Tady byla šťastná a potom i na dně. Lucie Vondráčková se po letech vrátila do Montrealu

  14:00
 Lucie Vondráčková se po letech vrátila do Montrealu

Lucie Vondráčková se po letech vrátila do Montrealu | foto: Instagram

Pro někoho to může být zastávka na dovolené, pro Lucii Vondráčkovou (46) je ale Montreal městem, které navždy zůstane zapsané v jejím životě. Právě sem se nyní po letech vrátila a fanouškům prostřednictvím sociálních sítí ukazuje místa, která kdysi považovala za svůj domov.

Do kanadské metropole se Lucie Vondráčková přestěhovala po svatbě s hokejistou Tomášem Plekancem, jenž tehdy působil v NHL v dresu Montreal Canadiens, a z původně nové životní kapitoly se stalo téměř osmileté období, během něhož si na město zvykla natolik, že ho přestala brát jako cizinu a stal jejím druhým domovem.

Právě zde se narodili oba její synové Adam a Matyáš a rodina dlouhé roky žila relativně poklidným životem daleko od českého mediálního ruchu. Jenže po rozpadu manželství v roce 2018 po sedmi letech manželství následoval následoval mediálně sledovaný rozvod a vleklé soudní spory o děti.

Právě kanadské soudy rozhodovaly o tom, kde budou synové vyrůstat a jak bude vypadat péče obou rodičů. Nakonec se rodina přesunula zpět do České republiky a bývalí manželé se dohodli na střídavé péči.

Odchod z Montrealu tehdy nesla Vondráčková velmi těžce, i když její tehdejší manžel Tomáš Plekanec v rozhovoru pro server iDNES tvrdil, že měla vše nachystané a najala si i kanadské právníky. Když podle dohody Plekanec veřejně oznámil rozchod na Facebooku, měla podle něj Vondráčková v Kanadě už nachystané rozvodové papíry.

„Lucka celý život říkala, že je v Kanadě jen na návštěvě, a doma jsme si kolikrát bavili o tom, že děti budou tam, kde budu hrát hokej. Tak jsem tady a čekám, jestli to tak bude. Zatím mám zprávy, že se najednou rozhodla žít v Kanadě,“ prohlásil v roce 2018 Plekanec.

Na sociálních sítích a tehdy v rozhovorech bylo patrné, že se Vondráčková neloučí jen s Montrealem, ale s etapou života, která pro ni znamenala rodinu a domov, ale nakonec to nedopadlo. Fanouškům tehdy ukazovala poslední procházky ulicemi města a melancholické záběry. Zatímco v Česku byla neustále pod drobnohledem, v Montrealu mohla žít mnohem obyčejnější život, ale taky začínat znovu nejen se svou filmovou kariérou, ale i s běžným fungováním.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Vstoupit do diskuse (3 příspěvky)
Vezmeme vás na titulní stranu

Klára Issová promluvila o filmu 6 gramů, své roli i vztahu k drogám