Internet je plný celebrit, které si jezdí za exotikou. Neposlouchejte Klusovou, míní Prachař

23. dubna 2020
Manželka Tomáše Kluse Tamara je na kritiky zvyklá, ale takovou veřejnou facku ještě nedostala. Tu jí uštědřil člen Národního divadla a uznávaný herec David Prachař. Podle jeho slov právě výroky podobných lidí, jako je Klusová, hází na umělce špatný stín.

Tamara Klusová sice z postu manželky písničkáře Tomáše Kluse získala v posledních letech pocit, že její slovo má jakousi váhu, pokračovatel uznávaného hereckého rodu David Prachař ji slovně usadil tam, kde je její místo. 

V rozhovoru pro Lidové noviny sdělil, že právě výroky podobných lidí mohou za to, že se lidé na umělce dívají jako na darmožrouty, kteří jenom natahují ruku.

„Internet a sociální sítě se vždycky chytnou těch nejhloupějších reakcí, je spousta inteligentních a vzdělaných umělců, kteří jsou skromní a necpou se do popředí. Jenže právě ty bulváry po nejapných výrocích, které třeba pronáší manželka Tomáše Kluse, pasou a dávají tomu prostor, no a lidé pak vůbec nerozlišují, pro ně je to jedna sorta,“ říká Prachař, z jehož slov je zřejmé, že je mu proti srsti být v jedné škatulce právě s Tamarou Klusovou.

Podle něj se ale ne všichni umělci mají jako prasata v žitě, jak si společnost myslí. Mnozí z nich podle jeho slov aktuálně nemají ani životní minimum.

„Velká většina umělců je OSVČ a ti jsou fakt v háji, tak o tom se nemluví. Umělec ať zaleze a má být rád, že existuje, že ho vůbec doteď stát toleroval. Lidé vůbec nemají představu, jaké jsou herecké platy. Jsem člen Národního divadla a mám plat, který není nijak vysoký, ale když hodně zkouším a hraju, můžu dostat až 95 procent odměn a tím se mi mzda zvýší. Teď nezkouším a nehraju a jsem na základu a věřte mi, že to není nic, z čeho by se dal splácet byt nebo žít na slušné úrovni,“ vysvětluje Prachař, který ale nemluví o celebritách, které se prezentují na sociálních sítích.

„Internet je plný celebrit, které si jely odpočinout do exotických zemí. A takový člověk vidí jen tohle a už vůbec nedomyslí, že jsou třeba básníci, muzikanti, dramatici, malíři a další profese spojené s kulturou a uměním, které mají hodně hluboko do kapsy,“ popsal oblíbený herec, který doufá, že v internetových diskuzích se producíruje horší část obyvatelstva. Jedním dechem ale dodává, že si je vědom toho, že lidi vždy potěší fakt, že ekonomicky v háji nejsou sami.

Jsme zvědaví, zda si Tamara alespoň tuto kritiku od uznávaného herce vezme k srdci, nebo ji i tentokrát bude ignorovat. 

Je ale zajímavé zjištění, že její výroky sledují i herci z Národního divadla, kteří jsou zděšení z toho, že je společnost dává do jedné škatulky, a mají potřebu se vůči tomu veřejně ohradit.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:04 pátek 21. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 893
  • 70
  • 67
  • 52
  • 43
  • 36
Komentáře