jít naiDNES.cz

Obchodnice s deštěm Tamara Klusová: Prodává prázdnou knihu za horentní sumu

Tamara Klusová vydala novou knihu. Značka: bez textu. | foto: koláž expres

Jak se stát autorem knihy, když neumíte psát? Inspiraci hledejte u Tamary Klusové (30), která vydává svou knižní prvotinu nazvanou Kniha Života. Není to ledajaká kniha a není zrovna laciná. Jejích 112 stran stojí bezmála šest set korun! Má to ale jeden háček, nejedná se totiž vůbec o knihu, ale o jakýsi „pracovní sešit“, který neobsahuje žádný text. O tom všem Tamara promluvila v Show Jana Krause.

Už za měsíc si budete moct zakoupit knižní debut Tamary Klusové nazvaný Kniha Života! Nenechte se ale zmást, kniha to moc není. Jedná se o sešit, do něhož rodiče zaznamenávají důležité momenty v životě svých dětí.

Já říkám, že jsem ji vytvořila a knihu budou psát rodiče toho děťátka,“ řekla Klusová k překvapení moderátora Jana Krause. Kniha, kterou vykouzlila, totiž neobsahuje prakticky žádný text, pouze Tamařiny ilustrace. Za toto dílo si autorka žádá téměř šest set korun.

Když jsem procházela knihkupectví a chtěla jsem takovou tu knihu, jak tam rodiče píší, kolik děti váží a měří, žádná se mi nelíbila. Byly tam informace, které pro ty děti do budoucna nejsou úplně podstatné. Kdy dítěti vyrostl první zub, kolik měřilo a kdy a podobně,“ svěřuje se Tamara divákům, co ji k „sepsání“ díla přivedlo.

Proč knihu Tamara vydala? Matka tří dětí má prostě pocit, že taková publikace na našem trhu chybí a je nepostradatelným průvodcem všech rodičů i jejich dětí. Kniha vyzývá k zapisování důležitých momentů od početí až do sedmi let dítěte. Poslední její strany jsou věnované právě jemu. To je první moment, kdy do knihy dítě vstoupí a napíše a nailustruje její poslední strany,“ vysvětluje autorka na Instagramu.

„Mým největším snem, který se Knihy Života týká, je zaslechnout za zhruba osmnáct let, kdy její první hrdinové knihu dostanou do rukou, co jim přinesla a zda naplnila jejich srdce emocemi štěstí a lásky,“ přeje si Klusová.

Snad si publikaci vůbec někdo zakoupí. Téměř prázdný sešit, nad nímž autorka strávila podle vlastních slov symbolických devět měsíců, prodávat za šest set korun, to chce odvahu. 

Je nasnadě, že Tamara Klusová nemá zkušenosti s obchodováním, a tak knihu vydává zřejmě „na vlastní pěst“, tedy bez nakladatele a distribuce. Jinak si nelze vysvětlit částku, kterou za dílo požaduje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:34 pátek 8. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  295
 • Haha
  90
 • Tvl
  41
 • Super
  19
 • Cože
  18
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat