jít naiDNES.cz

Klus našel lék na „Acojá“ ataky: Dopřává mu ho choť Tamara (a ostatní ženy)

„Musím toho ještě hodně přečíst a odmeditovat, abych vám probouzením mysli dosáhl alespoň po kotníky,“ vzkazuje Klus matkám. | foto: Koláž Expres.cz

Zpěvák Tomáš Klus (32) řeší vážný problém. Tři malé děti mu dávají pořádně zabrat, a tak jeho potřeby musejí ustoupit na druhou, možná spíše třetí kolej. „Acojá“ ataky prý řeší každý den a nyní se rozhodl jednou provždy s nimi skoncovat. Pro terapii naštěstí nemusel chodit daleko, duchovním rádcem je mu hlavně jeho manželka Tamara, příklad si ale bere i z jiných matek.

„Vstávám v 5.16, abych si stihl udělat všechny ty svý věci a po zbytek dne byl v klidu a k dispozici. Rozjímání nad potřebou altruismu, vědomí, že nic neexistuje samo o sobě, že všichni potřebujeme ty druhé, že jeden druh je závislý na druhém; to jsou má aktuální témata,“ nechal se slyšet Tomáš Klus na svém instagramovém profilu a přidal výjev z každodenního cvrkotu a kolotoče událostí, v nichž hrají hlavní roli jeho tři ratolesti.

„Nejdřív jsem měl tendence se litovat a tomu věčnému ‚A co já, můžu se prosím taky nasnídat?!‘ dát za pravdu a prostě vybouchnout. Podobných Acojá ataků mívám denně několik a mám teď za cíl zatočit s nimi,“ přiznal.

„Došlo mi, že není lepší možnosti pro praxi altruismu než běžný rodinný život se všemi jeho požadavky a že není větších učitelů než matek, které zcela přirozeně v podobných situacích Acojá atak rozpouští,“ pochlubil se Klus se svým objevem.

„Ne náhodou bylo v češtině zvoleno slovo náboŽenství, neboť matky napříč rasami i živočišným druhy jsou nejsoucitnější bytosti na světě a soucit je to, co všechna náboŽenství prostupuje jako zlatá nit uvědomění, vítězství, stavu probuzení či nebeského království,“ pokračoval ve svém rozjímání. 

Poněkud obšírně a květnatě se tak dostal k jádru věci. „Klaním se před vámi, mamky, matky, maminky, mamči, mamušky a mámy, s jak moudrou samozřejmostí přijímáte své nelehké poslání bolesti a sebeodevzdání,“ vyznal se zpěvák.

„Vím, že všechny řeknete, že to za to stojí, když vidíte jak se smějí, jak si hrají, jak jsou... A tím spíš jste v mých očích ještě výš, musím toho ještě hodně přečíst a odmeditovat, abych vám probouzením mysli dosáhl alespoň po kotníky,“ dodal zamyšlený a v tuto chvíli již řádně osvícený Klus. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:07 10. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  55
 • Tvl
  16
 • Super
  13
 • Haha
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat