Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Řepka k soudu nedorazil, za čachry s luxusní károu mu hrozí až osm let

  Nepravomocně odsouzený bouřlivák Tomáš Řepka (44) na dnešek asi neměl klidné spaní. Obvodní soud pro Prahu 6 totiž projednává případ údajného podvodu, kterého se měl dopustit. Mercedes-Benz GL, který od Řepky paní M. z Ostravska za milion koupila, nebyl jeho. Fotbalistovi hrozí až osm let ve vězení. Řepka, který tvrdil, že se k celé věci postaví čelem, se nakonec otočil zády a poslal svého právního zástupce.

  9:05 Obžaloba: Dne 17. prosince 2016 v Praze Dejvicích v prostorách Koton baru prodal Michaele M. auto v hodnotě 1,2 milionu, ačkoliv věděl, že není vlastníkem vozu…

  Jedná se o zločin zpronevěry. Společnost se připojuje s tím, že požaduje náhradu škody ve výši 435 tisíc korun.

  9:15 Tomáš Řepka ve věci nevypovídal.

  9:17 Na řadě je svědkyně Michaela M. Soudkyně ji poučuje o jejích právech.

  9:20 „Jak dlouho znáte Tomáše Řepku?“ ptá se soudkyně.

  „Znám ho 25 let, byli jsme ve vztahu přátelském. Znala jsem celou jeho první rodinu, druhou ženu. Stýkali jsme se. Byli jsme v kontaktu celých 25 let.“

  „Přijela jsem za ním přijela do Prahy, přivezla jsem mu peníze, které jsem mu předala. On mi řekl, že vozidlo není nyní psané na něj, ale nebude to problém do tří měsíců přepsat. Znám ho spoustu let, tak jsem mu věřila. Předal mi dvoje klíče i s náhradními koly. Já jsem s autem odjela, šel čas a on na mě auto nepřepisoval. Pak se mnou přestal i komunikovat. Nezvedal mi telefony a pak mi auto zabavili.“ 

  „Jak jste na to přišli, že byste to auto mohli koupit?“

  „To mě napadlo, protože jsem věděla, že nemá řidičák, a já jsem se ho zeptala. On souhlasil. Já jsem se zeptala telefonicky a on řekl, že nemá problém mi ho prodat. Řekl mi, že auto má hodnotu 1,3 milionu a prodá mi ho za 1,2.“

  „Od počátku jste se bavili o prodeji?“

  „Ano.“

  „Jak jste se domluvili?“

  „Tak, že až bude mít všechnu administrativu zařízenou, tak to přepíše na mě. Já jsem se víc nevyptávala. Pro mě to bylo jasné. Znám ho 25 let, znám ho dlouho, sportovec, který si každou svou korunu vydělal poctivě. Neviděla jsem v tom problém. O tom, že auto vlastní jiná firma, mi řekl až na místě. Po telefonu od tom nepadlo slovo,“ pokračuje svědkyně Michaela M.

  „Kde došlo k předávce?“ ptá se soudkyně. 

  „V Praze v jedné hospůdce. Bylo to 17. prosince 2016.“

  9:28 „Peníze jsem mu předala v baru. Sepsali jsme papír o půjčce. Návrh přišel od Tomáše. Abych měla aspoň něco v ruce, kdyby byl jakýkoli problém. Řekl, že mi ten milion do roka vrátí, když na mě auto nepřepíše,“ řekla u soudu svědkyně.

  Svědkyni nyní soudkyně předkládá zápůjční smlouvu. Svědkyně souhlasí, že to je ta smlouva a že podpisy jsou jejich. Že Řepka to podepisoval před ní.

  „Jaké doklady jste obdržela od vozu?“ táže se soudkyně.

  „Malý techničák, zelenou kartu...“

  „Zkoumala jste ty doklady?“

  „Provozovatelem byla firma K&H. Firmu neznám, ale vůz byl na tu firmu zapsán i v malém technickém průkazu, do dvou až tří měsíců měl být přepsán na mě,“ uvedla svědkyně.

  9:35 „Když jsem ho urgovala kvůli přepisu, neustále mi tvrdil, že se to řeší, musím chvíli počkat, tak šel ten čas. Měsíce a měsíce,“ svěřila svědkyně.

  „Nic se nedělo, někdy mi telefon zvedl, jindy ne, někdy mi zavolal zpět a pak napsal SMS, abych počkala.“

  9:39  Do redakce Expresu píše Tomáš Řepka.„Ahoj bylo by dobré, aby jste netahali Kačku do věci, který se ji netýkají!!! Tenhle soud je jen moje věc!!!! Tenhle soud se týká Erbovi a je to 2 a půl roku stará věc!!!! A vyřiď to v redakci nebo přijedu osobně vám to vysvětlit s právníkem.....Protože u vás žádná dohoda nefunguje.....“ (Původní znění, bez redakčních úprav, pozn. red.)

  9:40 Na dotaz Expresu, zda nechce probíhající kauzu okomentovat, Řepka uvedl: „Komentovat nic nebudu, ale zeptejte se paní Erbové, jak se jí v něm jezdilo.“

  Pan starosta Řeporyjí přišel k soudu s mikinou „Blažková je dilina“.

  Pan starosta Řeporyjí přišel k soudu s mikinou „Blažková je dilina“.

  9:42 K soudu dorazil také budoucí starosta Řeporyjí Pavel Novotný, který měl na sobě mikinu s nápisem „Blažková je dilina“.

  9:43 Nyní bude vypovídat majitel společnosti K&H, která poskytuje finanční leasing a měla Řepkovo auto vlastnit.

  9:47 „V podstatě prakticky došlo k tomu, že když došlo k uzavření smluv, byl jsem prověřen svými šéfy, abych to za společnost K&H vyřešil. Můj šéf se s Řepkou znal, držel nad ním ochranou ruku. Chtěl mu pomoci, když mu hrozila exekuce a exekutor mu chtěl zabavit movitý majetek, a jelikož tehdy jeho žena (Vlaďka Erbová) auto potřebovala kvůli dětem, byli jsme požádáni, jestli bychom to nevyřešili takto, že bychom vozidlo od něj odkoupili a peníze za vozidlo neposlali exekutorovi, čímž by se záležitost vyřešila,“ uvedl u soudu svědek.

  Z výpovědí svědků dále vyplynulo, že se Řepka se společností, která od něj vůz odkoupila, dohodl na placení částky za užívání vozu, jakýsi pronájem. Ten ale postupem času přestal platit a vůz prodal své známé, svědkyni Michaele M. z Ostravska.

  9:55 Za majitele firmy K&H Františka Pivodu, který se měl s Řepkou dobře znát, dál mluví jeho zaměstnanec.

  „Nájemné bylo kolem 35 a 30 tisíc měsíčně. Bylo domluveno, že bude platit hotově nebo převodem na účet. Většinou splácel hotově. Jeho platební morálka nebyla dobrá, ale pořád komunikoval, i když platil nepravidelně nebo pozdě. Tak jsme neměli důvod panikařit,“ uvedl svědek.

  Po čase prý Řepka přestal splácet a majitel znejistěl.

  „Pokoušel jsem se komunikovat, ale nebylo to pro mě příjemné. Pan Řepka přestal komunikovat. Odmlčel se. Nebylo možno se s ním zkontaktovat. Párkrát jsem do Černošic (zde bydlel ve vile s tehdejší manželkou Erbovou) zajel a zkusil štěstí. Buď nebyl doma, nebo byl, ale nikdo mi neotevřel,“ uvedl svědek z firmy K&H.

  Pak prý smlouvu o pronájmu vypověděli a požadovali vrácení vozu.

  10:20 Vyhlášeno usnesení: Hlavní líčení se odročuje za účelem opětovného předvolání obžalovaného a předvolání svědků. Soud se odročuje na 6. prosince 2018.


  Fotogalerie


  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:01 8. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   110
  • Super
   15
  • Trapas
   13
  • Cože
   10
  • Tvl
   10
  • Sladký
   5

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz