jít naiDNES.cz

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

„Přestaň politikařit a raději zpívej,“ vzkazují Klusovi fanoušci. | foto: Koláž Expres.cz

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit, proč se k němu fanoušci začínají obracet zády. Poslední, na co jsou zvědaví, je „povídáníčko“ o politice, nadávání na poměry a neustálé výzvy ke „srocungu“ na Václavském náměstí. „Tohle mě už unavuje. Jedině ti správní mají patent na pravdu a rozum,“ zní na adresu Kluse a jeho sympatizantů, kteří mají pocit, že mají jediný a správný recept na to, jak žít.

Neuplyne den, aby Tomáš Klus neťal do živého, respektive nepostnul nějaký ten úderný nápis křídou na silnici, moudro, které ho zrovna napadlo, nebo apel na lidskou slušnost, lidství, srdce, charakter, duši, vlastenectví, štěstí, neštěstí, hloupost, inteligenci a vše zabalí páskou Antibabiš, Antizeman nebo jinou, podmínkou je přítomnost „anti“.

„To je pořád samé anti někdo, anti něco. Pojďme podpořit tohle, tamto, toho či onoho... Anticokoli nikdy nikam nevedlo,“ shrnují Klusovy vzkazy národu lidé v diskuzích pod jeho kázáním.

„Už nás to nudí, to je pořád dokola, nemáte tam něco jiného, Tomáši,“ ptají se jeho fanoušci. Zpěvák tvrdí, že si chce hlavně povídat, na tuhle otázku ale odpověď nenašel. Možná se radí s manželkou Tamarou

Nejnovějším trendem je půjčit si křídy od dětí a jít zdobit a hlásit. Nahrává mu i suché počasí, vzkazy vydrží docela dlouho, když neprší. Lidé už ale mají tohoto čtení akorát dost. „Ach bože! To je už posedlost,“ myslí si jedna z fanynek. „Nejsou ty malovánky trochu dětinské?“ ptá se. Jsou.

Tomáš Klus je poslední dobou tak zaneprázdněný politikou a společenským děním, že si ani neuvědomil, že mu to na složenky nevydělá. Pokud nevystihne chvíli, kdy už s agitkou (pro cokoliv) přestat nebo ubrat, může se mu to vymstít. Fanoušci od něj dají ruce pryč, protože už všech těch apelů, výzev a mouder budou mít až po krk. Čekají od něj muziku, maximálně roli v pohádce nebo filmu, a ne zanícené Události, komentáře. 

Odliv zájmu by logicky znamenal, že se na příliv do Dominikánské republiky celá rodina i přátelé dlouho nepodívají, protože by na milionový výlet prostě nebylo. O rozestavěném domě a životě ve dvou místnostech ani nemluvě... Možná už je na čase myslet nejen na sebe, ale i na svou rodinu.

V takovém případě už nepomůže ani fakt, že jeho žena Tamara je oblíbenou hvězdou sociálních sítí. „Influencerkou z leknutí“ se stala beztak jen díky sňatku s oblíbeným zpěvákem. Těžko říct, jak by počty sledujících vypadaly, kdyby nespojila svůj život s Klusem.

Naštěstí pro Tomáše mají fanoušci celkem spolehlivý a hlavně jednoduchý recept. „Lepší bude, když budeš jenom zpívat,“ poradila mu jedna z nich.

Asi tak.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:45 17. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  209
 • Trapas
  88
 • Tvl
  22
 • Haha
  12
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat