Tomáš Magnusek natáčí „český Dallas“. Kdo dostal roli Džejára?

Tomáš Magnusek sice nikdy nevystudoval žádnou filmovou školu, ale nejenže si ve svých čtyřiatřiceti letech zahrál v téměř dvaceti filmech, ale pět filmů dokonce i režíroval. Nyní má ale mnohem vyšší ambice. Plánuje dokonce natočit „český Dallas“.

K filmařině se Tomáš Magnusek dostal jenom díky celoživotnímu snu, který si splnil v pětadvaceti letech, kdy společně s režisérem Vladem Štancelem natočil svůj první film Pamětníci. Ačkoliv jej kritici nepřijali a Magnusek se zadlužil, nevzdal se a na základě svých zkušeností z pedagogické praxe natočil film Bastardi. Přestože i tento film u kritiků neuspěl, díky němu mohl Magnusek splatit své dluhy z předchozího filmu.

To se psal rok 2010. Od té doby má na kontě pět filmů a čtyři seriály. A podařilo se mu něco, co se jeho mnohým slavnějším i zkušenějším kolegům nepovedlo, a to dostat před kameru herecké legendy. Někteří z těchto umělců už bohužel nejsou mezi námi: Ladislav Chudík, Lubomír Kostelka, Antonie Hegerlíková nebo Vladimír Čech, ale právě i díky Magnuskovi si mohli na sklonku života zahrát. Jiné osobnosti naopak před kameru po letech vrátil, například  Reginu Rázlovou. I obsazení seriálu Čechovi je hvězdné.

„Momentálně začínám točit nový seriál. Je to takový ‚český Dallas‘, s pracovním názvem Čechovi, který se mi zase podařilo obsadit skvělými herci, na což jsem snad právem hrdý. Je to zase věc ze života a možná budou diváci velmi překvapeni, jaké zápletky a s jakým rozuzlením tam na ně čekají. Více však zatím prozradit nemohu,“ svěřil se Magnusek, který do seriálu obsadil herce, jimiž jsou Kateřina Macháčková, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Libuše Švormová, Regina Rázlová a Martin Dejdar.

Kromě toho, že se Magnusek věnuje filmařině, je také předsedou Obce spisovatelů. Před dvěma lety vybudoval se svou ženou a přáteli herecké muzeum Viktorka v Babiččině údolí. Nejenže tím zachránil desítky let chátrající secesní vilu, které hrozila zkáza, ale dokázal filmovým i televizním fanouškům přiblížit jejich herecké vzory a legendy způsobem, jakým se to doposud nikomu nepovedlo.

„Pro muzeum jsme už získali řadu artefaktů, které nám umělci sami zapůjčili nebo věnovali. Za zmínku asi stojí, že tím prvním byl nedávno zesnulý Lubomír Kostelka. Když jsem byl na jeho pohřbu, velmi mě zamrzelo, že tam v podstatě až na dvě výjimky nepřišel nikdo z jeho profese, z kolegů. Přitom pan Kostelka byl opravdu herecký bard, pan herec,“ povzdechl si režisér.

Ten přiznává, že se kvůli muzeu se svou ženu opět zadlužil. „Strašně moc mi s tím pomohl a pomáhá Martin Dejdar, který je stejný nadšenec a riskér jako já. Ale ničeho nelitujeme a máme radost z toho, že Viktorku navštěvuje celý rok stále více lidí, že se jim tam líbí a vrací se. Na příští rok už tam máme připraven opravdu bohatý program. Každý měsíc tam jsou nějaké osobnosti, herci, zpěváci, besedy, vaření a chystáme i vlastní festival,“ uzavřel Magnusek.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:51 pondělí 6. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 20
  • 8
  • 7
  • 5
  • 5
  • 4