jít naiDNES.cz

Klusová o dceři Jenovéfě: Ploditelku života a matku rodu v ní vidím velmi jasně

Klusovi dorazili se svými třemi dětmi. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

I když se občas může zdát, že manželka zpěváka Tomáše Kluse (32) Tamara (30) žije hlavně přítomným okamžikem a nechává věci plynout, opak je pravdou. Z roviny éterické a spirituální dokáže velmi rychle „přecvaknout“ do té věcně analytické. Zářným příkladem budiž vybírání jména pro dceru Jenovéfu.

„Když jsem měla Jenovéfu v bříšku a proletělo nám poprvé hlavou tohle jméno, okolí se na něj tvářilo velmi negativně. Byla to tak silná vlna, že mě chvílemi znejisťovala...,“ zamyslela se Tamara Klusová, která je nakonec ráda, že dceři vybrala jméno inspirované úspěšnou českou herečkou.

„Měla jsem rozepsanou zprávu pro božskou Jenovéfu Bokovou, ve které jsem se jí chtěla zeptat, zda své jméno nosí ráda a zda jí v životě nedává překážky. Nakonec jsem tu zprávu neodeslala...,“ vysvětlila s tím, že se s manželem poradila a vše nechali osudu. Kolonku u jména v porodnici nechali prázdnou a počkali, až se miminko narodí. 

„Když přišla mezi nás a my pohlédli do jejích neuvěřitelně obrovských očí, cítili jsme, že nemůže nést jiné jméno než právě Jenovéfa. Netušili jsme však, že tahle malá bytůstka bude jeho význam naplňovat tak doslovně. Znamená ploditelka života a matka rodu,“ překvapila Klusová.

„Ještě nikdy jsem nepoznala miminko, které má v sobě tolik mateřské lásky vůči všem miminkům kolem ní. Je to dechberoucí. A asi se nad touhle její povahou udojímám. Kéž je v naší společnosti co nejvíce milujících žen, které vnímají ženu v nás jako dar,“ zasnila se v závěru své zpovědi trojnásobná matka, která, jak vidno, nad vším velmi pečlivě přemýšlí a nic neponechá náhodě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:57 úterý 4. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  25
 • Trapas
  19
 • Super
  14
 • Tvl
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
Komentáře