Zatáhl do toho rodinu, to neměl! Exkluzivní vyjádření Pokorného k rozpadu Pokondrů

Dvaadvacet let. Tak dlouho spolu Roman Ondráček a Miloš Pokorný tvoří duo Těžkej Pokondr. Nyní to ale vypadá, že pánové společně dozpívali. Roman Ondráček totiž zveřejnil status, v němž doslova říká, že s Milošem už ne. Expresu se podařilo získat exkluzivní vyjádření překvapeného Pokorného, podle kterého spor zašel na osobní rovinu!

Šopák, Felicie, Džíny Nájem zvedej či Kung-fu fandím. To je jenom hrstka písní, kterými za dvaadvacet let působení kapely Těžkej Pokondr Roman Ondráček a Miloš Pokorný bavili své publikum. Nyní to ale vypadá, že je se vším konec. To alespoň vyplývá nejen ze statusu Romana Ondráčka, ale i ze slov Miloše Pokorného.

Nutno ale říct, že status Romana Ondráčka byl jenom vyvrcholením událostí z konce října 2017, kdy dlouholetí parťáci po sedmi letech skončili v pořadu Den začíná v osm, který společně moderovali na rádiu Frekvence 1. Tehdy vygradoval jejich spor s jejich nadřízeným Miroslavem Škodou, který jim nedovolil si do pořadu pozvat Jaroslava Kmentu, což pánové považovali za cenzuru.

Nyní to vypadá, že spolu nejenže nebudou moderovat, ale ani zpívat. Poté, co Roman Pokorný „zhejtil“ každého, kdo si je dovolil nepozvat do svého studia na rozhovor, pustil se do svého dlouholetého kamaráda a parťáka Miloše Pokorného. 

„Miloš si raději zrušil svůj účet na Facebooku, protože do dnešního dne tam neuměl vložit samostatný příspěvek a vůbec ho Facebook nebaví a ani sám bez mé prosby nikdy spontánně nesdílel žádný příspěvek Těžkého Pokondru,“ napsal Ondráček s tím, že ho o smazání profilu na Facebooku poprosila také Milošova partnerka a matka jeho dcerky Iva Valová. Ta ho měla dokonce údajně poprosit, aby už nikdy píseň Schízy nepouštěli. Prý kdyby tušila, že mají v plánu tuto píseň točit, zabránila by jim v tom.

Problém je ten, že Miloš o Schízách své Ivě normálně dopředu nikdy nic neřekl, aby měl větší klid a vše bez stresu. A to je hodně špatný postoj. Zaprvé k jeho rodině a za druhé k mé rodině. A pak už jen vše gradovalo, až se to dostalo totálně za lajnu. Co z toho plyne? Rozešli se po x letech Pink Floyd, protože to Roger Waters hodně pohnojil, ale to se přece stává naprosto běžně. Takže Těžkej Pokondr bude v této sestavě fungovat už jen dva roky a pak se uvidí, co bude dál. Nicméně, s Milošem už ne,“ napsal Ondráček s tím, aby ho už nikdo nepřemlouval, aby v roce 2020 nekončili, protože je to definitivní.

Zatímco Roman Ondráček byl v psaní svého prohlášení k nezastavení, Miloš Pokorný byl naopak skoupý na slovo. „Já se k tomu nebudu zatím vyjadřovat. Zatím to nechám být, protože to nechci komentovat. Až to přijde, tak to okomentuju,“ sdělil Expresu Pokorný na náš přímý dotaz, co říká na slova svého kamaráda.

Přiznal ale, že o vzniku statusu na oficiálním facebookovém profilu skupiny nevěděl. „Dopředu mi neřekl, že něco zveřejní. Teď to nějakým způsobem řešíme. Takže to zatím nebudu komentovat. Tohle je zatím mé stanovisko. Víc to můžu komentovat, až budu mít víc informací, proč to udělal,“ dodal Pokorný.

Toho jsme se zeptali, zda to opravdu znamená konec Pokondrů. „To vám nejsem schopný říct, jestli je to konec Pokondrů. Teď to nechci komentovat. Možná to od něj byla jenom legrace,“ snažil se to hodit do autu Miloš Pokorný.

Záhy nám ale přiznal, že útok byl dost osobní. „Zašlo to do osobní roviny, když do toho zapletl rodiny,“ uzavřel Pokorný s tím, že víc by nám mohl sdělit jejich manažer Petr Pelíšek. A nutno říct, že ten do redakce Expresu zavolal deset minut po skončení hovoru s Milošem Pokorným. A ihned začal slova svých klientů žehlit.

„K žádnému rozpadu uskupení Těžkej Pokondr nedochází,“ sdělil nám Petr Pelíšek, který slíbil, že dodá rozsáhlejší vyjádření. 

„Fenomenální duo Těžkej Pokondr už potvrdilo svůj rozchod k roku 2020, aby v budoucnosti mohli přijít s velkým návratem v novém hudebním kabátě. Na inovaci hudebního seskupení se již v současnosti pracuje a pro rok 2019 uskupení Těžkej Pokondr vystupuje se živou kapelou Rakeťáci,“ zaslal Pelíšek e-mailem.

Je otázkou, proč si ve svých vyjádřeních protiřečí. Možná je to tím, že se vše sice jako manažer snaží žehlit, ale v tuto chvíli nemůže mluvit za Ondráčka, o němž je známo, že je neovladatelný.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:30 9. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  80
 • Tvl
  20
 • Haha
  18
 • Super
  15
 • Cože
  12
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat