Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Filipovská atakovala Brodskou: Zakazuje mi styk s Brejchovou. Ani nevím, jestli Jana žije!

  Pavlína se zlobí, že Janu dlouho neviděla. Dává to za vinu Brodské. | foto: Herminapress.cz

  Herečka Jana Brejchová (77) je už více než 4 roky upoutaná na lůžko. Pravidelně za ní však chodí rodina s dcerou Terezou Brodskou (49) v čele. Ta teď byla obviněna z toho, že ke své mamince nepouští přátele. Pavlína Filipovská (76) ji dokonce označila za ředitelku, co vše ovládá. Brodská pro Expres.cz její slova okomentovala a skromně přiznala: „Nejsem ředitel, jen sluha.“

  Do Terezy Brodské se Pavlína Filipovská pustila proto, že právě zítra slaví Jana Brejchová 78. narozeniny. Herečka a zpěvačka chtěla svou kamarádku navštívit, ale už v minulosti jí měla ve styku s kamarádkou údajně zabránit právě dcera Brejchové. „Je to moc smutné, že ji v nemocnici nemohu navštívit, a docela to bolí,“ řekla Blesku Filipovská, která Janu naposledy viděla v říjnu 2013 v pražské vinohradské nemocnici, kam byla Brejchová převezena po svém kolapsu. 

  „V nemocnici na Vinohradech jsem Janu denně navštěvovala do té doby, než jsem potkala paní ředitelku, tedy její dceru Terezu, která mi to zakázala,“ uvedla dále Pavlína. „Prý moje návštěvy obtěžují. Tak jsem si řekla, že asi musím být zlá jedovatá bába,“ dodala s tím, že od té doby se už do nemocnice za kamarádkou nevydala. „Vždyť já ani nevím, jestli Jana žije,“ postěžovala si na závěr.

  Tato slova Brodskou samozřejmě velmi zasáhla. Jak totiž Expres.cz přiznala, Filipovská ji ani nekontaktovala, že by za maminkou chtěla. „Za celé ty roky mi Pavlína ani nikdo od ní z rodiny nenapsal nebo nezavolal, že by maminku chtěl navštívit,“ přiznala Expres.cz s tím, že kdyby ji herečka kontaktovala, ráda se s ní domluví.

  Pavlína se zlobí, že Janu dlouho neviděla.

  Pavlína promluvila do médií o tom, že jí dcera Brejchové měla zabránit ve styku s kamarádkou.

  „Maminka je bohužel ve stavu, kdy leží, má vážný neurologický nález, a proto se všemi blízkými komunikuji přímo já. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by s tím měl někdo problém, a vždy, když někdo projevil zájem o návštěvu, snažila jsem se ho k mamince co nejdříve dostat,“ uvedla dále. „Někdy to bohužel nejde hned,“ dodala s tím, že Brejchová má občas dny, kdy nechce žádné návštěvy, dokonce ani přítomnost dcery. „I mně se kolikrát stalo, že se mi omluvila, že je unavená a chce raději odpočívat,“ prozradila.

  „Jsem hrozně ráda, když mají o maminku přátelé zájem, bohužel za ni ale nemohu rozhodovat. Někdy s návštěvou souhlasí, jindy nechce nikoho vidět. Nemohu ji přece do něčeho nutit, je svéprávný člověk... V tomto případě tedy nejsem ředitel, ale pouhý sluha,“ posteskla si.

  Jana s dcerou Terezou.

  Brodská dělá pro maminku vše, co jí na očích vidí. Dostává za to na oplátku kritiku.

  Brodská dokonce několikrát pro maminku připravila překvapení. Neohlášeně přišla i s jejími přáteli. „Udělala jsem takovou kulišárnu, že jsem je přivedla, aniž by o tom věděla. Někdy je její reakce kladná, jindy mi zase řekne, že bude raději, když takové věci nebudu dělat. Naposledy to například bylo moc hezké. Byl u ní syn zesnulého režiséra Jiřího Krejčíka a moc si to spolu užili, byla to příjemná návštěva,“ svěřila se Expres.cz.

  „Číslo na mě mají opravdu všichni a kdo ne, není těžké si ho sehnat. Nikdy nenechám zprávu ani hovor bez reakce, protože jsem slušně vychovaná. Dokonce i Pavlíny kamarád pan Ptáčník na mě má kontakt... Nechápu, proč se mi tedy Pavlína neozvala napřímo a řeší takové věci skrze média. Nepřijde mi to košer ani elegantní styl komunikace,“ nechápe herečka, která aktuálně mamince domlouvá další dvě návštěvy. 

  Jana s dcerou Terezou.

  Brejchová s dcerou Terezou v dobách, kdy byla ještě dítě. Vždy měly krásný vztah.

  Brodská je podle svých slov zkrátka jen prostředníkem. Do nemocnice se totiž kromě rodinných příslušníků nikdo jiný vzhledem k mediálnímu zájmu nedostane. Vždy tedy musí kontaktovat rodinu Brejchové, aby blízkou osobu nahlásila předem. „To je, myslím si, zcela normální,“ myslí si Brodská, kterou slova Filipovské velmi mrzí.

  „Přemýšlí ti lidi vůbec nad tím, jestli maminka chce, aby ji někdo v takovém stavu viděl?“ položila otázku.

  Celou věc považuje herečka za velmi vyhrocenou a ataky na její osobu ji velmi mrzí. Vždyť právě ona mamince věnuje veškerý volný čas, stará se a snaží se, aby měla v léčebně dlouhodobě nemocných naprosto vše. 

  Brejchová vstupuje do seriálu Velmi křehké vztahy.

  Brejchová v jedné ze svých posledních rolí.

  Zároveň věří, že se podobné věci nebudou opakovat, neboť pokud je někdo skutečný přítel její maminky, podobné věci nebude řešit veřejně, nýbrž napřímo.

  Co se týče stavu Brejchové, nechtěla Brodská blíže nic komentovat. „Nezlobte se, ale nevidím důvod, proč bych měla veřejně uvádět maminky aktuální diagnózu, když si to nepřeje,“ uzavřela a požádala veřejnost o respektování soukromí.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:25 neděle 20. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   43
  • Trapas
   9
  • Tvl
   6
  • Haha
   5
  • Sladký
   4
  • Cože
   3

  Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

  Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

  „Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

  Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

  Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

  Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz