Rýpanec do Vondráčkové? „Nedávám góly, protože musím šetřit!“ řekl Plekanec

„Góly v Brně nedávám, protože je tam vysoké zápisné a já musím šetřit,“ vtipkoval Plekanec. Není těžké odhadnout, na co tím narážel. | foto: Profimedia, koláž Expresu

Rozvodová bitva ho stojí nejen spoustu úsilí, ale také hromadu peněz. Po měsíce se táhnoucí soudní spor už ale Tomáš Plekanec raději bere s humorem. Všem to ukázal na galavečeru Trenér roku, kde pobavil publikum odpovědí na to, proč se mu zatím za brněnskou Kometu nepodařilo vstřelit branku. „Musím teď trochu šetřit,“ prohlásil populární Pleky!

Za Kladno nasázel čtyři góly v pouhých pěti zápasech, to v dresu Komety Brno tak rozdávačný není. Tomáš Plekanec je sice tahounem týmu a připravil spoluhráčům osm asistencí, ale na gólovém účtu mu i po třinácti zápasech svítí nula.

Během včerejšího galavečera Trenér roku právě na toto téma přišla řeč. Plekanec ovšem moderátora Petra Svěceného neodbyl nudnou sportovní analýzou, ale dosti peprným fórkem.

„Četl jsem, že v Brně je vysoké zápisné. A já teď musím trochu šetřit peníze,“ řekl bývalý reprezentační kapitán, načež diváci vybuchli smíchem.

Byť to legendární Pleky neřekl naplno, každý tuší, kam asi svojí narážkou mířil. Aktuálně totiž svádí hodně ostrou rozvodovou bitvu se stále ještě zákonnou manželkou Lucií Vondráčkovou, na jejímž konci, ačkoliv ten je zatím v nedohlednu, bude stát majetkové vyrovnání. A lze čekat, že se hokejista bude muset pořádně plácnout přes kapsu.

Není to poprvé, co Plekanec směrem ke zdlouhavému soudnímu sporu utrousil ironickou poznámku a dal tak najevo, že byť jde o mimořádně vážnou věc, není důvod si kvůli ní nechat ničit život.

Během tiskové konference po jeho návratu ze zámoří do Česka se například nechal slyšet, že se v poslední době hodně věnoval studiu kanadského práva. Také prohlásil, že soudní tahanici nazývá telenovelou.

Komentáře