Vánoční rošáda v kapela Ortel: Dva členové dostali vyhazov! Proč?

Tomáš Ortel vyhodil dva členy kapely Ortel. Kvůli loajalitě. | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan

Kontroverzní zpěvák Tomáš Ortel se v neděli nad ránem rozhodl vydat prohlášení ohledně reorganizace v kapele. Přiznal, že dva členy vyhodil. Mělo za tím stát jejich nevhodné a neloajální chování. Co se stalo?

„Jako autor hudby i textů a funkcí frontmana odpovídám za samotnou produkci, aranž vystoupení a tedy i sestavu, přesto výběr kvalitního muzikanta se zdá být o mnoho snazší než hledání rovné páteře. Natož kombinace obojího,“ nechal se slyšet na Štědrý den Tomáš

Ten založil kapelu Ortel před 15 lety a do povědomí veřejnosti se dostal díky anketě Český slavík. Loni se proti jeho vítězství bouřili umělci, letos mu pořadatel odebral hlasy. To kapele významně, tak trochu mučednickým způsobem rozšířilo fanouškovskou základnu. 

V době největší slávy však kapelu náhle opouští dva členové. Za vším údajně stojí uniklá textová komunikace, kde se jeden z nich vyjadřuje o Tomášovi přinejmenším nevybíravě. 

„Byla to jasná indicie postojů a názorů na mou osobu a moji tvorbu v negativním smyslu. Každý si občas zakleje a zanadává na kolegu nebo nadřízeného, přesto takové slovní spojení s taktizováním o odchodu a následným hraním divadla o ublížení na sociálních sítích, je ubohé,“ vysvětluje zpěvák, který tak přiznává, že s členy kapely nejedná jako se sobě rovnými. 

Ortel a jeho kapela.

Dva členové z kapely Ortel nedobrovolně končí.

Podobný krok, který učinil Ortel, jsme mohli nedávno spatřit u kapely Chinaski. Její frontman Michal Malátný však nebyl ve svém vyjádření zdaleka tak otevřený jako Tomáš. 

„Adam nám odůvodnil odchod vyhořením a
zdravotním stavem, Tomáš pro změnu oznámil kapele, že se necítí být vlastencem, a přesto, že mě považuje za arogantního debila, pokračoval by dál. Zřejmě z nezištného důvodu,“
pokračuje ve svém vysvětlování Tomáš. 

Ortel si za vystoupení účtuje 80 tisíc korun.

Za koncem Adama a Tomáše údajně stojí neloajalita.

Celá kauza budí v kruhu Ortelových fanoušků silné emoce. 

„Fanoušci se bouří, fanynky s odporem plivají jedy a fankluby nevědí co dál, a to jen proto, že jsem si dovolil nemít vedle sebe kolegy bez loajality bez stejného pohledu nejen na hudbu, ale i na celou cestu kapely Ortel. Otázkou je, kde byli oni hoši před dvěma lety,“ dodal. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:34 24. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  57
 • Haha
  21
 • Trapas
  21
 • Tvl
  17
 • Cože
  12
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat