jít naiDNES.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Tomáš Klus s manželkou Tamarou a dětmi vyrazili na animovaný film. „Bojím se, že klid, ve kterém teď žijeme, může brzy skončit,“ vyjádřil obavy zpěvák. | foto: Profimedia.cz

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by ostatním lidem, aby byli šťastní jako on. S narozením dětí ale mnohem víc sleduje a řeší, co bude s osudem planety a jak se budou lidé mít za desítky let. Naštěstí pro něj našel vpravdě strategického partnera, s nímž se planeta bude zachraňovat o poznání příjemněji.

„Podle všech studií to vypadá tak, že ta generace dětí, které jsou teď dětmi, může být poslední generace, která na této planetě žije ještě jakž takž v pohodě. Za chvíli zjistíme, jak tají ledy, a ta migrace, co zažíváme teď, nemusí být nic proti tomu, až se zvedne každý sedmý člověk na planetě,“ varoval Tomáš Klus v rozhovoru pro Český rozhlas, který vedla Lucie Výborná.

Následky klimatických změn podle něj pocítíme všichni. A je úplně jedno, že ve střední Evropě se i v té době dost možná budeme mít pořád nejlépe. O to častější podle něj budou případy, kdy se sem budou snažit přijít a usadit se ti, kdo takové štěstí neměli.

I přes nepříliš radostné vyhlídky ale zpěvák neztrácí naději a chce na sobě pracovat, aby byl lepším člověk a díky tomu byl lepší i svět. „Já od sebe očekávám to, že se stanu skutečně dobrým člověkem,“ prohlásil Klus.

„To v mých očích znamená to, že se skutečně upřímně dokážu radovat z radosti druhých lidí. Že dokážu naprosto bezelstně přát štěstí druhým lidem a pracovat na tom, aby ta společnost okolo mě byla stejně šťastná jako já. Bez toho, abych jim říkal, co mají dělat, jen tím, že sám půjdu dobrým příkladem,“ vysvětlil Klus, který umí spojit příjemné s užitečným.

Na letošní léto totiž společně s Nadací Karla Janečka chystá akci s názvem Spolupouť. „Chtěli jsme projet místa v naší zemi, na která je trochu zapomínáno, a přivézt tam kulturu i pomoc. Nakonec zřejmě půjde o jeden týden společných diskusí: pro lidi, kteří si chtějí povídat a dozvídat se věci o ekologii, sociologii, o tom, jak přicházíme na svět...,“ dušuje se zpěvák, který je rád, že pro svoje „sluníčkaření“ konečně získal strategického a movitého obchodního partnera.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:28 20. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  223
 • Super
  51
 • Haha
  39
 • Tvl
  25
 • Cože
  18
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat