Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kateřina Průšová: Nejsem kódíková modelka, nepatřím do téhle doby. Fandím přirozenosti

  Modelka a bývalá vítězka Miss České republiky Kateřina Průšová (40) se během přehlídky spodního prádla návrhářky Terezy Vu starala nikoliv o předvádění, ale o organizaci celé akce. Na druhé straně společenských eventů stojí už celkem dlouho, patnáct let, a není to někdo, kdo by na vás vyskakoval na Instagramu. Průšová má k tomu svoje důvody.

  Bývalá vítězka miss z roku 2002 Kateřina Průšová se tentokrát postavila na druhou stranu „mola“ a spoluorganizovala přehlídku spodního prádla.

  „Už bych si na to netroufla. Vybírala jsem dívky na přehlídku, těm holkám je dvacet let a všechno to musí být perfektní a tip top a já už bych to asi nedala,“ říká Průšová. Jenže oni dělat PR a organizovat akce taky není žádný med, musíte vycházet se všemi a brát na všechno ohled.

  „Já mám bezvadnou povahu, mám ráda lidi a lidi mají rádi mě,“ smála se. „Ale já jsem úplně nepřestala předvádět, klienti stále volají, což jsem ráda, a nyní je trend modelek středního věku. A produkci dělám už patnáct let a mě to hrozně baví a ten stres týkající se organizace k životu někdy potřebuji.“

  Průšová byla hostem i letošní Miss Czech Republic, která čelila kritice, že přijímá i upravené dívky a vlastně hotové modelky či fotomodelky, které mají zásah na Instagramu.

  „Já jsem byla úplně jiná generace, za nás nebyly sociální sítě a internet a v té době se opravdu volily holky od vedle, byť já jsem měla už nějaké zkušenosti a možná i proto jsem zvítězila, neboť jsem byla vychozená. Za nás se vybíraly přirozené holky, protože tak to Miloš chtěl, neexistovalo, aby tam přišla holka s upravenými prsy,“ popsala svou zkušenost, kdy před 22 lety vyhrála Miss České republiky Miloše Zapletala. A dodává: „Já fandím přirozenosti, protože ve dvaceti mít úpravy je blbost. A ve světovém modelingu plastiky nefungují.“

  Průšová jde proti proudu i v jiné věci, má zavřený Instagram a její profil je úplně něco jiného, než na co jsme u modelek zvyklí. Povětšinou tam dává stories ze cvičení nebo pár střípků ze svých cest či organizace projektu Sluníčko roku. Proč se nevydala klasickou cestou?

  Kateřina Průšová

  „Já nejsem kódíková modelka. Potřebuju dávat nějaký obsah na Instagram, když už ho mám, ale já ho mám uzavřený. Já nepatřím do téhle doby. Mně to nepohltilo. Já proti tomu nic nemám, vydělat si takové rychlé peníze, ale já na to nejsem. Nabízí mi spolupráce, neříkám, že ji nikdy nevezmu, ale musí to dávat hlavu a patu,“ uzavírá.

  Fotogalerie