Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Solaříková a Mareš v SuperStar: Co všechno tahle soutěž ještě udělá, aby nepadla úplně?

  Leoš Mareš je showman, to ano, ale zpěvák? | foto: Profimedia.cz

  Doby, kdy byla SuperStar čistě pěveckou soutěží, jsou dávno pryč. Svědčí o tom i sestava poroty nadcházející řady. V té již nesedí jenom zpěváci a odborníci z hudební branže, ale i naprostí amatéři. Kromě moderátora Leoše Mareše, který sice pravidelně vyprodává největší halu Česka, ale zpěvák to není, je to i Patricie Solaříková, nově Pagáčová. Ta pro jistotu nezpívá vůbec.

  Když v roce 2004 televize Nova poprvé vysílala českou SuperStar, porota byla složena z opravdových odborníků. Předsedou byl frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma, jemuž sekundovala textařka Gábina Osvaldová, hudební skladatel Ondřej Soukup a hudební manažer Milan Herman.

  O rok později Hejmu a Hermana vystřídali Michal Horáček a Eduard Klezla, který je uznávaným učitelem zpěvu.

  Časy se ale mění. Zatímco Paľo Habera stále zůstává, zbytek týmu kolem něj se neustále obměňuje. Největší změna ale přišla s nadcházející řadou. V porotě nejenže usedne rovnou pět lidí, ale z nich dva jsou, dá se říct, amatéři a je otázkou, zda poznají talentovaného zpěváka.

  Kromě frontmana legendární kapely Team Pavola Habery, finalistky SuperStar z roku 2009 Moniky Bagárové či slovenského hudebníka Mariána Čekovského do poroty SuperStar usednou i moderátor Leoš Mareš a herečka Patricie Pagáčová.

  „Každý ročník SuperStar se snažíme něčím ozvláštnit a přijít s novinkami, které budou pro diváky atraktivní. Tentokrát budeme mít vůbec poprvé v historii SuperStar v porotě pět členů a myslím, že se nám podařilo sestavit mimořádně zajímavou partu, která zaujme všechny divácké kategorie,“ vysvětluje své pohnutky režisér a kreativní producent SuperStar Pepe Majeský.

  Tato sestava je rozhodně velmi zajímavá, protože je nečekaná. Nabídku zasednout do poroty SuperStar před lety dostala i zpěvačka Lucie Vondráčková, která ji odmítla, necítila se na to, aby hodnotila jiné zpěváky.

  Mareš, který opravdu nezpívá, ale jenom průměrně recituje, přesto bude v křesle porotce.

  „Je mi ctí, že budu součástí týmu v novém ročníku SuperStar. To, že to budu v roli porotce, je i pro mě překvapením. Nikdy jsem si nemyslel, že bych takovou nabídku mohl dostat, ale strašně se na novou roli těším,“ říká Mareš, kterému se musí uznat jedno, a sice cílevědomost.

  Málokdo by si totiž ještě před několika lety pomyslel, že právě on bude koncertovat v naší největší hale. Příští rok tam bude přitom Leoš pořádat svůj šestý a sedmý koncert.

  To ale není nejspíše ten pravý důvod, proč Mareš nabídku dostal. Jeho cílem v SuperStar nebude najít talentované zpěváky, ale prostřednictvím svého Instagramu lákat diváky k televizním obrazovkám. V show může také působit v pozici imagemakera, protože se mu povedlo kluka v kožichu přetransformovat do jedné z největších ikon v Česku.

  Jasná je i úloha Patricie Pagáčové, kterou především fanoušci nekonečného seriálu Ulice znají jako Patricii Solaříkovou alias Terezu Jordánovou.

  „Vnímám to jako velkou zodpovědnost, o to víc, že nejsem zpěvačka. Účinkující budu hodnotit z té lidské stránky a laického pohledu. Tak snad diváky nezklamu,“ sdělila herečka, která tak dopředu oznámila, že ona v pěvecké soutěži zpěv hodnotit nebude.

  Hledání talentů tak bude opět v režii legendárního porotce Pavola Habery, jenž k této show neodmyslitelně patří již dlouhých patnáct let.

  „SuperStar je matkou všech talentových soutěží a já jsem rád, že jsem od prvního ročníku její součástí. Rád objevuji nové lidi, kteří něco umí, ale i ty méně talentované, se kterými je legrace. Očekává se ode mě, že každému vždy na rovinu řeknu, co si myslím, a s tím opravdu problém nemám. Doufám, že si to opět všichni opravdu užijeme a najdeme šikovné soutěžící, kterým otevřeme ty zamčené dveře. Za ty roky vidím kolem sebe hodně nových, dnes už kolegů, kterým jsme pomohli. A to je dobře,“ říká Habera, jehož názor bude i v letošním ročníku směrodatný, protože mít v porotě pěvecké soutěže dva nezpěváky, to je výkon.

  Fotogalerie

  Premium

  Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

  Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz