jít naiDNES.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy měl své dávné kamarádce Michaele Malíkové prodat za milion korun v hotovosti vůz, který mu nepatřil, hrozí až osm let vězení, jeho obhájce Jaroslav Jankrle věří v jeho nevinu. Na čem staví svou obhajobu?

Co se vlastně stalo? Michaela Malíková měla v prosinci roku 2016 kontaktovat Tomáše Řepku, zda jí neprodá svůj vůz Mercedes-Benz GL 350, když momentálně nemá řidičské oprávnění. Řepka měl souhlasit a schůzku si měli naplánovat v jednom dnes již neexistujícím podniku v Praze 6, který v tu dobu provozoval dlouholetý kamarád obou zmíněných Boris Milec.

Právě tam měla Michaela Malíková Tomáši Řepkovi v igelitové tašce předat milion korun v hotovosti a převzít si od něj dva klíče od zmíněného vozu a malý technický průkaz s tím, že velký jí Tomáš Řepka dodá do několika týdnů. A jelikož vůz nebyl psaný na Tomáše Řepku, a tudíž nešlo sepsat kupní smlouvu, Borise Milce mělo napadnout, aby podepsali smlouvu o půjčce.

A právě na tomto bodě bude stavět, jak se zdá, Řepkův právní zástupce Jaroslav Jankrle. Ten totiž tvrdí, že k prodeji vozu nedošlo.

„Obžaloba tvrdí, že došlo k prodeji toho motorového vozidla. Domnívám se ale, že nedošlo k uzavření kupní smlouvy. Je otázka, jak si to doloží soud. Každopádně stíhán za to je,“ řekl bezprostředně po soudním líčení Jankrle, který si netroufne odhadnout, zda došlo ke spáchání trestního činu, nebo ne.

Půjčit si od někoho peníze a nevrátit, to podle něj není trestný čin. „Půjčit si peníze není trestný čin. Podle mého názoru není trestný čin ani to, že je nevrátil. Je řada lidí, kteří si půjčí peníze a nevrací je. Od toho jsou exekutoři a další prostředky občanského práva, aby je vymáhali,“ dodal Jankrle.

Jiného názoru je ale státní zástupce Jan Scholle. „Pro právní posouzení je důležitý faktický průběh toho jednání, nikoliv formální sepsání nějakého papíru,“ sdělil nám.

Jak tato bitva dvou právních es dopadne? Na to si budeme muset počkat do 7. února příštího roku. Ať je to, jak chce, Tomáš Řepka by nyní měl pracovat na tom, aby do té doby odpracoval všech 300 hodin obecně prospěšných prací, které mu nařídil Krajský soud v Brně za pornoútok na Vlaďku Erbovou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:14 sobota 6. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  39
 • Super
  15
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
 • Haha
  10
 • Tvl
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat