Plekanec během rozvodové bitvy udělal dobrou věc. Podpořila ho i Šafářová

2. prosince 2018
Hokejista Tomáš Plekanec ukázal svůj pravý charakter. Prožívá sice nejhorší období svého života, kdy je daleko od svých dvou synů, přesto si udělal čas rozdávat radost. Se svou partnerkou Lucií Šafářovou navštívil nemocného chlapečka, který netoužil po ničem jiném než se s ním potkat.

Synové Tomáše Plekance svého tatínka sice dlouhé týdny neviděli, ale mohou být na něj patřičně pyšní. Ne kvůli jeho hokejovým výsledkům, ale lidskosti, kterou před několika dny prokázal. Když se na něj obrátila zakladatelka organizace Radost dětem Kateřina Wich, bez mrknutí oka přispěchal na pomoc. Wich se s celým příběhem svěřila na sociální síti.

„Radost dětem jsem před osmi lety založila, aby dělala, jak už název říká, radost dětem. Čím déle se této činnosti věnuji, tím častěji si uvědomuji, že dělá neskutečnou radost nejen dětem, ale i mně samotné. Jako například dnes, před pár hodinami. Přípravy na každoroční Vánoční odpoledne Radost dětem, které se koná již tuto neděli, vrcholí. Téměř nespím. Řeším grafiku, jezdím pro dárky, komunikuji s partnery, dětskými domovy, onkologickými pacienty, píšu scénáře,“ rozepsala se Kateřina Wich s tím, že během příprav se zašla podívat na Marečka, který je již dva roky nepřetržitě upoután k nemocničnímu lůžku.

„Během návštěvy mi prozradil, že by si strašně moc přál potkat se s Tomášem Plekancem. A tak se v pondělí rozjela mašinerie, že volal kamarád kamarádovi kamaráda. A dnes, o dva dny později, jsme s Tomášem Plekancem a Lucií Šafářovou stáli u Marečkovy postele! Mareček dostal od Tomáše plakát, fotografii s podpisem, puk, čepici, šálu, náramek a další dárky. Vyptával se jich na vše, co ho zajímalo – jestli mají rádi pejsky, komu fandí v hokeji a ve fotbale. A Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová mu trpělivě odpovídali,“ popsala dojemné setkání.

Plekancovi a jeho partnerce je za jejich ochotu nesmírně vděčná.

„Sedím tu u počítače a jsem plná dojmů, chce se mi brečet. Jsem Tomášovi a Lucii neskutečně vděčná, že si v přeplněném kalendáři okamžitě našli chvíli, kterou Marečkovi věnovali a která pro něj znamená strašně moc, třeba i obrovskou motivaci a posun v léčbě,“ myslí si iniciátorka setkání s tím, že se snad na ni Plekanec se Šafářovou nebudou zlobit, že to zveřejnila.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:24 pondělí 1. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 187
  • 59
  • 20
  • 19
  • 15
  • 12
Komentáře