Kojení je dar, žena by měla mít právo kojit kdekoli, hlásá do světa Klusová

Tamara Klusová si našla čas na kojení. Protože veřejná akce bez kojení je tak trochu zbytečná. | foto: Profimedia.cz

Bylo jen otázkou času, kdy se k otázce kojení na veřejnosti vyjádří jeho velká propagátorka Tamara Klusová (31). Ta v toporných snahách a aktivitách militantního hnutí Kojící guerilla nevidí nic špatného, naopak. Hájí právo žen na to kojit kdykoli a kdekoli se jim zlíbí. Odpůrce kojení na veřejnosti pak označila za „zablokované“ jedince, kterých je jí moc líto.

„Napsalo mi přes padesát žen, zda se vyjádřím ke kauze kojení v bance. Tak se vyjadřuji. Žena by měla mít možnost nakojit své dítě v jakýkoli moment je potřeba,“ nechala se na sociální síti slyšet Tamara Klusová, která kojení na veřejnosti bez výhrad obhajuje. 

„Pokud se to někde někomu nelíbí a je majitelem prostoru, v němž žena v ten moment kojí, měl by v úctě a pokoře ženě nabídnout bezpečné a čisté místo, kde svému dítěti dá najíst, rozhodně ale ne veřejné záchodky,“ vysvětlila manželka známého zpěváka a trojnásobná matka.

„Ten, kdo v kojení spatřuje exhibicionismus nebo to v něm vyvolává sexuální pocity, či dokonce pociťuje pocity zhnusení až nechutenství, je pro mě člověk, kterého je mi moc líto,“ svěřila světu Klusová.

Pro takové lidi má jasný vzkaz a zároveň dobře míněnou radu.

„Přeju mu celým srdcem, aby mu byla nabídnuta pomocná ruka v odblokování jeho traumat, která si v sobě nese,“ doplnila ambasadorka veřejného kojení, která dodala, že kojení je nejdokonalejší jídlo pro všechny děti na „téhle planetě“.

„Kojení je dar. Kojení zdar!“ uzavřela celou záležitost.

Což o to, na kojení není nic špatného. Když má dítě hlad, je logické mu dát najíst, a ne vždycky to vyjde tak, aby byla matka s miminkem v pohodlí doma nebo někde v soukromí. Na druhou stranu není třeba kolem kojení pořádat dryáčnické kampaně a teatrální „srocungy“ v bankách nebo na jiných veřejných místech.

Vytahovat ostentativně prsa všude, kde vás napadne, jen proto, že na to přece máte svaté právo, zavání spíš touhou po sebeprezentaci. S „pouhopouhým“ krmením hladového roběte to nemá nic moc společného, zvláště když tím dotyčná jen honí lajky a chce vyvolat „celospolečenskou diskuzi“.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat