Plekanec odletěl do Kanady a napsal, že za syny. Co teď bude Vondráčkovou čekat?

Až do konce školního roku zůstane v Kanadě Lucie Vondráčková se syny, ti se poté mají vrátit do České republiky. Jejich otec, hokejista Tomáš Plekanec, však nečeká na návrat a za dětmi odletěl už nyní. Co teď bude rodinu, která prochází rozvodovým řízením, čekat?

Tomáš Plekanec (36) má za sebou velmi úspěšné období. Nejenže pomohl týmu Jaromíra Jágra Rytíři Kladno postoupit do vytoužené extraligy, na konci března mu kanadský soud dal za pravdu, že synové, které má se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou (39), se mají vrátit zpět Česka.

„Těžká série v play-off s Duklou, ale nejcennější vítězství už letos mám. U soudu v Kanadě se podařilo vyhrát a moji synové se vrátí do Česka. Děkuji právníkům, především pak Lence Radoňové, za skvělou práci. Bez ní bych tento příspěvek nemohl napsat. Ještě na podzim to totiž vypadalo, že pokud chci vidět vlastní syny, budu se muset stěhovat do zámoří. Soud rozhodl a hra na kanadskou rodinu skončila,“ vyznal se před několika týdny Plekanec na sociálních sítích a nezapomněl poděkovat také trenérům, spoluhráčům a fanouškům, kteří chápali, že ne vždy mohl nastoupit na led.

Ačkoliv pracovní povinnosti Tomáše Plekance skončily již 19. dubna, do Kanady se vydal až nyní, po rozlučkovém turnaji Lucie Šafářové před českými fanoušky, u čehož Plekanec samozřejmě nemohl chybět.

„Počasí tomu neodpovídá, ale hokejové léto začíná. Po úspěšné baráži ideální program,“ vzkázal Plekanec, který přidal hashtagy #deti a #montreal.

Podle dřívějšího rozhodnutí soudu prvního stupně se Lucie Vondráčková s dětmi měla do Česka vrátit bezodkladně. Odvolací soud ale zohlednil zájmy synů a rozhodl, že mohou v Kanadě dokončit školní rok a domů se vrátí až po jeho skončení (ZDE).

Plekanec mezitím koupil luxusní byt v pražských Dejvicích o údajné rozloze 5 + kk, Lucie Vondráčková by zase měla obývat jejich byt na Kavčích horách. Ačkoliv jí ho Plekanec chtěl původně přenechat nad rámec předmanželské smlouvy, nyní jí ho chce údajně poskytnout k užívání jen do té doby, než synové dospějí.

Návratem do Česka ale nic nekončí, naopak.

Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková mají před sebou ještě bitvu o peníze. Pokud se ale soudy odehrají v České republice, zpěvačka bude s ohledem na existenci v Česku platné předmanželské smlouvy ve velké nevýhodě.

Podle té by jí nic nemělo náležet. V srpnu loňského roku nám Vondráčková řekla, že podle jejích právních zástupců je smlouva příliš jednostranná, tudíž nejspíš neplatná.

Tomáš Plekanec má být údajně rozhodnutý, že matce svých dvou synů nevyplatí žádné peníze navíc, přestože jí chtěl darovat již zmíněný byt v hodnotě 30 milionů korun, pohledávku ve výši 3,4 milionu korun a štědré alimenty.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat