Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Autorka Řepkovy knihy Ciglerová: Inzeráty mi vyvrátil. Jestli to udělal, tak kvůli synovi!

  Ke kauze falešných erotických inzerátů, které měli Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová založit jménem Vlaďky Řepkové Bahenské (známé i pod rodným jménem Erbová), se vyjádřila i novinářka a spisovatelka Jana Ciglerová. Ta s fotbalistou napsala jeho poslední knihu Děkuju a zná ho líp než většina ostatních lidí. To, že by Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová podali sexuální inzeráty na Vlaďku Erbovou, od nich nečekala.

  S Tomášem Řepkou jste napsala knížku Děkuju. Kolik času jste s ním strávila?

  Já o Tomášovi chci několik let natočit 13. komnatu, ale on mi natáčení několikrát odmítl a nabídl mi místo toho, ať jeho příběh napíšu. Nemám přesně spočítané, kolik jsme spolu strávili času, ale odhaduju, že jsme udělali asi tak padesát až šedesát rozhovorů. Scházeli jsme se od března minulého roku do července ob den, s malými přestávkami, kdy byl Tomáš s Katkou na dovolené nebo já pracovně v Norsku. Bylo to vždycky na několik hodin, nejčastěji na celé dopoledne. Byli jsme u něj doma, u Katky doma, na rybách nebo třeba na večeři.

  Dá se říct, že jste se za tu dobu spřátelili?

  Já nevím, jestli se dá říct, že jsme kamarádi, protože jsme se spolu mimo práci nestýkali. Ale určitě se známe hodně zblízka, já jeho o něco víc než on mě, protože otázky jsem mu pokládala já a bavili jsme se o něm. Na křtu knihy mi potom řekl, že o něm nikdo neví víc než já, ale myslím, že to byla nadsázka. Že tím chtěl říct, že mi o sobě řekl fakt hodně. Což teda řekl. Myslím, že můžu říct, že ho mám ráda a že mu rozumím, ale nejblíž ze všech ho zná Kateřina.

  Byla jste v úzkém kontaktu i s Kateřinou Kristelovou?

  S Katkou jsme se potkaly několikrát a pro mě je to člověk, se kterým jsem si okamžitě sedla. Na začátku jsem byla upřímně překvapená tím, jak jsou oba v soukromí jiní, než je jejich veřejná image. Nerozumím tomu rozporu, ale to není moje věc.

  Jak se Tomáš Řepka či Kateřina Kristelová vyjadřovali o Vlaďce Erbové?

  Zpočátku bylo pro Tomáše těžké o jeho bývalé ženě vůbec mluvit, protože s tím měl spojenou spoustu bolesti. To, jak jejich vztah skončil, mu nepřišlo fér, a to, že kvůli ní přerušil vztah se svými dětmi, si strašně vyčítal. Vlastně se mu zdálo, že to nestálo za to, a hrozně se na sebe za to zlobil. Jenže díky tomu vztahu měl Markuse, kterého jako všechny svoje děti zbožňuje. Takže se s tím pořád pral. Měl období, kdy měl vztek, pak zase dobu, kdy by na to nejradši zapomenul a všechno zahodil. Byl smířlivý, byl bolestný, ale nikdy nebyl pomstychtivý a neměl touhu jí nijak škodit. Jen chtěl, aby věci byly fér. Katka měla taky svoje období – někdy byla velmi velkorysá a chápající, jindy zase kritická. Ale spíš se oba snažili, aby mezi nimi byla co nejmíň, protože jim to kazilo den.

  Věděla jste, že jsou ve sporu?

  Myslíte v soudním sporu?

  Ano.

  Věděla jsem, že Tomáš chce soudně ustanovit pravidelný styk se synem, aby se o něj nemusel dohadovat. Znám taky pozadí sporu o černošickou vilu, ale k tomu nemůžu nic víc říct.

  Jak mluvil o svých dětech?

  Na Tomassa byl strašně hrdý, Veronikou se trochu chlubil a Markus byl jeho největší bolest. O něm mluvil buď hodně a pořád, nebo vůbec. To, že se s ním neviděl skoro rok a nevěděl, jak se k němu dostat zpátky, bylo pro něj příšerně těžké.

  Mluvili jste spolu i o erotických inzerátech? Ptala jste se ho, jestli v tom nemají prsty?

  Mluvili. Ty záznamy z banky jsou z konce září, takže tři měsíce poté, co jsme dopsali knihu. Vůbec první zpráva o erotických inzerátech přišla tuším začátkem listopadu a do křtu knížky zbývalo pár týdnů. Od července žiju v USA a bylo pro mě zásadní, jestli v tom mají prsty, nebo ne. Připadalo mi to strašně zlé vůči matce jeho milovaného dítěte. Vůbec mi to k nim, tak jak jsem je znala, nesedělo. Byla jsem několikrát svědkem věcí, které pak v médiích byly popsané úplně jinak, takže by mě nepřekvapilo, kdyby i tohle tak bylo. Zavolala jsem jim do Prahy a ptala se na to. Vyvrátili mi to se smíchem.

  Které věci byly popsané jinak?

  Třeba to, že je Tomáš bezdomovec, nebo to, komu ve skutečnosti patří černošická vila.

  Klesl nyní ve vašich očích Tomáš Řepka?

  Usuzujeme, že informace v médiích odkazující na policejní záznamy jsou pravdivé, ano?

  Přesně tak.

  Takže pokud to udělali, mám v tom zklamání dvě. Jedno z toho, že mi to neřekl, když jsem se na to ptala. Druhé, že měl potřebu to udělat. Znám ho jako člověka, který se se svými věcmi pral a chtěl je dělat správně. Tohle do toho nezapadá. Ale jestli jsem se v jeho jednom konkrétním činu zklamala, to je můj problém, ne jeho.

  Kontaktovala jste ho nyní s dotazem, proč vám lhal?

  Přiznám se, že ne. Teď se s tím peru já v sobě.

  Proč si myslíte, že to udělal?

  Mám jediné vysvětlení. Že si chtěl v soudním řízení ve sporu o syna pomoct tím, že poškodí jeho matku. Ale stal se pravý opak – matka je teď v očích veřejnosti a zřejmě i policie hrdinka.

  Litujete spolupráce s Tomášem Řepkou na knize Děkuju?

  Ani na vteřinu. Tomášův příběh je silný a to, jak se s těžkými věcmi vypořádává a chce vypořádávat, je pro spoustu lidí inspirativní. Jsem ráda, že mi dovolil poznat ho takhle zblízka, a držím mu palce, ať ty těžké věci zvládá.

  Zvážíte ještě někdy spolupráci s Tomášem Řepkou?

  Chci natočit tu jeho 13. komnatu a on mi slíbil, že když napíšu knihu, tak ji natočíme. Pořád doufám, že to vyjde, i když asi teď budu muset rozšířit okruh témat.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 pátek 20. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   50
  • Super
   21
  • Haha
   17
  • Tvl
   12
  • Cože
   8
  • Sladký
   8

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz