jít naiDNES.cz

Velké stěhování z Monaka! Konečně se vracím domů, řekla Expresu Maxová nadšeně

Topmodelka Tereza Maxová (48) žila dlouhých třicet let v cizině, živila se modelingem, za partnery měla cizince, děti porodila v jiných zemích. Nyní se rozhodla pro životní změnu. Zatoužila po rodné půdě a chtěla by tu vychovávat i své tři děti. Co na to její partner, Turek Burak Oymen?

S nádhernou topmodelkou Terezou Maxovou se Expres setkal na tiskové konferenci k pátému ročníku desetidenní charitativní akce Teribear, kdy svým pohybem, během či chůzí na pražském Vítkově můžete pomoci potřebným dětem. 

I když na sobě neměla moc make-upu, byla oblečená do sportovního, sálalo z ní takové kouzlo, že vám je na první pohled jasné, že jde o dámu s dobrým srdcem.

„Když se mi v mládí dařilo, modelingem jsem si slušně vydělávala, řekla jsem si, že bych nějakým finančním obnosem chtěla nějak pomoci. A narazila jsem na jeden kojenecký ústav, kde jsem se zhrozila. Děti ležely v železných postýlkách, vypadalo to jako v nemocnici, nebyla tam ta láska, tak jsem si řekla, že tímto směrem bych se chtěla ubírat a pomáhat dětem z ústavní péče,“ rozpovídala se pro Expres.

Dobré srdce Tereze nelze upřít, modeling upozadila, nejenže se stará o početnou rodinku, ale pro svou nadaci pracuje na sto procent, což bylo jedním z důvodů, proč si přála vrátit se do Česka.

„Samozřejmě je to pro mě lepší, když budu blízko, ale nebyl to ten hlavní důvod. Mně už se začalo stýskat po domově. I když jsem žila po celém světě, Česko pro mě bylo vždycky tím místem, kde mám rodiče, kde je mi dobře a cítím se bezpečně. Ale kdybyste mi to řekli před lety, že se budu vracet, poklepala bych si na čelo,“ pokračovala dál Tereza.

Tereza je žena s opravdu velkým srdcem.

Tereza je žena s opravdu velkým srdcem.

„Já si totiž plánovala, jak budu žít v Paříži či New Yorku, nikdy jsem nedokázala pochopit, proč se třeba Češi vracejí zpátky z emigrace do Čech, proč nezůstali v cizině. Ale oni říkali, že tady to je jejich doma, stýskalo se jim. A to jsem začínala po letech taky prožívat, mít tento pocit,“ dodala Tereza.

Život v luxusním Monaku už pro ni nebyl, chtěla být blízko své rodině, naučit děti lépe česky, ukázat jim, jak je Česko nádherná země s úchvatnou přírodou a krásnými zvyky.

„Také mi samozřejmě chyběla česká kuchyně, třeba taková lahůdka jako kremžská hořčice, náš chleba, svíčková. Je toho hodně, co mi scházelo, aniž bych si to pořádně uvědomovala. Nakonec jsme se s manželem domluvili, že se přestěhujeme zpět do Česka, děti tu už nastoupily do mezinárodní školy,“ uzavřela vyprávění jedna z nejkrásnějších Češek.

Jak se tu rodina nakonec usadí, jestli se zde dětem a manželovi, který kvůli práci létá po celém světě, bude líbit, to ukáže čas. Tereza ale svého rozhodnutí vrátit se nelituje, i když je snad jediná z topmodelek, která dala vale blahobytu v cizině.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře