Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Tomáš Řepka u soudu o alimenty: Nemám peníze! A co jeho pracovní závazky?

  Tomáš Řepka právě dorazil k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 a znovu přijdou na přetřes alimenty. Tentokrát ale ne na syna Markuse, jehož má s Vlaďkou Erbovou, ale na děti, které má z manželství s Renátou Řepkovou.

  14:55 Soud je odročen a vyčkává se rozhodnutí Městského soudu v Brně. Další stání proběhne 16. května ve 12:30. Do té doby soudkyně Řepkovi doporučila, aby alimenty platil.

  14:40 Jaroslav Jankrle prosí o odročení, protože jsou v běhu ještě další trestní řízení. Státní zástupkyně nechce Jankrlemu vyhovět a chce ještě dnes rozhodnout. Navrhuje upravenou částku pět tisíc korun, Řepkův právník ale nesouhlasí s tím, že je to nad Řepkovy možnosti.

  Tomáš Řepka u soudu

  14:30 Řepkův zástupce předkládá důkazy, které potvrzují, že Řepka vykonával práci. Ukázal například pracovní smlouvu s webem eXtra.cz, kde měl Řepka pořad Blikanec, dále také se společností Lordano. Osmnáct hodin pracoval jako číšník v restauraci Teodoro. Jako číšník pracoval i v jiných stravovacích zařízeních.

  14:25 Soudkyně čte řeč Tomassa Řepky. Ten tvrdí, že už otci nechce dávat další šanci, že je zlý na matku Renátu. Tomasso potvrzuje, že s otcem nebyl na dovolené a že jim otec nechával podepisovat placení alimentů. Podle syna Tomáš Řepka „švindloval“, když jim dával kapesné, které ovšem vydával za alimenty. 

  14:20 Renáta uvádí, že svému exmanželovi velkoryse nabídla, že namísto 25 tisíc korun na dítě může platit jen pět tisíc na dítě. To se ale nestalo. Podle Řepkové měl bývalý obránce ještě v roce 2014 desítky milionů. Renáta odchází ze soudní síně.

  14:10 Renáta přichází do soudní síně a tvrdí, že s dětmi nebyl Řepka sedm let v kontaktu. Momentálně už pět let pracuje jako asistentka a bere 23 tisíc měsíčně. Předtím byla dvacet let doma. „Všechno táhnu sama a mám dluh na bytě 160 tisíc korun,“ říká Řepková, která platí třicet tisíc korun ročně školné pro Tomassa. Alimenty podle dohody platil jen dva roky, což činilo 25 tisíc korun měsíčně na každé z dětí.

  Renáta Řepková vychází z jednací síně.
  Renáta Řepková se dostavila k soudu, kde se budou řešit dluhy na výživném.

  V září 2017 se s Řepkou domluvila, že jim bude platit pět tisíc korun měsíčně, což měl splnit jen jednou. Od té doby začal platit jen 500 korun. Syn trpí alergií a byl na operaci menisku. Dcera musí matce přispívat na bydlení tři až pět tisíc korun měsíčně. Renáta není s Řepkou v kontaktu. Až oddluží byt, chystá se ho prodat. „Nemám na dovolenou, otec Tomassa nikdy na dovolenou nevzal,“ říká Řepková u soudu. 

  14:05  Rok 2016 byl pro Řepku zásadní. Chtěl snížit výši alimentů z 25 tisíc na dítě na pět tisíc korun. Synovi Tomassovi Řepka volá a píše. Na přání k svátku syn reagoval poděkováním, jinak se neozval. V minulosti se stalo, že Řepka nedorazil na setkání se synem, i když bylo domluvené. „Snažil jsem se,“ říká Řepka. 

  13:53 Naposledy Řepka žádal o snížení alimentů v roce 2014. Na dotaz státní zástupkyně, co dělal v roce 2018 Řepka za práci, odpovídá, že celý rok pracoval a vydělal si měsíčně devět tisíc korun. Z toho platil měsíčně 500 korun na výživném. Předtím míval práci jen nárazově a dostával kolem pěti až sedmi tisíc za akci. Od dětí si nechával podepisovat, že od něj přijímají peníze, neboť nevěřil své ženě Renátě.

  13:51 Tomáš Řepka zaplatil za dceřino vzdělání šest milionů korun, jednalo se o univerzitu v Princetonu. Syn Tomasso hraje fotbal za klub Motorlet. S otcem se ale nebaví, na rozdíl od své sestry Veroniky.

  Renáta Řepková se dostavila k soudu.

  13:45 Řepka se s Renátou rozvedl v roce 2011, v roce 2016 pak následoval rozvod s Vlaďkou Erbovou. V rámci dohody s Řepkou měla Renáta Řepková dát svým dětem čtvrtinu chaty, což se nestalo. „Vydělávám si jako trenér almužnu,“ tvrdí bývalý obránce, který má na krku devět exekucí v řádu milionů korun. S dětmi z prvního manželství, Veronikou i Tomassem, se vídal a podle vlastních slov jim dával peníze. Pak se kontakt zničehonic přerušil. 

  Se synem je vztah na mrtvém bodě. S dcerou Veronikou se viděl v pondělí. Tomáš Řepka se mohl živit jako řidič, ale má pozastavený řidičský průkaz. Na úřadě práce Řepkovi sdělili, že pro něj nic nemají, protože nemá žádnou praxi. Celý život hrál akorát fotbal. Ačkoliv Tomáš Řepka vydává autobiografie, má z prodeje jen procenta. Na živobytí si půjčuje u matky, střídavě bydlí u kamaráda, střídavě u Kateřiny Kristelové. Řepka nepobírá dávky ani podporu, živí ho Kristelová.

  Renáta Řepková se dostavila k soudu, kde se budou řešit dluhy na výživném.

  13:40 Tomáš Řepka tvrdí, že po rozvodu s Vlaďkou Erbovou nebyl schopen platit to, co mu vyměřili v době, kdy hrál za Spartu. Tvrdí, že se chce se ženou domluvit v rámci svých možností, že nemá problém platit. 

  13:35 Tomáš Řepka se obhajuje: „Snažil jsem se hledat zaměstnání, byl jsem nezaměstnaný. Teď začínám trenérství v Hostivaři.“ Tomáš Řepka má odpracováno 190 hodin obecně prospěšných prací.

  13:30 Soud začíná, mluví státní zástupkyně. Renáta Řepková čeká venku, Tomáš Řepka je uvnitř. Bývalý fotbalový obránce neplatil výživné na syna Tomassa, na něhož měl platit 25 tisíc korun měsíčně. Spáchal tak přečin zanedbání povinné výživy. Další soud ohledně neplacení výživného, tentokrát na syna Markuse z manželství s Vlaďkou Řepkovou, proběhne 14. května.

  Tomáš Řepka dorazil k soudu se svým právníkem Jaroslavem Jankrlem.

  12:57 Právě se dostavila také Řepkova první manželka Renáta se svým právníkem. Novinářům ale sdělila, že se odmítá vyjadřovat.

  12:25 Bývalý obránce Sparty Praha dorazil k soudu se svým právníkem Jaroslavem Jankrlem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:17 středa 10. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   51
  • Haha
   30
  • Cože
   21
  • Tvl
   18
  • Sladký
   16
  • Super
   15

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

  Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

  Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

  Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz