Neděle 7. června 2020, svátek má Iveta, Slavoj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Že by protekce? V SuperStar postoupil zpěvák, z něhož bylo Haberovi na zvracení

  Má slovo hvězdné poroty v SuperStar nějakou váhu? Po nedělním semifinálovém kole to vypadá, že ne! Do finále postoupil zpěvák, který už měl namále v předešlém kole. A to i když se Paľo Habera přiznal, že po jeho vystoupení se mu chtělo zvracet!

  Jak moc produkce televizních soutěží manipulují s výsledky? To je otázka, která již roky trápí všechny diváky různých reality show. Například řada diváků aktuální série MasterChef Česko si myslí, že nebýt protekce ze strany poroty a produkce pořadu, všemi neoblíbená Pavlína Lubojatzky by v pořadu mohla maximálně mýt nádobí.

  Nyní to vypadá, že zaúřadovala i dramaturgie SuperStar. A to ve prospěch Timoteje Májského, který by v soutěži již dvě kola nebyl, kdyby to bylo právě na porotě.

  Co se stalo?

  Vše začalo, když měl minulou neděli spolu s Hanou Džurbanovou zazpívat duet. Zatímco ostatní soutěžící se vzájemně podporovali a dodávali si sebevědomí, Timotej svou parťačku doslova vydeptal, až ji rozložil na součástky a ona nebyla schopná ze sebe vydat jediný přesný tón, přestože do té doby patřila mezi nejtalentovanější zpěvačky.

  Toho si všimla i porota, kdy Leoš Mareš otevřeně řekl, že z výkonu Džurbanové měl pocit, že ji někdo celý týden držel ve sklepě a doteď tam drží i její příbuzné. Paľo Habera na rovinu Májskému vysvětlil, že pokud nebude lidský, nezachrání ho ani božský hlas. I když si většina televizních diváků přála, aby Hana postoupila a Timotej si sbalil svých pár švestek a odfrčel domů, porota ku překvapení všech poslala dál oba.

  Všichni antifanoušci tohoto na první pohled namyšleného floutka dostali jiskřičku naděje po jeho nedělním výkonu, kdy se ke slovu dostal obávaný Habera. Ten od jisté doby nemůže Timotejovi přijít na jméno, což je zřejmé nejen z jeho výrazu, ale i ze slov.

  „Na mě to působilo tak, že to není písnička, ale psychiatrie. Přešpekulované věci fakt moc nemusím, takové ty zadky vystrčené a nevím co… Na mě to nezabírá. Buď je to přirozené a funguje to, anebo to nefunguje. Chtělo se mi blít, velebnosti,“ ohodnotil jeho výstup Habera, jehož slovo má v soutěži největší váhu a už se tak mohlo zdát, že Májského pouť v SuperStar je u konce.

  Jaké bylo ale překvapení, když se oznamovala finálová desítka a jméno mladého zpěváka v ní nechybělo. A diváci zůstali jako opaření. Na sociálních sítích SuperStar se hned začaly rojit komentáře rozhořčených diváků, kteří nechápali, proč dostal Timotej další šanci, když se z jeho vystoupení chtělo samotnému Haberovi zvracet.

  Vysvětlení je jednoduché. SuperStar sledují hlavně mladí a ti se shromažďují právě na sociálních sítích. Proto v porotě sedí Leoš Mareš, Patricie Pagáčová či Monika Bagárová, které na sociálních sítích sledují stovky tisíc fanoušků. Zatímco Habera má 218 tisíc followerů, Pagáčovou, která zpěvu nerozumí, sleduje přes 400 tisíc lidí. Mareše dokonce téměř milion fanoušků.

  A nejlépe na tom je s followery právě Timotej. Zatímco ostatní soutěžící se zmohli na několik tisíc fanoušků, Májsky je mezi nimi s počtem 126 tisíc followerů hvězdou Instagramu. A takové hvězdy se přece nemůžou zbavit, i když Haberovi je ze zpěváka na zvracení. Opět se tak ukázalo, že v podobných soutěžích opravdu nejde o kvalitu výkonu a lidskost, ale na prvním místě je sledovanost.

  A Timotej? Ten nyní musí zalarmovat svých 126 tisíc followerů, protože na sociálních sítích už vznikají skupiny, v nichž se plánuje jeho konec v SuperStar. Zastavme společně tohle zlo, to je jejich heslo.

  Necháme se překvapit, zda se dostane přes první kolo živých přenosů, kdy už to nebude mít ve svých rukách porota a dramaturgie.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 7. června 2020, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz