jít naiDNES.cz

Plekancův triumf? Synové mají zařízenou prestižní školu v Praze, říká právnička!

Lucie Vondráčková se s dětmi do Česka podle všeho nechystá, přitom oba synové tu prý mají zařízenou školu! | foto: Koláž Expres.cz

Vše zatím nasvědčuje tomu, že se hokejista Tomáš Plekanec svých synů v Česku jen tak nedočká. Jak se sám nechal slyšet, podle jeho informací s nimi totiž Lucie Vondráčková plánuje zůstat v Kanadě, a to i přes blížící se Vánoce. Jenže! Jeho advokátka se nyní nechala slyšet, že podle dohody mezi rozvádějícími se manžely by měli synové Matyáš a Adam od února chodit na prestižní školu v Praze.

Místo toho, aby Lucie Vondráčková podle údajné předchozí domluvy přizpůsobila bydlení synů kariéře svého expartnera Tomáše Plekance, nyní nadále zůstává v Kanadě. A oblíbený hokejista zatím marně čeká v Česku, protože prý návrat domů svým dětem slíbil.

Jeho informace jsou prý takové, že se Lucka do Česka zatím vůbec nechystá. A nejenže nejspíš hodlá Plekymu odepřít kontakt se syny Matyášem a Adamem během blížících se Vánoc, prý se dokonce rozhodla v Montrealu usadit natrvalo. Argumentem má být, že tam oba kluci chodí do školy. Tady ale dochází k zásadní nesrovnalosti!

Podle Plekancovy právničky totiž synové mají zařízeno, že budou od února navštěvovat školu v Praze. Hokejista se na tom prý se svou manželkou dohodl již dříve.

„Pan Tomáš Plekanec se s paní Lucií Plekancovou Vondráčkovou dohodl, ještě před podáním návrhu na úpravu poměrů k nezletilým dětem, že nezletilé děti budou ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 plnit školní a předškolní docházku v Česko-britské základní škole, kampus Kamýk, Praha 4, tj. ve škole, které ministerstvo školství povolilo plnění povinné školní docházky, na rozdíl od současné kanadské školy,“ řekla Top Staru advokátka Lenka Radoňová.

A bývalý reprezentační kapitán je prý připraven tuto dohodu splnit. Nevadí ani závratné částky, které se na vyhlášené škole platí za školné.

„Pan Tomáš Plekanec plní vyživovací povinnosti vůči dětem i dosud nerozvedené manželce dobrovolně ve výši, která dle mého názoru přesahuje eventuálně jemu soudem určenou vyživovací povinnost k nezletilým dětem jak v Kanadě, tak v České republice,“ popisuje Radoňová.

Dočká se tedy populární hokejista toho, že se v rodné zemi již brzy setká se svými syny, nebo bude muset čekat až na výsledek táhnoucí se soudní války?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:24 31. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  79
 • Super
  74
 • Haha
  23
 • Tvl
  22
 • Cože
  19
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat