jít naiDNES.cz

Youtuber Tary, který urazil svého fanouška, se hájí: Je to zmanipulované!

Je youtuber Taras Povoroznyk alias Tary arogantní floutek, který si neváží svých fanoušků, nebo se mu někdo snaží zničit reputaci? Na sociálních sítích se totiž objevilo video, v němž má tento youtuber s vážnou tváří jednomu ze svých fanoušků sdělit, že nemá drahá trička, jen on má málo peněz. Rodák z Ukrajiny se nyní hájí a tvrdí, že jde o špinavý konkurenční boj.

S počtem 700 tisíc sledovatelů je považovaný za jednoho z nejslavnějších českých youtuberů. Jeho fanoušci jsou složení ale převážně z teenagerů, kterým imponují jeho parkourové triky.

Nyní ale měl jednoho z nich urazit, kvůli čemuž se oblíbený youtuber dostal dokonce i na černou listinu u organizátorů Utuberingu, jehož hlavní hvězdou letos měl být. To po zveřejnění zmíněného videa prohlásil ředitel akce Lukáš Dejl.

Mladý youtuber se ale nyní hájí, že vše bylo jinak. Podle něj někdo schválně vypustil do světa sestříhané video, pomoci kterého se mu snaží zničit slušně rozjetou kariéru. Mluví dokonce o špinavém konkurenčním boji.

„Je velmi smutné, že má někdo zapotřebí ustřihnout pouze část videa, aby z věty vytržené z kontextu udělal senzaci. Nebyla to urážka nebo komentování sociální situace toho chlapce nebo jeho rodičů. Byla to diskuze prodávajícího s kupujícím. Faktem na místě prostě bylo, že klučina neměl peníze na to, co si chtěl koupit. Když jdete do obchodu pro boty a máte jen polovinu peněz, také vám je neprodají,“ vysvětluje Tary, který sám zveřejnil celý inkriminovaný záznam s tím, jak komunikace mezi ním a chlapcem pokračovala.

„Kdo ten stream sledoval celý, ví, jak diskuze pokračovala. To, že někdo do médií rozeslal video, kde je účelově vystřižená jen jedna věta, považuji za kyberšikanu ze strany méně úspěšných konkurentů, kteří se snaží mě cíleně likvidovat,“ tvrdí.

Nejvíc ho podle jeho slov mrzí zatažení malého chlapce do skandálu, který je prý jen nafouknutá bublina.

„Nejsem si vědom, že bych toho malého fanouška úmyslně urazil. V mých očích je to naopak velmi statečný kluk, který teď čelí nátlaku. Chci toho malého hrdinu vyzvat, ať se mi ozve, a velmi rád se mu budu osobně věnovat,“ dodává youtuber, jehož mrzí, že se řada fanoušků nechala ovlivnit bez toho, aniž aby si věc nechali vysvětlit.

K tomu všemu jej vyloučili i z festivalu Utubering.

„Argument vedení festivalu, že nejsem pro děti dobrým příkladem, odmítám. Myslím, že jsem naopak dostal děti od počítačů ven a vybudoval v nich poloztracenou lásku ke sportu. Znám jiné, kteří ve svých videích používají za každým druhým slovem vulgarismy nebo šíří nenávist, a to je podle vedení festivalu asi v pořádku,“ krčí rameny Tary.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:43 neděle 7. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  423
 • Trapas
  198
 • Haha
  163
 • Tvl
  66
 • Cože
  48
 • Sladký
  45
Komentáře

Mohlo by vás zajímat