Zapomenutá herečka jedné role: Bond girl Tania Mallet zemřela bez slávy

Tania Mallet vedle Seana Conneryho | foto: Profimedia.cz

Nedávno její smrt zasáhla všechny fanoušky agenta 007. Ve věku sedmasedmdesáti let zemřela třetí Bond girl, modelka Tania Mallet, která se objevila po boku Seana Conneryho ve filmu Goldfinger, což byla její jediná role.

Oficiální Twitter Jamese Bonda nedávno zveřejnil zprávu o skonu jedné z prvních Bond girl, modelky Tanii Mallet. „Je nám velmi líto, že herečka Tania Mallet, která si zahrála ve filmu Goldfinger Tilly Masterson, zemřela. Její rodina a přátelé jsou v našich myšlenkách,“ znělo vyjádření na Twitteru.

Tania Mallet byla sestřenicí britské herečky Helen Mirren (73), která patří mezi nejuznávanější herečky své generace. Na rozdíl od své sestřenice se však nádherná Tania vydala cestou modelingu a v 50. a 60. letech se stala žádanou modelkou.

Právě v době modelingové éry se k producentovi bondovky Srdečné pozdravy z Ruska (1963) dostala Taniina fotografie v plavkách. Na to konto se Tania Mallet zúčastnila kamerových zkoušek.

Tania Mallet, která si zahrála Bond girl v Goldfingeru, zemřela.

Tania Mallet, která si zahrála Bond girl ve filmu Goldfinger, zemřela.

Ačkoliv v tomto filmu si nezahrála, její chvíle přišla jen o rok později ve filmu Goldfinger (1964), kde ztvárnila roli Tilly Masterson po boku Seana Conneryho. Přestože film byl velmi úspěšný, Tania svět filmu opustila a rozhodla se pokračovat v modelingu.

Tania Mallet byla krásnou Bond girl z Goldfingeru.

Tania Mallet byla krásnou Bond girl ve snímku Goldfinger.

„Natáčení bylo úžasnou zkušeností, ale vždy jsem se cítila mnohem lépe v menším studiu, pouze s fotografem a asistentem. Navíc natáčení trvalo velmi dlouho a já jsem nebyla schopna takto žít svůj život,“ vyjádřila se v minulosti zapomenutá herečka Tania Mallet.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Komentáře