Skvělé načasování: Klus oznámil bojkot Slavíka v den, kdy skončilo hlasování

8. listopadu 2021
Nedávno s velkou pompou Tomáš Klus (35) oznámil, že na koncertech nebude politikařit. Lidé to přijali s velkým nadšením, moc dlouho se ale neradovali. Zpěvák oznámil, že jeho bojkot ankety Český slavík kvůli údajnému napojení na Agrofert trvá, čímž zarmoutil nejen nové pořadatele, ale i samotné fanoušky. Co mu vzkázali? A proč s tím přišel až v době, kdy bylo hlasování do ankety ukončeno?

„Omlouvám se, ale slovo platí. Můj bojkot akcí, kde jakýmkoliv způsobem participuje ten svěřenecký fond, se bohužel vztahuje i na vzkříšeného Slavíka. Je to jeden ze dvou důvodů. Ten druhý to na sebe řekne sám. Akce se nezúčastním. Nic ve zlém. Jenom důslednost. V úctě, Tomáš,“ informoval na Instagramu Tomáš Klus, který se Slavíkovi vyhne obloukem.

Své rozhodnutí zmínil i v páteční Všechnopárty Karla Šípa. Zpěvákovi je proti srsti, že hlavním mediálním partnerem Českého slavíka je Rádio Impuls, jehož vlastník spadá pod holding Agrofert.

„Rozhodnutí Tomáše Kluse, který nejprve přislíbil vystoupit a pak své rozhodnutí odvolal, nás mrzí. Zdůrazňujeme, že anketa Český slavík 21 nepřijala ani korunu od Andreje Babiše, Agrofertu či žádné firmy, která patří jemu nebo svěřenskému fondu,“ reagovali organizátoři Českého slavíka.

„Jediné, co se stalo, je, že hudební Rádio Impuls odvysílalo výzvy, aby lidé v anketě hlasovali. Proto ho uvádíme jako exkluzivního rozhlasového partnera ankety. Rozhodnutí Tomáše Kluse respektujeme a děkujeme 216 138 lidem, kteří hlasovali v letošním ročníku,“ doplnili ve svém vyjádření s tím, že odmítají jakýkoliv vztah k politice, stejně jako odmítli jakékoliv peníze či rady od jakýchkoliv politiků. 

Majitel ankety Karel Janeček představil sošku, kterou získá vítěz.

Klusův bojkot vyvolal velmi rozporuplné reakce, ať už u hvězd, anebo u „normálních smrtelníků“. Od palců nahoru a provolávání slávy přes prosby o bližší informace až po nepochopení a obvinění z alibismu.

„Respekt, Tomáši,“ vzkázal mu moderátor Jan Tuna.

Tome, jaký svěřenecký fond? Napiš mi do zpráv. Nestačím v závalu práce vše sledovat. Díky, pá,“ napsala zpěvákovi Dagmar Havlová.

„Úplně se pomátl, kde je ten obyčejný kluk, když začínal. Ty jeho politické výlevy se už nedají,“ posteskla si rozhořčená Peťulka.

Tomáš Klus už na koncertech nebude politikařit. Moc dlouho mu to nevydrželo.

„Je smutné, že ignorujete všechny ty lidi, co vám hlas do Slavíka poslali. To, že pohrdáte některými politiky, všichni víme, ale to, že pohrdáte svými fanoušky, vidíme až nyní, a to je velmi smutné. Za toto vás nepochválím, a to vás sleduji a fandím vám od začátku vaší kariéry,“ míní jeho fanynka Lena, která trefně poukázala na fakt, že Klus bojkot oznámil až na samém konci hlasování do ankety. To skončilo s páteční půlnocí. Od 6. listopadu mohou lidé hlasovat pro Objev roku.

„A hrát vás na Impulsu můžou, ale dělat reklamu Slavíkovi je proti vašemu morálnímu přesvědčení? Jsem zmatená,“ diví se Miluška.

Anketa Český slavík se vrací po čtyřleté pauze s novou strukturou hlasování, jejímž autorem je prezident Českého slavíka 21, matematik a podnikatel Karel Janeček.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Komentáře