Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Prodaná nevěsta Marešová: Bude mít velký den Moniky velkolepé zakončení?

  Proč ještě neukázala svatební šaty? Monika Marešová, dříve Monika Koblížková, má v komentářích na Instagramu pod svými fotkami z luxusních líbánek v Dubaji mnohé žádosti, aby konečně zveřejnila své svatební šaty z nečekaného obřadu v Litomyšli. Přesto ještě svým fanynkám nevyšla vstříc, což je s podivem, protože pár Leoš & Monika se dělí o vše důležité, co se v jejich životě stane. Stojí za tím jedna zásadní věc, o níž Monika stále ještě nemůže mluvit? Je Marešová číslo 2 prodanou nevěstou?

  Příběh moderátora Leoše Mareše (41) a kosmetické redaktorky Moniky Koblížkové (36) se začal psát před necelými třemi lety, kdy se oba potkali v červnu roku 2015 na svatbě jejich společného kamaráda, stylisty Filipa Vaňka. Oba byli čerstvě po rozchodu – on s divokou a živočišnou Petrou Faltýnovou (39), přidrzlou kráskou, která svou postavou a snad až příliš sexy vzezřením nenechávala v klidu ani ženy, ona s mužem, jehož jméno není pro náš příběh ani důležité.

  I když pro náš... spíš pro jejich a ještě víc spíše pro ten, který si veřejnost tak zamilovala, aneb jak bývalá oděvní prodavačka a kosmetická redaktorka s bohatým mužem svých snů ke štěstí přišla.

  V tomto bodě je ale nutné připomenout, že realita taková není a Monice bychom (nejen my) křivdili. Přestože je Leoš, kluk z Berouna, asi společensky nejúspěšnější muž Česka, i tak musíme objektivně říct, že jeho je taky kolikrát „dost“, jeho entuziasmus, chlapecké a spontánní jednání a slabost pro velkolepá gesta mohou na některé lidi působit až únavně a jistě není jednoduché s tímto mužem držet krok nejen veřejně, ale zejména v soukromí, kdy je potřeba se poprat v reálném životě s jeho – vydřenou – až megalomanií, dalo by se říct.

  Silná žena za úspěšným mužem

  Zatímco Faltýnová se jeho večírkové nátuře ráda poddávala se vším všudy, Monika, nynější Marešová, Leoše zklidnila, srovnala do latě a ukázala mu svět, jenž mu byl doposud tak trochu cizí – cestování, sport, charita, rodina. Za každým úspěšným mužem stojí silná žena, zní staré pořekadlo, jež Monika číslo 2 naplňuje, alespoň podle posledních dvou let dokonale.

  Nebylo tedy otázkou, jestli si dominantnější ženu svého života, jež mu otevřela nové obzory, vezme, ale kdy a jak to bude vypadat. Všichni společenští novináři očekávali, že to bude velkolepá veselka, daleko bohatší a daleko ohromnější než jeho svatba s Monikou Poslušnou (43), jenže namísto honosného obřadu se dostalo kyselého hroznu, kdy se pár sezdal v naprostém utajení na obyčejném zámku v Litomyšli bez účasti všech, kdo by kdy mohl jejich velký den vynést na veřejnost.

  Bez diskuse, právo na soukromí mají i ty největší hvězdy, není proto na místě podivovat se nad tím, že jsme se to všichni dozvěděli na poslední chvíli, ta správná otázka spíše vyvstává nad tím, proč Monika nebo Leoš stále ještě nechtějí zveřejnit fotografii z jejich velkého dne?

  Abyste rozuměli, oba dva si zařídili virtuální život na Instagramu, který jim nejen pomáhá v propagaci sebe sama, čímž jim zvedá jejich cenu na trhu, ale i v propagaci služeb a výrobků, jež jim ulehčují život. Přestože se Marešová i Mareš dělí s lidmi o každou maličkost, fotografie novomanželského páru je stále záhadou.

  Je pro to nějaký důvod? Jeden by se v přísné logice našel.

  Marešová ve vedení Elle

  Není to tak dlouho, co se na veřejnost dostala zpráva, že český trh očekává velký přírůstek – českou mutaci magazínu Vogue, do nějž nastupuje jako šéfredaktorka Andrea Běhounková, dosavadní šéfka módního magazínu Elle. Na její místo mělo být vypsáno výběrové řízení, ale mezi novináři začala prosakovat interní informace, že tato pozice byla nabídnuta právě Monice Marešové, v té době Koblížkové.

  Jak je to možné? zněla tehdy otázka mnoha lidí. Buďme fér a řekněme si, že nebýt vztahu s Leošem, Monika by takové místo jen těžko získala, zejména proto, že nemá žádné zkušenosti s vedením redakce. Sestavit tištěný magazín, postavený také v hojné míře na reklamě, trendy udávající styl a výběr reportáží či článků je dost často velkým oříškem i pro novinářky s dlouholetou zkušeností.

  Co jí může hrát do karet, je právě její schopnost udávat módní trendy, s nimiž jí má pomáhat právě Filip Vaněk, stylista, na jehož svatbě se potkala s Marešem. Vaněk Leoše obléká a dle drbů, které se šíří novinářským světem, je Vaněk právě tím, koho by si Marešová jako nová šéfredaktorka Elle přivedla do týmu coby hlavního stylistu.

  Prodaná nevěsta z obálky

  Ve světle těchto informací není od věci zapřemýšlet nad tím, proč Monika, která se jinak na sociální síti dělí o vše, ještě neukázala své svatební šaty, o což ji žádá mnoho jejích fanynek. Že by skromnost?

  Anebo také jasný obchodní krok.

  „Asi víte, že i kdybych takovou nabídku dostala, tak o tom nemohu mluvit. Nicméně práce v redakci vždy byla a je něco, co mě baví a naplňuje,“ napsala nám Monika na začátku února, kdy jsme se jí zeptali, zda jsou zvěsti o jejím vedení v Elle pravdivé.

  Má tato rychlá svatba něco společného s tím, že by měla být Monika Marešová...

  Má tato rychlá svatba něco společného s tím, že by měla být Monika Marešová novou šéfredaktorkou časopisu Elle?

  To naprosto chápeme, i kdyby taková nabídka přišla, Marešová o ní jednoduše nesmí mluvit, i tak jsme jí ale museli poskytnout prostor k vyjádření. Její nynější počínání by ale napovídalo tomu, že se může něco dít.

  Monika se už mohla s vydavatelstvím Burda Praha dohodnout, že od března či spíše dubna nastoupí jako hlavní tvář Elle a první obálka, která pod jejím vedením vyjde, bude ona sama ve svatebním. Toto je z naší strany čirá spekulace – je nutno podotknout – jelikož se jedná o interní personální záležitosti, ale pokud bychom měli pravdu, jedná se o byznysový krok roku.

  Zdá se totiž, že Leoš a Monika se brali jaksi narychlo, bez jakéhokoliv významného data, pokud není pro ně samotné něčím zásadní, a tento krok může mít zásadní PR význam pro obě strany. Monika prodá na obálce samu sebe jakožto šéfredaktorku i jako nevěstu roku a nakladatelství se s její svatbou, respektive číslem s fotkami ohromně zvedne prodaný náklad.

  I my jsme zvědavi, zda naše úvahy dojdou naplnění. A pokud ano? Máme tu jednoduše vynikající byznys plán, který by záviděl i Charlie Sheen a jeho slavný výrok „win-win“.

  Do té doby, než se vše dozvíme, přejeme novomanželům tolik štěstí, kolik unesou. (I po ní.)

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:14 úterý 26. června 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   38
  • Super
   35
  • Haha
   11
  • Cože
   11
  • Sladký
   10
  • Tvl
   10

  Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

  Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

  Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

  Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

  Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

  Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz