Klus nabídl mírový recept pro Kurdistán, pak přišel krutý „stěr“ od fanouška

15. října 2019
Zpěvák Tomáš Klus (33) odsunul skleníkové plyny a uhlíkovou stopu na vedlejší kolej, aby se věnoval palčivějšímu tématu, které hýbe společností. Vyzývá do boje proti turecké invazi v sousední Sýrii. Bohužel nepřichází s ničím novým, rád by si o problému popovídal. Hm, to jsme tu ještě neměli, takový revoluční nápad!

„Kdo jiný nemá mlčet víc než MY? Nás velmoci zradily podobným způsobem; nenechme historii opakovat a dokažme světu, že srdce Evropy bije za mír. Promluvme! Nepřihlížejme! Zastavte tureckou invazi do syrského Kurdistánu!“ bije na poplach Tomáš Klus, který s napětím (a z bezpečné vzdálenosti) přihlíží tomu, jak Turecko vpadlo na sever Sýrie.

Ani zpěvákovým fanouškům není osud Kurdů, které Spojené státy nechaly „tak trochu“ ve štychu, lhostejný. Svého idolu se proto zeptali, jak by situaci řešil. 

Oblíbený zpěvák, který je známý tím, že se velmi rád angažuje v nejrůznějších společenských a ekologických otázkách, se zamyslel a přišel s receptem, z něhož budou generálové NATO i politické špičky paf, protože je určitě nic podobného nenapadlo ani ve snu.

„Myslím, že by bylo záhodno iniciovat nějaké shromáždění, nejlépe před ambasádou; vyzvat politiky k akci vyslovením jasného stanoviska, nabídky pomoci; dopřávat slechu odborníkům a především o tom mluvit, sdílet, netvářit se, že je to zas jeden, další z mnoha konfliktů,“ míní Klus.

„Na tomhle se totiž může ukázat, jakým směrem společnost, ta globální, kráčí. Jaké hodnoty, jaké priority a jaké vůdce má,“ doplnil svou hlubokou myšlenku zpěvák, kterého vzápětí jeden z fanoušků pořádně „utřel“.

„Protest před ambasádou už byl...,“ vzkázal Klusovi.  

Po zpěvákovi nikdo nechce, aby narukoval ke kurdským jednotkám nebo vyhnal Turky jednou ze svých písní. Jen by se nemusel vyjadřovat úplně ke všemu. Není nic špatného, že si názor nechá pro sebe a netapetuje s ním sociální sítě. Když pak přijde s podobně bezzubým a úplně zbytečným „řešením problému“, jen se v očích veřejnosti ztrapní.

Podobně jako když volá po tom, aby lidé nelétali letadlem kvůli emisím, a sám jezdí terénním vozem, který na vzduch rozhodně nejezdí...

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:44 středa 12. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • 150
  • 85
  • 32
  • 31
  • 30
  • 27
Komentáře