Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tomáš Novotný o vztahu s Houdovou: Nerozvedl jsem ji, její exmanžel je můj přítel

  Helena se zamilovala do moderátora a vychovatele svých dětí, Tomáše Novotného. | foto: Profimedia.cz, Facebook

  Tomáš Novotný se před několika lety rozhodl od základu změnit své životní priority. I když si žil nad poměry a přiznává, že si měsíčně přišel na šestimístnou sumu, která ne vždy začínala jenom jedničkou, začal mu vadit jeho životní styl plný večírků, alkoholu a faleše. A když se porozhlédne za svým nejtěžším životním rozhodnutím, opustit hvězdnou kariéru a odejít za neznámým, nemůže rozhodně litovat. Nejenže procestoval kus světa, kde podle svých slov poznal spoustu inspirativních lidí, navíc se mu podařilo svést Miss České republiky 1999 Helenu Houdovou.

  Na začátek mi osvětlete, jak jste se s Helenou Houdovou vůbec seznámil?

  V létě 2014 jsem si přečetl článek, kde mluvila o domácím porodu, o své životní cestě z České republiky, až na nejvyšší přehlídková mola a velký svět modelingu. Přečetl jsem si ho a úplně to ve mně zaplesalo. Měl jsem radost, že taková žena, která má ve světě jisté postavení, šíří toto moudro. Ona tam popisovala, jak svého prvního syna rodila v Praze v nemocnici a poslední dceru doma na gauči. A jak jsem se o to roky zajímal, tak jsem jí na základě tohoto článku poslal zprávu, že moc děkuju za její slova, a ať se jí na její životní cestě daří. Měsíc se nic nedělo, a pak mi přišla zpráva: Ahoj Tome, teď jsem si přečetla zprávu. Moc děkuju. Helenka, moje kamarádka, je v Praze. Ráda by tě viděla. Tady je na ni číslo. Sejděte se.

  Fotogalerie

  Kdo je Helenka a jak mohla vědět, že si budete rozumět?

  To je právě ta náhoda. Tomáš Zástěra před sedmi lety chodil s jistou Helenou Benešovou, což je nejlepší kamarádka Heleny Houdové, která se také dala na zdravou životní cestu a stala se terapeutkou. Potkal jsem se s ní a bylo to úžasné setkání. Vyprávěli jsme si naše životní příběhy. Ona mi pak říkala, že odjíždí za Helenou do Ameriky. Tím jsme se rozloučili. Za čtrnáct dní mi přišla zpráva od Heleny Benešové, že jsou na Kostarice a kdybych za nimi chtěl přiletět, s Helenou mě zvou. Prý, že mají pocit, že bych tam měl být. Neváhal jsem ani vteřinu a odletěl jsem.

  A to jste už věděl, že se už nevrátíte?

  Rozhodně ne. Klasicky jsem si vzal dovolenou. Ještě jsem si doma připravil na židli oblek, protože jsem po té dovolené, která měla trvat osmnáct dní, v deset dopoledne měl přiletět a ve čtyři odpoledne jsme měli s Tomášem jet moderovat maturitní ples do Chomutova. To se ale bohužel, možná bohudík, nikdy nestalo.

  Co Vás tam tak uchvátilo, že jste tam zůstal?

  Potkal jsem se tam s partou lidí, u kterých jsem měl dojem, že mě všichni chápou. Nikomu jsem nemusel nic vysvětlovat a nikdo se mě neptal, jak to, že mi neslezly nehty, když nejím maso. Nikdo si nemyslel, že jsem divný, protože nechci pít mlíko. Cítil jsem se tam skvěle. Proto jsem se rozhodl, že se už nikdy nevrátím. A vzhledem k tomu, že jsem tady neměl žádné závazky, tak jsem poslal jeden e-mail na Novu, druhý Tomášovi. Omluvil jsem se jim, poděkoval jsem a tím to skončilo.

  Jaká byla reakce?

  Reakce z Novy byla v pohodě, protože tam jsem věděl, že nezpůsobím žádný kolaps. Naopak si někdo díky mně vydělal víc peněz. Tím, že se uvolnila naše dvojice, mohlo nastat buď to, že ostatní budou mít víc služeb, tudíž si vydělají víc peněz, nebo dojde řada na lidi, kteří čekali na svou příležitost. Takže v tu chvíli jsem byl pro Hanku Mašlíkovou a Petra Hříbala, kterým jsem splnil jejich životní sen, nejoblíbenějším člověkem na světě.

  Tomáš a Tomáš zase spolu?

  Zástěrovi jste ho ale zničil.

  To si nemyslím. Jeho reakce byla ale o malinko negativnější, protože si myslel, že jsem to měl celé dopředu připravené. To ale nebyla pravda. On se mě v podstatě nezeptal, kam a s kým jedu. Naše komunikace byla hodně zamrzlá a byli jsme v křeči. Jako reakci jsem mu poslal fotku zpáteční letenky, aby viděl, že jsem s návratem počítal.

  Zpátky ke Kostarice. Tam jste byl jak dlouho?

  Tři měsíce.

  Co jste tam dělal?

  Žil jsem. Bylo to skvělé. Najednou jsem se z toho městského a pracovního shonu dostal do ráje, kde byli všichni v pohodě. Každý den jsem se něco naučil. Neustále jsem se setkával s někým zajímavým. Surfoval jsem. A když bylo potřeba, tak jsem s něčím pomohl Helče nebo jejímu exmanželovi.

  Takže to už spolu nebyli.

  Ano. Ale vychází spolu úžasně. Mají krásný vztah. Helena a její exmanžel jsou rozumní lidé.

  A kdy mezi vámi přeskočila jiskra?

  Na Kostarice jsme spolu fungovali jako staří známí. Šlo jenom o čistě kamarádský vztah s tím, že jsem pro ně pracoval.

  Vy jste hlídal jejich děti?

  Mimo jiné. Musím ale říct, že jako chůva dětí Heleny Houdové si vyděláš víc, než jako moderátor. Tam to ale nebylo o penězích, ale o tom absolutním souznění a nepotřebě vysvětlovat každý druhý úkon, který uděláš.

  Co jste naučil děti Heleny Houdové, když jste je tři měsíce hlídal?

  Naučil jsem je plavat a potápět se, takže se všechny tři děti uměly potápět na dně bazénu. I to nejmenší tříleté, což samozřejmě ulevilo nejen Heleně, ale i všem okolo. Takže jsem je naučil něco, co jim zůstane navěky.

  Byl jste tedy tři měsíce na Kostarice, k ničemu mezi vámi dvěma nedošlo a vrátil jste se zpátky do Česka?

  Ano, absolutně nic jsme spolu neměli. Byli jsme jenom kamarádi. Já v té době udržoval vztah na dálku s jednou Češkou, se kterou jsem si psal, skypoval, facetimoval. I Helena o ní věděla. S tou holkou jsem se tady po svém návratu potkal a nějakou dobu jsme spolu byli. Pak jsem odjel do Asie, kam za mnou měla přiletět. Nakonec se tak nestalo, protože se rozhodla zůstat v Londýně.

  Novotný byl týden hostem exmanžela Heleny Houdové v jeho luxusním hotelu Amanpuri na Ko Samui.

  Co jste dělal v Asii?

  Tam jsem letěl za svým kamarádem Lukášem, který tam rok žil a pracoval pro mého dalšího kamaráda, který tam vlastní hotel. Takže jsme se na ostrově Ko Samui živili jako průvodci, cestovali jsme, fotili jsme. Poznávali jsme nové kraje. Procestovali jsme velký kus Thajska, Malajsie a Kambodže.

  A v Thajsku jste se s Helenou potkal a tam až přeskočila jiskra?

  To rozhodně ne. Nevím, kde to vzniklo. Tam jsem se potkal s jejím exmanželem Omarem, se nímž jsme se spřátelili na Kostarice. On má na Phuketu základnu své hotelové sítě Amanpuri.

  K tomu setkání došlo náhodou?

  Jelikož za Helenou a dětmi pravidelně jezdil na Kostariku, tak jsme se hodně spřátelili. Je to výborný chlap, mimochodem muslim a byl bych rád, kdybyste to v rozhovoru nechali. Nevykuchal mě, nepověsil mě za nohy a nevyhodil do vzduchu. Naopak mě pozval do svého hotelu, kde jedna noc stojí 250 tisíc korun. Bydlel jsem tam týden. Samozřejmě jako host.

  Kdy jste se tedy znovu potkali s Helenou?

  V Asii jsem byl tři, čtyři měsíce, odjel jsem do Čech a odtud jsem teprve odletěl za Helenou.

  K tomu došlo jak?

  Ona mi napsala, že jsou v Americe a jestli bych za nimi nechtěl přiletět. Já souhlasil a koupil jsem si letenky. A vzhledem k tomu, že jsem byl čtvrt roku po rozchodu se svou virtuální holkou, bylo jaro a po zahradě běhala v bikinách nejkrásnější žena České republiky, tak se to vše nabízelo.

  Čím Helena okouzlila vás je jasné. Ale čím jste vy okouzlil ji?

  To se musíte zeptat jí.

  Tak povězte, jak probíhal začátek vztahu.

  Mělo to naprosto přirozený vývoj. Vzhledem k tomu, že jsme spolu na Kostarice trávili 24 hodin denně a já jsem si se všemi vybudoval přirozený krásný vztah, tak v Americe to jenom pokračovalo. I když jsem se s dětmi neviděl tři měsíce, vrhly se ke mně, jako by byly moje. Vše to mělo přirozený průběh a spád a s Helenou jsme spolu začali randit.

  A rovnou jste spolu začali žít?

  V Americe ano. To jsme byli nějakou dobu v Americe a srpen 2015 jsme trávili s Helčou a dětmi v Česku.

  Vánoce strávili Tomáš Novotný, Helena Houdová a její exmanžel Oman jako jedna velká šťastná rodina. Nechyběli ani jeho rodiče (vpravo), se kterými si Novotný také rozumí.

  To se Vám podařilo hodně dobře utajit, nikdo o tom nevěděl.

  Proč by to měl někdo vědět? Komu bych to vyprávěl? Strašně tajné to ale také nebylo. Vůbec jsme se neskrývali. Běhali jsme po Praze a neřešili okolí.

  Jak jste o vašem vztahu řekli jejímu exmanželovi?

  Vzhledem k tomu, že již spolu nežijí, tak si mohou dělat, co chtějí. Navíc jsme si k sobě přirozeně našli sympatie, takže byl rád, že osobně zná člověka, který se pohybuje kolem jeho exmanželky, s níž má tři děti.

  Nemáte tedy problém společně ve třech někam vyrazit?

  Absolutně ne. A klidně i ve čtyřech, protože i on má partnerku.

  Teď jste se s Helenou několik měsíců neviděli. Jste spolu?

  Ano, jsme. Díky moderním technologiím je kontakt velmi jednoduchý.

  Vy budete teď nějakou dobu v Česku. Kdy se zase uvidíte?

  Je to pravda. I když plány byly jiné, vrátil jsem se, protože babičce umřel milovaný jezevčík a ona začala citově strádat. Takže jsem si řekl, že bych jí měl být na blízku. Helena to naprosto chápe a měla by v červnu přiletět, budeme tedy zase spolu.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:33 pátek 19. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   61
  • Tvl
   40
  • Super
   30
  • Haha
   20
  • Sladký
   16
  • Cože
   7