Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Herečka Táňa Vilhelmová a hvězdné manýry? Během natáčení snímku Teroristka si údajně připadala jako velká hvězda. Jenže hvězdy Hollywoodu jsou na rozdíl od těch českých vycepované, protože mají vše dané ve smlouvě. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných fiflenách a panácích, kteří jsou postrachem celého štábu a všech chlebodárců. Za mořem herce srovnali do latě umně napsanými smlouvami, v Česku si umělci rádi vyskakují. Chování řeznického psa a bojkot aktivit souvisejících s propagací snímků jdou ruku v ruce a jsou běžnou praxí.

Vpravdě hvězdné manýry prý měla při natáčení filmu Teroristka předvést hojně obsazovaná Tatiana Vilhelmová (40), která ve snímku Radka Bajgara hraje po boku Ivy Janžurové nebo Martina Hofmanna.

Herečka si dle informací týdeníku Sedmička dala do smlouvy to, že všechny fotografie, které se během natáčení nafotí, chce nejdřív zkontrolovat. 

Fotografie, na nichž se sama sobě nelíbila, museli fotografové okamžitě smazat! „Je nám líto, ale je to uvedeno ve smlouvě, takže se tomu musíme podřídit,“ nechal se slyšet člen produkce, který tak měl pořádnou honičku s tím, aby všechno uhlídal a Vilhelmová byla spokojená. 

„Vilhelmová měla být novinářům k dispozici, ale chovala se arogantně a byla nepříjemná. Kdokoliv se na cokoli zeptal, její odpověď byla ‚ne‘. A když už na žádost produkce oficiálně zapózovala, osobně si zkontrolovala všechny snímky a vše, co se jí nezdálo, musel fotograf okamžitě smazat,“ řekl Sedmičce zdroj, který byl toho názoru, že by se Tatiana měla od Ivy Janžurové naučit slušnému chování.

Pokud je to pravda, stálo by za úvahu, aby Táňa své chování přehodnotila. Tak talentovaná herečka nepotřebuje mít a živit pověst nesnesitelné hvězdy a nechce se nám věřit, že by se takhle chovala v přítomnosti Janžurové, která by herce mohla učit nejen řemeslo, ale vhodné chování a vystupování i skromnost a sebereflexi.

My Češi milujeme srovnávání se s vyspělejšími státy. I v tomto ohledu by nám Amerika mohla jít příkladem. Hollywoodští herci poslušně kočují po celém světě, aby propagovali nový film, přece jen by měli mít sami zájem na tom, aby měl úspěch. V Česku herci dotočí a horko těžko je přinutíte jít na slavnostní premiéru. Argumenty, že světoznámí herci inkasují miliony, neobstojí. I tuzemští herci si přijdou na mnohonásobek průměrné mzdy. Nehledě na to, že pracovní morálka a přístup k práci by měly být stejné pro všechny.

Když jdete v Česku na premiéru nebo slavnostní projekci, přítomní herci obvykle půl hodiny házejí znuděné nebo kyselé obličeje, házejí vtípky na „média a tupý bulvár“, špitají si do ouška, chichotají se, aby po závěrečných titulcích zmizeli jako pára nad hrncem. Najdou se samozřejmě i herecké výjimky, které v rámci propagace ochotně a bez problémů spolupracují, protože tuší, že i to je součást jejich práce.

Mnoho hvězd pořád netuší, jak se chovat a stavět k práci. „Všude ve (vyspělém) světě“ je normální, že když kývnete na film, nese to s sebou doprovodné akce a události, focení plakátu, případně účast na charitativních projektech, všechno se zanese také do smlouvy. Nemelduje se kolem toho, nikdo se nehází marod ani se u toho neofrňuje.

V Česku je to jinak, tichá koalice filmařů a stále stejných herců je svět sám pro sebe, který dává ostentativně najevo, že tu nejsou pro diváky, ale přesně naopak.

My do toho světa prostě nikdy nevykročíme. Nás totiž baví přešlapovat na místě, případně chodit pozpátku a o velkém světě jenom mluvit...

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:57 5. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  51
 • Super
  44
 • Haha
  14
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
Komentáře