Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Největší zrada v dějinách Survivoru! Málem vypadl Mikýř, nakonec odešel jiný favorit

  Survivor

  Survivor | foto: voyo

  Šestadvacátá epizoda Survivoru přinesla předem neočekávané. Ač se zdálo, že aliance jsou už vytvořené, opak je pravdou. Začali se podrážet i ti, kteří se zdáli být těmi nejoblíbenějšími. Ukázalo se také, že i po sloučení je duel možný a to, že je vždy potřeba mít na výhru alespoň trochu štěstí. Upozornění: Tento text obsahuje spoilery.

  Už před sloučením platilo, že středeční epizody Survivoru byly více dramatické, než ty úterní a tento týden tomu není jinak. Po úterní kmenové radě, kdy vypadla všemi nenáviděná Yenifer, se zdálo, že se celá soutěž posouvá předem domluveným směrem. Jenže hráči si přichystali zatím největší zvrat v historii celého Survivoru.

  Po tom, co hráči vyřadili ze soutěže Yenifer, se zdálo, že si mohou na chvíli s intrikami a lhaním odpočinout. Jenže opak byl pravdou. Právě kvůli tomu, že už vypadla hráčka, kterou všichni chtěli vyřadit, se začal bortit plán na další dny. Ještě před tím se navíc začala postupně od základů rozkládat celá aliance původních Lovců – Mikýř, Pirát, Radek, Jana a Nikola. V minulém díle totiž všechny kromě Piráta postavil na nižší úroveň, než je tanečník Márty, se kterým Mikýř strávil na ostrově jen několik dnů. Márty má evidentně velké lidské kouzlo, protože se kvůli němu i Pirát rozhodl potopit Mikýře.

  Po tom, co Mikýř „potopil“ Janu a Nikolu oběma hráčkám došlo, že v do té doby aktivní alianci se jim příliš dařit nebude. Nepřidal tomu ani fakt, že se pětice Lovců před sloučením kmenů dohodla, že hned, jak to půjde, vyhodí členové aliance Tomáše. S tím teď Mikýř mlžil a říkal, že za něj plán platí, ale bude se muset zeptat Piráta. I kvůli tomu se Jana a Nikola rozhodly, že přejdou na druhou stranu a společně s Bandurkem a Martinem vymysleli, že budou hlasovat pro Mikýře.

  Do plánu zahrnuli i Radka, který celou dobu evidentně chtěl hrát s Pirátem a neustále mluvil o tom, jak moc chce hrát Survivora čistě. Později se na kameru svěřil, že jen čekal na to, až ho ke zradě původní aliance vyzve někdo jiný. Trpělivost se prý vyplácí.

  Netrvalo dlouho a ukázalo se, že mnohem větší podrazáci jsou ale jiní hráči. Krátce po tom, co se takzvaně vrátili z odměny Pirát, který vyhrál individuální imunitu, Márty a Tomáš, se začal tvořit jiný plán. Márty s Pirátem se totiž dohodli, že pro ně bude nejjednodušší, aby vyhodili Mikýře, tedy toho člověka, který kvůli nim potopil jinou alianci.

  Sebevíc neuvěřitelně to mohlo znít, nejupříměnjší z hráčů byl Radek, který navíc za Pirátem s Mikýřem přišel a prozradil jim plány Nikoly a Jany o jeho vyřazení. Všichni tři si navíc plácli na to, že se společně budou podporovat minimálně do posledních čtyř hráčů v soutěži.

  Na kmenové radě byl znatelně překvapený z výsledků hlasování jenom Mikýř a případně ještě dvě členky poroty – Kristina a Jana. Obě s nadšením komentovaly, jak skvěle bylo vyřazení Mikýře zahrané. Mikýř, který v nejnovějším díle několikrát opakoval, že se blíží čas, aby někomu vrazil kudlu do zad, byl zrazen. Velmi překvapivě tím ale díl neskončil. Známý internetový bavič získal šanci jít do duelu, do kterého si zvolil Janu. Jenže ji zvolil ještě před tím, než věděl, že pro něj hlasovali opravdu všichni až na Radka. Následně přišlo velmi rychlé vystřízlivění.

  Momenty před duelem byly velmi vyostřené a bylo patrné, že je Mikýř z „kamarádů“ opravdu zklamaný. Několikrát zopakoval, že ho zrada mrzí a že od Piráta ho jeho čin bolí.

  Nakonec měl Mikýř více štěstí, než mohl očekávat, a ze soutěže nakonec vypadla Jana. Ani Mikýř podle výrazu nepůsobil, že by byl příliš nadšený z toho, že se do soutěže vrací. Je tak otázkou, jestli v následujících dílech obstojí a dostane v soutěži druhou šanci.

  Fotogalerie