jít naiDNES.cz

Klusová je na dně, rodina skončila v hotelu: Uspíší zpěvák stavbu nové haciendy?

Tomáš Klus a jeho žena Tamara nechyběli na demonstraci hnutí Milion chvilek pro demokracii. | foto: Profimedia.cz

Že bydlení v provizoriu není žádný med, na vlastní kůži nyní zakouší početná rodina Tomáše Kluse (33). Ten si bydlení v zrekonstruované chatce donedávna pochvaloval. Po událostech, které přinesly poslední dny, možná změnil názor a stavbu nového domu značně urychlí.

„Je 1:45 a já slyším: Maminko? Mě bolí bříško. Za 15 vteřin Alfréd zvrací na naší posteli. Převlíkám postel, vytírám podlahu, odnáším na schody špinavé prádlo. Přeléhám si s Alfrédem do jeho postele, která mi je pod kolena, abych byla blízko, kdyby cokoliv,“ svěřila se Tamara Klusová noční výjev, na který dlouho nezapomene, kdy jejího syna stihla pravděpodobně střevní chřipka.

„Je 2:30 a Alfréd zvrací mezi nás, rychle ho popadnu a běžím na záchod. Cestou zvrací všude, jen ne do záchodu. Převlíkám další postel, chce se mi zvracet a modlím se, aby holky byly zítra fit. Ve 3:10 Alfréd už nemá co zvracet, jen se kroutí a bolí ho bříško,“ pokračovala ve výjevu nyní už ranní lapálie, na niž se začaly nabalovat další a další komplikace.

„Píšu SMS mamince spolužáka, se kterými se střídáme ve vození dětí do školy, zda ráno odveze ona. Že nevím, v jakém stavu Alf bude. Nespím. Je mi na zvracení. Pokoj nevoní. Ve 4:15 vstává Tom a odjíždí do Snídaně s Novou. Držíme si vzájemně palce. V 7:00 zvoní budík, vařím černý čaj, který nalévám do lahvičky a nechávám ho vychladnout,“ aktualizovala stav Tamara, kterou to nejhorší teprve čekalo.

„Oblékám Jenu o patro výš a mezitím Alfréd vypil teplý čaj na ex. Zvrací na gauči a všude kolem. Jdu rychle pro kbelík s vodou. Zapínám pračku, která vyhazuje proud. Běžím ke všem jističům po zahradě, postupně je nahazuju. Zjišťuji, že neteče voda,“ vylíčila manželka zpěváka, již v tu chvíli už pomalu opouštěly síly.

„Po 15 minutách je vysloven ortel, že je potřeba výměna čerpadla ve studni, což se rovná pěti dnům bez vody. Po hodně dlouhé době brečím. Bez vody tuhle virózu nedáme. Volám Tomovi, který ruší zkoušku v divadle a přijíždí nás vysvobodit a odstěhovat do pátku na hotel,“ nechala se slyšet Tamara.

Na vlastní kůži opět zakusila, jaké je to bydlet v provizoriu, jež může každou chvíli vypovědět službu. 

„Proč to píšu? Abyste viděli, že i u nás jsou mraky! Ale na co bychom pak při pohledu zpět v životě vzpomínali?“ ptá se Klusová.

Události posledních hodin a dní jí nikdo nepřeje, naopak s ní většina lidí soucítí a doufá v brzké uzdravení i obrat k lepšímu.

Nabízí se otázka, jestli to známého zpěváka popostrčí k tomu, aby uspíšil nového domu, kam se má jeho rodina přestěhovat.

„Rekonstrukce zatím nijak nepokračuje, řešíme technické věci. Ale doufám, že se v brzké době podaří kopnout ty základy, které chci udělat já sám. To byla i taková moje podmínka, protože si to chci osahat, abych mohl být konečně chlapem. Aktuálně totiž neumím nic a budu muset začínat úplně od píky,” svěřil Super.cz v létě Tomáš Klus.

Tehdy tvrdil, že manželce a ratolestem doma nic nechybí. „Bydlíme ve zrekonstruované chatce, která v budoucnosti bude mým studiem, ateliérem Tamary s pokojem pro hosty. Jsou to takový dva pokoje, ve kterých žijeme v pěti lidech a dvou psech a jde to. Naopak je to ještě lepší než žít odděleně,“ mínil.

Poté, co „klekla“ elektřina i přívod vody, možná svoje plány přehodnotí a tempo výstavby nového domu zrychlí.

„Dokud děti nevyžadují své vlastní cimry, což přijde se školním věkem. Josefína už něco takového naznačuje. Ale teď nás to opravdu stmeluje, protože jsme pořád spolu a to je moc fajn,“ dodal Klus, který zakouší i stinné stránky života za Prahou.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat