jít naiDNES.cz

Řepkův poslední tah: Matkám svých dětí poslal pár tisíc, aby nedostal vyšší trest

Tomáš Řepka dostal za falešné inzeráty a zpronevěru dva a půl roku. Za dlouhodobé neplacení alimentů mu navíc hrozily další měsíce v chládku. Fotbalista proto na poslední chvíli vzal rozum do hrsti a matkám svých dětí poslal peníze. Ale jen tolik, aby to stačilo na pozastavení trestní žaloby.

Tomáš Řepka sice tvrdí, že alimenty na své děti má dopředu předplacené, jejich maminky a soudy si to ale nemyslí. I proto fotbalový bouřlivák čelil dvěma trestním řízením za přečin zanedbání povinné výživy, za což mu v obou případech hrozil až jeden rok vězení.

Zatímco úterní líčení, v němž se bude zpovídat z toho, proč neplatil alimenty na syna Markuse, kterého má s Vlaďkou Erbovou, se uskuteční, čtvrteční jednání zrušila sama soudkyně Alice Havlíková. Podle serveru iDnes.cz se tak mělo stát pro neúčelnost trestu.

Připomeňme si, o jaké částky se jedná. Renátě Řepkové má exfotbalista na alimentech za obě děti dlužit půldruhého milionu korun, celková dlužná částka za Markuse se má pak pohybovat kolem 430 tisíc korun. O tyto částky se dámy mohou soudit u občanskoprávního soudu.

Pro účely trestního řízení z hlediska trestní odpovědnosti jde ale o mnohem nižší částky. S ohledem na Řepkovu aktuální finanční situaci totiž jak brněnský, tak i pražský soudce snížili měsíční alimenty na pouhé dva tisíce korun a pro vykoupení se z trestu tak Řepkovi stačilo zaplatit několik desítek tisíc korun.

A právě to Tomáš Řepka podle informací Expresu měl udělat. Zatímco Vlaďce Erbové zaslal přesně 23 500 korun, Renátě Řepkové měl zaslat přibližně 80 tisíc korun, čímž měl zaplatit alespoň část požadované částky a zaplatil si tím tak částečnou svobodu.

Ve věznici by tedy neměl strávit více než třicet měsíců. Pokud by ale požadovanou sumu nezaplatil, hrozilo mu, že se čas strávený za mřížemi téměř zdvojnásobí.

Ačkoliv toto se dá brát jako malé vítězství, Tomáše Řepku rozhodně nečeká nejšťastnější konec května či začátek června.

Za několik týdnů by měl nastoupit do ruzyňské věznice s ostrahou, kde stráví dva a půl roku svého života.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat