jít naiDNES.cz

Tahle žena ho přivezla! Kdo to je, s čím Řepkovi pomáhá a co o něm říká?

V pondělí krátce před druhou hodinou odpolední nastoupil Tomáš Řepka do výkonu trestu na dva a půl roku. K ruzyňské věznici ho ale kupodivu nepřivezla jeho partnerka a životní láska Kateřina Kristelová, ale neznámá blondýnka. Kdo je záhadná řidička černého mercedesu a co má s Řepkou společného?

Bylo to jako z amerického filmu. K ruzyňské věznici přijel černý vůz Mercedes-Benz s tmavými skly, z něhož vystoupil holohlavý muž, který došel k bráně, zatímco plavovlasá žena seděla stále za volantem nastartovaného auta. Ve chvíli, kdy muž otevřel dveře do věznice, otevřely se zadní dveře a z nich doslova vystřelil Tomáš Řepka.

Během několika vteřin byl v útrobách ruzyňské věznice. Kdo by ale čekal, že za volantem onoho vozu bude sedět Kateřina Kristelová, pletl by se. Ta projela ve svém voze kolem věznice přibližně tři minuty poté, co Řepka vstoupil do budovy.

Expresu se podařilo vypátrat totožnost ženy, která exfotbalistu k věznici přivezla. Jde o Denisu Rohanovou z České asociace povinných (ČAP).

Zachoval se zodpovědně!

„Ukončeme spekulace, kdo přivezl Tomáše Řepku do věznice. Já. A proč? Protože mě požádal o pomoc při řešení svých exekucí na výživné! Zachoval se velmi zodpovědně a udělal vše pro to, aby mu ve vězení nevznikl žádný další dluh a jeho děti výživné dostávaly, jak mají,“ říká Rohanová, která s Řepkou jeho exekuce řešila ještě několik desítek minut před jeho nástupem do vězení.

„Vzhledem k tomu, že jsme situaci řešili ještě včera před polednem a nesnáším hon na čarodějnice, vyhověla jsem jeho žádosti a odvezla ho. Většina z vás mě zná osobně a víte, že nedám na média a na první dojmy. A to nejen při řešení problémů s exekucemi! A já vás všechny prosím, neodsuzujme člověka, pokud nevíme všechna fakta! Za mě je Tomáš Řepka člověk, který se postavil problému čelem. A věřte mi, že vše není, jak se zdá,“ popisuje Rohanová svůj vztah k němu.

Expres kontaktoval přímo Rohanovou, zeptali jsme se jí, jak hodlá Řepka z vězení platit alimenty na své děti.

„Po celou dobu, kdy bude pan Řepka ve VTOS a nebude pracovně zařazen, bude výživné placeno zvenku,“ sdělila nám žena, která kdysi pracovala jako asistentka poslance České republiky Karla Fiedlera. Nyní se ale plně věnuje asociaci a práci s povinnými.

Výživné za něj bude placeno zvenku

Na náš dotaz, kdo bude za Řepku výživné platit a zda to bude Kateřina Kristelová, nám nedokázala odpovědět.

„Výživné bude za pana Řepku hrazeno řádně a včas, to je nejdůležitější informace. Kdo bude výživné hradit, je čistě věcí pana Řepky. Nebylo mou prioritou se o toto zajímat, protože to není podstatou problému,“ říká dále Rohanová, kterou Řepka kontaktoval sám.

„Kontaktoval mě sám na doporučení jednoho ze svých známých, kterému jsem pomáhala. Lidí v takovéto situaci je bohužel tolik, že určitě nemám čas je vyhledávat,“ dodala.

Rohanová je přesvědčená, že se situace s neplacením výživného v případě Tomáše Řepky již nikdy nebude opakovat.

Co je Česká asociace povinných? Jde o uskupení několika aktivistů, spolků, hnutí a zákonodárců se zaměřením prosadit výkon exekuce bez ponižování povinného a zbavování ho lidské důstojnosti. Byla založena jako protiváha Exekutorské komory ČR a České asociace věřitelů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:12 25. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  90
 • Trapas
  74
 • Haha
  34
 • Sladký
  34
 • Tvl
  31
 • Cože
  29
Komentáře

Mohlo by vás zajímat