Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Ortel jde do války s YouTube! | foto: Koláž Expresu

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem YouTube. Důvod? Byla mu zde totiž zablokována skladba s názvem Problém. Frontman kontroverzní skupiny Ortel soptí, ohání se Ústavou České republiky a ironicky píše, že prý žijeme v „demokratické“ zemi. Proč se mu ale mnozí za jeho vyjádření oprávněně smějí?

O válce s YouTube informoval Tomáš Ortel na svém Facebooku. Sdílel zde zprávu, kterou od serveru dostal. Píše se v ní, že videoklip k písni Problém byl zablokován v mnoha zemích a důvodem je, že YouTube obdržel právní stížnost na toto video.

Ortel na tuto zprávu reagoval výsměchem. 

„A přiostřuje se, přátelé. Svoboda slova je přece v naší demokratické zemi zakotvena v ústavě. No tak si alespoň skladbu Problém zahrajeme zítra v Ostravě,“ napsal Ortel na svůj Facebook. 

YouTube smaže Ortelovi písničku a on to svádí na „demokratickou“ zemi.

Své zaryté fanoušky Ortel jistě díky tomuto vyjádření ještě více nabudil, aby při něm v této válce stáli. Našli se ale tací, kteří se mu za výše uvedená slova vysmáli. A měli k tomu pádný důvod!

„Došlo vám, že je to soukromý server, který si může nastavit pravidla, jaká chce?“ ptá se Ortela pod výše uvedeným příspěvkem jeden z diskutérů.

„Vysvětlí mi někdo, jak bylo omezeno nějaké ústavní právo a svoboda slova v České republice tím, že došlo ke smazání videa na bezplatné službě soukromé společnosti? Dík,“ píše další, který Ortelův hněv nechápe.

Vysvětlení pro Tomáše Ortela

Vysvětlení pro Tomáše Ortela

Zpěvák Ortel si totiž neuvědomuje zásadní věc. A tou je, že Ústava ČR ani jeho ironická „demokracie“ nemají vůbec nic společného s pravidly serveru YouTube, který je soukromou platformou a může svým uživatelům zakazovat, co se mu zlíbí.

YouTube má své vlastní podmínky, které se třeba zrovna Ortelovi nemusí líbit, ale v minulosti s nimi stejně jako ostatní uživatelé souhlasil. Tyto podmínky teď pravděpodobně porušil, a tak mu bylo video smazáno.

Příště by se Ortel měl pokusit hledat chybu nejprve u sebe než se začne ohánět se ústavou. Zaprvé by se mu pak nejspíše povedlo umístit svou píseň na YouTube a zadruhé by si ušetřil tuto ostudu.

Fotogalerie

Komentáře