Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Tolkki vypil minibar a utekl bez placení: Hotel zvažuje žalobu a nahlásí ho na Booking.com

  Pro Tima Tolkkiho si přišla policie. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Přišel, vše vypil a dodnes nezaplatil! Na elektroniku a litry koly Timo Tolkki (53) každý den peníze najde, na zaplacení dluhu v pražském hotelu už ale ne! Finský kytarista se rozhodl, že „sekeru“, kterou nedávno řešila dokonce i policie, platit prostě nebude. Podle něj se jedná o tak zanedbatelnou částku, že není třeba tento dluh nějak řešit. Co na to vedení hotelu?

  Manžel Dominiky Gottové Timo Tolkki si nejspíše myslí, že mu v hlavním městě České republiky všechno projde. Krátce po svém příletu do Prahy se ubytoval v hotelu poblíž stadionu fotbalové Sparty. I když u sebe podle svých slov neměl ani korunu, hned první večer „vyluxoval“ celý minibar. 

  Spoléhal se na to, že alkohol zaplatí jeden z jeho věrných sponzorů. Ten ho ale prvně nechal ve štychu a nezaplatil ještě k tomu jednu noc v hotelu. 

  Tolkki, kterému dluh vyšplhal celkem na tři tisíce korun, bez pardonu tamní zaměstnankyni oznámil, že nemá na zaplacení a situaci vyřeší odchodem. Vůbec ho nezajímalo ani to, že personál hotelu k němu byl tak vstřícný, že ho výraznou část následujícího dne nechal v hotelu zdarma.

  Vzhledem k tomu, že Tolkkiho sponzor volal na recepci a vyhrožoval, že rozmlátí vitrínu, byla na místo přivolána policie. Strážníci ale s Tolkkim nic nezmohli, jelikož dlužná částka nepřekročila pět tisíc korun a nejednalo se tak o trestný čin. 

  Tolkki poté recepční i policistům slíbil, že situaci bude řešit a hned druhý den do hotelu zavolá a řekne jim, jak hodlá dluh splatit. Svým slovům ale nedostál.

  Pro Tima Tolkkiho si přišla policie.

  Jsou to skoro dva týdny, co Tolkki z hotelu odešel bez placení a zamířil přežívat na Žižkov. Dlužnou částku ale nejenže stále neuhradil, ale s hotelem, kterému visí za nocleh, vůbec nekomunikuje!

  „Nezaplatil jsem jim a ani jsem je nekontaktoval. Myslím, že oni takhle malou částku vůbec nebudou řešit,“ řekl nám Tolkki, když se s námi viděl naposledy. 

  A do dnešního dne se (alespoň z jeho pohledu) skutečně nic nezměnilo. „Stále nezaplatil a ani se nepokusil s námi spojit,“ řekla nám recepční hotelu.

  Hotel zvažuje žalobu, Tolkkiho nahlásí na Booking.com

  Vedení hotelu nyní zvažuje, že Tolkkiho chování bude ještě řešit.

  „Čekali jsme, že se nám alespoň ozve. On nemá přece nárok na to, bydlet někde zdarma. Spoléhá na to, že mu všechno projde. Nahlásíme tuto událost na Booking.com a nevylučujeme také občanskoprávní spor,“ svěřila se nám vysoce postavená pracovnice hotelu, která nechtěla být jmenována.

  Toho, že je Tolkki problémový host, si stihli všimnout i v hotelu na Žižkově, kde je Fin nyní ubytován.

  „Zaměstnanci byli upozorněni, aby nekomunikovali s médii a aby Timovi nedávali nic, pokud jim za to ihned nedá peníze v hotovosti,“ sdělil Expresu zdroj z hotelu.

  Timo se ale i tak pokusil nový personál obejít. 

  „Dožadoval se drinků na baru a sliboval, že je zaplatí při odjezdu. Nic ale nedostal. Chtěl také pobyt zdarma výměnou za to, že napíše dobrou recenzi na hotel,“ dodal náš zdroj.

  Pokud udělá Timo nějakou škodu ještě na Žižkově, může si místo nových kamarádů a sponzorů hledat spíše schopného právníka.

  Fotogalerie

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

  Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz