Konec dovolených v Karibiku? Klusovi chtějí být alespoň trochu zelení a pořídili si karavan

25. března
Tomáš Klus a jeho manželka Tamara se rozhodli definitivně skoncovat s dálkovými lety. A myslí to opravdu vážně, pořídili si karavan a zdá se, že další dovolenou stráví v kempu.

Není tomu tak dlouho, co Tomáš Klus a jeho manželka Tamara trávili začátek roku v Karibiku. Pravidelně si na přelomu ledna a února sbalili kufry a vraceli se až na konci března. Létání milovali a to poslední, co by řešili, byla uhlíková stopa a dopad na životní prostředí.

Před několika lety na sebe upozornili dokonce tím, že kvůli volbám odletěli z Karibiku do kanadského Toronta. Svou cestu museli absolvovat hned dvakrát, protože při první návštěvě je úředníci vrátili zpět.

Pak ale došlo v jejich mysli k prozření.

„Nikdy se nechceme dožít momentu, kdy nám naše tři děti řeknou, proč jste tenkrát něco neudělali, když byl ještě čas na změnu? Svět změníme pouze tím, že půjdeme příkladem sobě samotným,“ nechala se slyšet před časem Klusova žena Tamara.

A zdá se, že to nebyly plané řeči. Nyní si s Tomášem pořídili karavan, díky němuž budou moci procestovat kus světa a nebudou muset uletět ani jednu míli. Teď už si jen pořídit nějaký ekologický vůz, za který se karavan přiváže. Mitsubishi Pajero, jímž Klus roky jezdil, také nepatří mezi nejekologičtější auta.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře