Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nezletilí migranti z řeckých hranic, nebo české děti? Jen se ukažte, „našinci“, pustil se Klus do odpůrců

  Pořádně ostrou diskuzi na Instagramu rozvířil zpěvák a dobrodinec Tomáš Klus. Rád by do Česka přijal alespoň několik desítek nezletilých migrantů z uprchlického tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos. Někteří lidé poukázali na to, že to jsou právě nezletilí, kdo pak v Evropě značně posouvá statistiky kriminality páchané žadateli o azyl směrem nahoru, podle jiných by zase mělo být v první řadě postaráno o české děti. „Očekávám nápor našinců v dětských domovech,“ vypálil Klus následně.

  Čechům by měla pandemie koronaviru otevřít oči a měli by se více snažit o pomoc uprchlíkům, alespoň těm nezletilým. Myslí si to hudebník Tomáš Klus, který sdílel komentář novináře Martina Fendrycha právě na toto téma.

  „Za sebe dodávám, že svět bude šťastný, až budou šťastné děti na něm. Věřím, že využijeme každé možnosti dětem pomoci, protože jsme dobří lidé ze srdce Evropy,“ píše Klus a následně dodává úryvky komentáře zaměřené na nuzné podmínky uprchlického tábora Moria na ostrově Lesbos.

  Situace na Lesbu začíná být v posledních týdnech skutečně napjatá. Pokud by se tam koronavirus začal šířit, mělo by to nejspíš katastrofální následky. Migranti demonstrují, také se ale sdružují do gangů, útočí na sebe nebo podnikají výpady do přilehlého města. Není tajemstvím, že jde ve velké míře o dospívající jedince, tedy také děti.

  A tak se pod příspěvkem strhla místy hodně vyostřená diskuze. Ačkoliv článek hovoří o myšlence přijmout děti třeba do 15 let, někteří komentující poukazují na to, že i takto mladí migranti se mohou na kriminalitě podílet nebo že brzy dorostou do věku, který je podle mnoha statistik v tomto směru kritický.

  Tomáš Klus vyvolal na Instagramu ostrou diskuzi.

  Například v Německu řešili v červenci loňského a dubnu předloňského roku dva případy hromadného znásilnění, kterého se dopustili cizinci původem z Bulharska, pravděpodobně se hlásící k turecké menšině.

  V jednom případě skupina pěti mladíků ve věku 12 a 13 let znásilnila osmnáctiletou dívku, ve druhém případě šestice útočníků ve věku 14 až 16 let nejprve obtěžovala skupinu dívek na koupališti, aby si následně na jednu z nich, třináctiletou dívku, počíhali a také ji znásilnili.

  Další lidé poukazují na to, že bychom se v první řadě měli zaměřit na pomoc českým dětem z dětských domovů nebo kojeneckých ústavů. A právě tito lidé zjevně Klusovi hnuli žlučí.

  Dnes se proto ozval znovu.

  Tomáš Klus vyvolal na Instagramu ostrou diskuzi.

  Tomáš Klus vyvolal na Instagramu ostrou diskuzi.

  „Minimálně jeden pozitivní dopad ten můj včerejší příspěvek bude mít. Patrně se dnes v dětských domovech po celé republice budete moci těšit na pořádný nával našinců, protože i přes trpělivou argumentaci, s níž mi mnozí z vás pomáhali, a to že je zde mnohonásobně více rodin ochotných děti z uprchlických táborů přijmout, než kolik jich je v tuto chvíli k dispozici, se vlastence připravené národ za každou cenu chránit před malými teroristy, kteří mají válku v krvi a jsou deformovaní a školení zabíjet, nepodařilo přesvědčit o tom, že je lepší si nejdříve přečíst, co komentují, a pak teprve se parádně rozčílit. Že jde o gesto solidarity, nikoliv o oběť a katastrofu pro rasu, náboženství a kulturu bílého muže obecně,“ napsal Klus. 

  „Kéž by alespoň zlomek z nich opravdu naplnil skutkem svá slova a zasadil se o zpříjemnění života dětem trpícím u nás,“ dodal.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz