Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Třetí série Survivora je u konce! Vítězem se stal Mikýř, ve finále porazil Nikolu

  Mikýř se z výhry těžko vzpamatovával.

  Mikýř se z výhry těžko vzpamatovával. | foto: Expres.cz

  Konec třetí série Survivora je tu! Před branami velkého finále opustil hru Martin, Mikýř si jako protihráče místo něj zvolil Nikolu. V soubojích před kmenovou radou se jim dařilo stejně a skóre bylo před hlasováním vyrovnané. Nakonec porotu svým chováním přesvědčil Mikýř a stal se tak vítězem nejnovější série.

  Populární reality show se po osmasedmdesáti dnech dostala do finále a diváci po mnoha spekulacích konečně dočkají jejího vítěze. Do finálové trojky se velmi nepřekvapivě probojovala až donedávna velmi nepravděpodobná trojice Nikola, Martin a Mikýř. Vítěz ale může být jen jeden a tím je pro letošní rok poprvé hráč z řad celebrit – Mikýř.

  Celá finálová epizoda byla plná sentimentu. Všichni tři byli sice nadšení z toho, že se do finále dostali společně, každopádně si na druhou stranu uvědomovali, že vyhrát může jenom jeden. Jak řekl sám Novotný, sice se z nich stali spojenci, vyhrát může jen jeden z nich. A všichni tři vyhrát chtějí.

  Jak všichni tři předvídali, hlavní roli v semifinálovém souboji sehrál oheň. Sice se zdálo, že se více bude dařit Martinovi, nakonec se podařilo Mikýřovi porazit Nikolu i jeho. O druhém finalistovi rozhodl sám Mikýř. Nikola a Martin mu museli říct, proč by si je Mikýř měl vzít do finále. Nakonec zvolil Nikolu, což pravděpodobně očekával každý. Finále dvou Martinů youtuberů by byla opravdu zvrhlá představa. Mikýř v podstatě ani chvíli neváhal a atmosféra by se dala popsat jako loučení tří nejlepších kamarádů po několikadenním školním výletě.

  Ač by se dalo v „nejdrsnější reality show na světě“ předpokládat, že bude energie mezi finálovou dvojku napjatá a vyostřená, opak je pravdou. Nikola s Mikýřem si užívali, že mohou být ve finále spolu, což mohlo působit i poměrně komicky.

  Před finálovou kmenovou radou se Nikola s Mikýřem zúčastnili dvou soubojů. Vítězství v nich znamenalo jeden hlas ve vlastní prospěch na kmenové radě, v soubojích mohli získat až dva hlasy. První souboj na kůlech vyhrál Mikýř. Z výrazu Nikoly se dalo číst, že možná přemýšlela nad tím, jestli neměl Tomáš v minulém díle pravdu, když jí říkal, že proti Mikýřovi se jí bude bojovat obtížně. V druhém souboji se ji však zvítězit podařilo.

  Nikola ve své finálové řeči připomněla, že je velkou fanynkou Survivora, což nikoho nepřekvapilo. Soutěž zvolila hodně sociální, snažila se navazovat vztahy s ostatními hráči. Promluvila o tom, že se díky Janě dostala k jiným silným spojenectvím, velkou část hry však pro ni byla aliance s ní nejdůležitější. Dalšími tématy byly například obětované imunity, zrazení Mikýře, to, že ve hře zůstala jako samotná žena a zmínila, že se jí podařilo vyřadit Mártyho. Závěrem také zdůraznila, že Mikýř nikdy neudělá ústupek a neobětuje se pro nikoho jiného.

  Mikýř sám připustil, že kdyby finálovou řeč měl mít na začátku soutěže, snažil by se do ní zařadit co nejvíce bizarních kroků a vtípků, to se však postupem času změnilo. Začal totiž hru respektovat. Přiznal, že s představou bratrské čtyřky, se kterou dojde v podstatě až do finále, byl naivní. Jeho řeč byla spíše zaměřená na jeho osobní evoluci ve hře, než na jeho výkony.

  Otázky poroty a odpovědi na ně nebyly nijak překvapivé. Martin sice v jeden moment upozornil na to, že Mikýř v podstatě nehrál sociální hru a požadoval, aby si ji nějak obhájil. To však Mikýř neudělal a prostě odpověděl, že má vlastně pravdu.

  O vítězi kmenová rada rozhodla jasně – v poměru 7:4 se vítězem třetí řady Survivora stal Mikýř. Reakce poroty však byly poměrně rozpačité. Sice Mikýřovi tleskali, Jana však zůstala sedět a žádné zvukové projevy vyhlášení v podstatě neprováděly. Podobně v šoku byl i Mikýř, později si však evidentně začal uvědomovat, že doopravdy vyhrál a z výhry se radoval.

  „Začal jsem se bát v momente, kdy jsem přestával vyhrávat individuální imunity,“ prozradil Mikýř Expresu na projekci finálového dílu v pražském Duplexu. Na zbytek rozhovoru se můžete těšit už brzy!

  Fotogalerie