jít naiDNES.cz

Mareš je honibrk, Veselovský srab! Pokondři plní nenávisti kvůli písni o Babišovi

Song Schízy se stal pro kapelu Těžkej Pokondr osudným. To alespoň vyplývá ze statusu, který počátkem ledna zveřejnil Roman Ondráček. Ten totiž oznámil, že se svým dlouholetým kamarádem Milošem Pokorným, s nímž to táhl od roku 1995, končí. Předtím stihl urazit celý showbyznys.

Jak jsme informovali, kvůli údajné cenzuře nové písně Schízy hudebního dua Těžkej Pokondr, která odkazuje na údajný únos syna premiéra Andreje Babiše, zaútočil Roman Ondráček na konci loňského roku na ředitelku vydavatelství Supraphon. A i když se mohlo zdát, že tím jeho útoky skončily, není tomu tak. Hned druhý den nového roku vydal prohlášení, v němž se našel snad každý, kdo kdy Ondráčkovi podal ruku.

Abychom nejmenovali jen ty, kteří se dostali na seznam zloby, Ondráček nejprve poděkoval přátelům, kteří se jakýmkoliv způsobem o šíření písně zapříčinili. Překvapivě se do tohoto seznamu dostali i Novak Djokovič, Seal, Chris Martin z Coldplay či Bono Vox z U2.

Velké zklamání ale Roman Ondráček prý pociťuje z jednání vedení již zmíněného Supraphonu, které je mělo podrazit a cenzurovat. Ti ale nejsou jedinými zrádci, kteří Ondráčkovi dle jeho pohledu bodli kudlu do zad.

„Nechápu, proč se tak hrdí ‚bojovníci‘ nečekaně připo… a nechtěli si nás pozvat na férovou debatu do svých médií. Aspoň máme jasno, kdo jsou vlastně ‚lepšolidi‘ v České republice,“ napsal Ondráček a postupně začal jmenovat seznam lidí z médií, kteří je podle něj podrazili. Překvapivě se do něj dostali i Martin Veselovský či Emma Smetana z DVTV či jeho exkolega z Lagardère Leoš Mareš, kterého nazval honibrkem. Pustil se i do Libora Boučka a Patrika Hezuckého

Seznam zrádců je sice dlouhý, za zmínku ale stojí například Jakub Železný, kterému Ondráček vyčítá, že oni ho na rozhovor pozvali dvakrát, Jan Kraus, jemuž to měla údajně zakázat dramaturgyně Simona Matásková, či Rey Koranteng, kterému je vyčítáno, že si do svého studia Babiše pozval.

„Ještě že existuje necenzurovaný YouTube kanál, kde jste se mohli v klidu podívat na Schízy a další můj postoj k věci,“ píše Ondráček, který ve svém prohlášení zaútočil i na svého dlouholetého kamaráda Miloše Pokorného. Ten si podle jeho slov svůj facebookový účet raději zrušil. 

„Do dnešního dne tam neuměl vložit samostatný příspěvek a vůbec ho Facebook nebaví a ani sám bez mé prosby nikdy spontánně nesdílel žádný příspěvek Těžkého Pokondru. Ale také ho o to poprosila jeho přítelkyně Iva Valová, abychom už nikdy a nikde Schízy nedávali, že kdyby věděla, že je jdeme točit a pak ještě vyjet ven s klipem, že by si klekla na kolena a prosila mě, ať to nikdy neděláme. Problém je ten, že Miloš o Schízách své Ivě normálně dopředu nikdy nic neřekl, aby měl větší klid a vše bez stresu,“ odhalil rodinnou při svého dlouholetého parťáka Ondráček s tím, že právě kvůli lži Miloše Pokorného vše vygradovalo za neúnosnou mez.

„Co z toho plyne? Rozešli se po x letech i Pink Floyd, protože to Roger Waters hodně pohnojil, ale to se přece stává naprosto běžně. Takže Těžkej Pokondr bude v této sestavě fungovat už jenom dva roky a pak se uvidí, co bude dál. Nicméně, s Milošem už ne,“ šokoval Ondráček.

Duo Těžkej Pokondr, jehož nahrávky patřily k nejprodávanějším v Česku, tak zřejmě definitivně končí. Loni oznámili konec na Frekvenci 1, když se názorově rozešli s šéfem rádia Miroslavem Škodou, který jim měl cenzurovat hosty. Ondráček s Pokorným po odchodu dávali jeden rozhovor za druhým, v nichž kauzu označovali za politickou, protože dlouhodobě kritizovali premiéra Andreje Babiše. Následně se rozešli s vydavatelstvím kvůli slabé podpoře písně Schízy.

Pokondři se nyní evidentně rozcházejí se všemi a především sami mezi sebou. S Milošem už ne, píše ve svém statusu Roman Ondráček a oznamuje, že jako kapela budou fungovat do roku 2020.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:57 8. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  139
 • Haha
  35
 • Super
  28
 • Tvl
  27
 • Cože
  15
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 19. září 2019, svátek má Zita

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz