Řepka u soudu: Přišel jako suverén, utíkal jako srab...

Půl roku natvrdo. S takovým trestem odešel dneska před polednem od Městského soudu v Brně exfotbalista Tomáš Řepka. A z jeho výrazu na tváři bylo zřejmé, že rozhodnutí soudkyně překvapilo i jeho. Měl doslova na krajíčku.

Došla mu řeč! Tomáš Řepka, který je i po letech po skončení své aktivní sportovní kariéry považovaný za největšího bouřliváka mezi českými fotbalisty, si dneska před Městským soudem v Brně vyslechl šestiměsíční nepodmíněný trest, který si má odpykat ve věznici s ostrahou. A ačkoliv ho známe jako suveréna, který jenom týden před rozhodující soudní bitvou odletí na dovolenou do Emirátů, bylo na něm vidět, že ho rozhodnutí soudkyně Hany Bartoňové překvapilo.

Řepka dorazil do budovy soudu krátce před zahájením líčení a stejně jako před měsícem odmítl poskytnout rozhovor. Ačkoliv všem v soudní síni bylo zřejmé, že se jedná opravdu o hodně, na Řepkovi nebyla nervozita vůbec zřejmá. Když se vydal s novináři v zádech na toalety, před dveřmi zavtipkoval, zda s ním chtějí jít až k pisoáru.

Suverénně se choval i v soudní síni. Zatímco matka jeho syna Markuse Vlaďka Erbová se psychicky sesypala a téměř celou svou výpověď, během níž si znovu obnovila vzpomínky na nechutné zprávy od oplzlých mužů, probrečela, Řepka případ bagatelizoval s tím, že šlo o klukovinu, kterou bohužel nemůže vrátit zpátky. S vidinou polehčující okolnosti se Erbové několikrát omluvil.

Soudkyně ale na jeho slova nebrala moc ohled, když vzala v potaz prezentaci Řepky a Kristelové na sociálních sítích, což jim také vytkla.

Řepkovi sdělila, že i kdyby mu chtěla udělit nižší trest, on neudělal nic pro to, aby si to ona jakkoliv odůvodnila. Ačkoliv mu před měsícem kladla na srdce, aby zkusil stihnout odpracovat všech 180 hodin veřejně prospěšných prací z předešlého trestu, on zvládl jenom dvacet hodin a odletěl na dovolenou do Emirátů. I proto mu udělila půlroční trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou.

Ve chvíli, kdy soudkyně vynesla rozsudek, byste v soudní síni slyšeli i špendlík spadnout. Nikdo z přítomných takto tvrdý trest nečekal a už vůbec ne Řepka, který si přišel pro další veřejně prospěšné práce, možná podmínku.

V podobném duchu byl i jeho úprk ze soudní síně. Zmizel suverén, kterého fotbaloví fanoušci znají z hřiště. Tomáš Řepka opustil budovu soudu jako spráskaný pes. Na náš přímý dotaz, zda si myslí, že na něj Kateřina Kristelová, kterou se celou dobu snažil z případu vysekat, počká, nám jako na mnohé jiné otázky neodpověděl.

Se svěšenou hlavou a nasazenými tmavými slunečními brýlemi nasedl do přivolaného výtahu a kvapem spěchal pryč. Ve výtahu se pohyboval jako lev v kleci, až se nakonec rozhodl otočit zády, aby mu nebylo vidět do překvapením zkřivené tváře.

Ukonejšit ho před budovou soudu musel až jeho právní zástupce, se kterým si zapálili cigaretu a nejspíš probrali další postup. Ten bude jednoduchý. Pokud se v odvolacím řízení nepodaří přesvědčit soud, že je trest nepřiměřený, Tomáš Řepka si odsedí půl roku ve věznici s ostrahou. A otázkou je, zda na něj jeho Kačenka počká.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Komentáře