Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Český showbyznys na Tenerife: Kdo tam našel útočiště a kdo se chystá na velký český ples?

  Alice Bendová | foto: Instagram

  Český showbyznys našel svoje ideální útočiště. Stal se jím exotický ráj Tenerife, daleko od zájmu veřejnosti, kde je navíc teplo a levně, takže se tam dá nejen pohodlně žít, ale také podnikat. Kdo všechno už si na španělském ostrově pořídil hnízdečko pohody? A kdo se chystá na velkolepý ples, který právě v Adeje pořádá tamní česko-slovenská komunita?

  Česko-slovenský ples se v tenerifském Costa Adeje uskuteční 15. dubna, pořádá ho sdružení Čechů a Slováků žijících na Kanárských ostrovech ve spolupráci s cestovní kanceláří Canaria Travel a českou obchodní komorou a za podpory velvyslanectví České republiky a Slovenské republiky ve Španělsku.

  Půjde o benefici, výtěžek poputuje na konto Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

  V Costa Adeje se chystá česko-slovenský ples.

  Právě někdejší první dáma se zařadí mezi hlavní hosty večera. Těmi dalšími budou třeba zpěváci Michal David a Peter Nagy či operní pěvec Štefan Margita.

  Není pochyb o tom, že v jednom z luxusních hotelů na pobřeží to bude pořádně žít. Ples se odehraje ve stylu StarDance, takže se bude hodně tancovat. Kdo všechno si na něj najde cestu, je zatím otázkou, ovšem není pochyb o tom, že akce bude mít parametry velkolepé showbyznysové události v Praze.

  Za poslední roky si zázemí na Tenerife pořídila celá řada předních celebrit. Které?

  Bendová, Chlad i Michal David

  V posledních týdnech se hodně mluvilo o zlatém slavíkovi Marku Ztraceném. Ten zveřejnil fotky, jak právě v Costa Adeje v bytě s luxusním výhledem na moře slaví Vánoce i Silvestra. V rozhovoru pro Expres později krotil spekulace.

  „Informace o tom, že jich snad mělo být dokonce pět, jsou scestné. Nepřišlo mi to zajímavé, svěřovat se s tím, byť jen přátelům, nebo dokonce do médií. Přišlo by mi to vychloubačné a takový já nejsem. Šlo mi spíše o to, někde složit hlavu a být tam ztracený,“ řekl Expresu Marek Ztracený, který zároveň potvrdil, že na Tenerife opravdu investoval.

  Dnes je to 10 let, co nekouřím !
  Začínám z toho mít svatozář

  30. prosince 2022 v 19:32, příspěvek archivován: 21. února 2023 v 15:03

  Marek Ztracený není zdaleka jedinou celebritou, která si na Tenerife našla útočiště. Dalším jménem je třeba populární miliardář a někdejší automobilový závodník Richard Chlad. Ten si postavil luxusní vilu s bazénem, na domě má svoje logo.

  Vzpomínám si na slova mého otce, Jaroslava Chlada: “Synu můj, drž si druhou domácnost /azyl/ někde na okraji Evropy či Ameriky. Bolševik nespí a v mnohaletém cyklu, jen v jiném kabátu, se vrátí zpět!” Dlouhá léta jsem tento názor bral jako zbytečné seniorské mudrování nad životem. Psal se rok 2014/2015! Všichni jsme žili v prosperitě a důvěřovali svým schopnostem. Po smrti táty přišla zvěrstva typu kovid, válka na Ukrajině, zneužita evropským establishmentem k největšímu zdevalvování našich financí či peněženek! Dopady srovnastelné s měnovou reformou prezidenta Zápotockého! Následně nám jsou podsouvány nesmyslné, smrtící regulativy EU, pro automobilový průmysl! Věřte mi, ještě větší zvěrstva pramenící z EU jsou už dávno implementována do našich zákonů jako spící komunistická viróza. Posledním hitem je zrušení hotovostních plateb! Jízda do pekelného evropsko unijního matrixu nabírá na obrátkách! Na naše politiky korumpované přerozdělovanými evropskými fondy se dávno nedá spolehnout. Stejně jako na dotacemi pokřivenou výrobní sféru. Proto zbaběle rezignuji a volím azyl na Tenerife! Ne jako zbohatlický rozmar, ale jako pevnost a jistotu přežití pro moji rodinu!

  18. února 2023 v 19:57, příspěvek archivován: 21. února 2023 v 15:03

  Jak prozradil, motivovala ho i rada jeho dnes již zesnulého tatínka.

  „Vzpomínám si na slova mého otce Jaroslava Chlada: Synu můj, drž si druhou domácnost či azyl někde na okraji Evropy či Ameriky. Bolševik nespí a v mnohaletém cyklu, jen v jiném kabátu, se vrátí zpět!“ zněla rada, která se podle Chlada v posledních letech ukázala jako velice pádná.

  Shodou okolností se právě pod zmíněný příspěvek ozvala jeho dobrá kamarádka Alice Bendová, která má už řadu let dům na Tenerife také.

  „Richarde, mluvíš mi z duše. Cítím to úplně stejně, takže do budoucna (doufám za dlouho) volíme Tenerife jako druhý domov. Už teď necítím potřebu být součástí této hrůzy, která se valí ze všech stran. A přesně, není to rozmar, je to nutnost, a pokud má člověk tu možnost, beru to jako povinnost chránit své děti, rodinu a sebe,“ napsala herečka.

  Těch fotek mám tolik, že se budu muset dokopat a promazat to. Samozřejmě, že ty nejkrásnější fotky máme s dětmi, ale ctím jejich soukromí a nechuť vystupovat na mém IG. Ikdyž někdy mám takovou touhu pochlubit se. . . No tak já zítra zase něco vyhrabu a šoupnu sem. Dneska bylo tak super hnusně, že jsme jedli, vařili, kecali a odpočívali. Co Vy?

  #photos #memories #love #secondhome #sun #family #together #beach #canarias #canaryislands

  19. února 2023 v 20:23, příspěvek archivován: 21. února 2023 v 15:03

  Celá řada celebrit si nemovitosti pořídila přes realitní kancelář Vlasty Hájka a Zuzany Belohorcové. Český byznysmen se slovenskou moderátorkou na Tenerife zamířili po letech v Miami a začalo se jim náramně dařit.

  Hájek Expresu v minulosti prozradil, že si u nich bydlení koupil třeba i legendární zpěvák Michal David.

  „Často si tu lidé kupují jeden byt nebo dům jako hnízdečko pro sebe a pak další třeba dva jako investici. To máte třeba barák kolem půl milionu eur, jedenáct měsíců v roce ho pronajímáte a třeba za osm let ty peníze máte zpátky,“ vysvětlil nám Vlasta Hájek.

  Vlasta Hájek, Michal David, Zuzana Belohorcová

  V neposlední řadě prodal byteček s krásným výhledem na oceán vdově po někdejším premiérovi Stanislavu Grossovi.

  „A není to zdaleka jen Šárka Grossová. Nemovitosti si od nás koupilo i několik dalších celebrit, a to hodně známých. Nemohu je ale jmenovat, máme na to smlouvy. S dalšími zase jednám,“ popsal Expresu Hájek.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:30 neděle 25. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   13
  • Super
   8
  • Tvl
   5
  • Haha
   3
  • Cože
   3
  • Sladký
   3
  Vybrali jsme pro vás

  Billie Eilish prozradila svou sexuální orientaci. Na Instagramu kvůli tomu přišla o 100 tisíc sledujících

  Billie Eilish v listopadu poprvé veřejně promluvila o své sexuální orientaci. Přitahují ji ženy, ač ji jejich...

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz