Lesk a bída SuperStar a MasterChefa: Bude divákům chutnat 5x zalitý sáček čaje?

24. ledna 2020
Pětičlenná porota, mimořádně zajímavá parta nebo mnohem agresivnější a akčnější show. Tvůrci pořadů SuperStar a MasterChef, které se řítí na české i slovenské diváky, lákají na novinky, z nichž si lidé u obrazovky sednou na zadek. Jenže bude to stačit?

„Každý ročník SuperStar se snažíme něčím ozvláštnit a přijít s novinkami, které budou pro diváky atraktivní. Tentokrát budeme mít vůbec poprvé v historii SuperStar v porotě pět členů a myslím, že se nám podařilo sestavit mimořádně zajímavou partu, která zaujme všechny divácké kategorie,“ uvedl režisér a kreativní producent SuperStar Pepe Majeský.

Asi nejvýraznější novinkou je fakt, že v porotě usedne Patricie Pagáčová, která možná z pohledu diváka nemá v hudební soutěži co dělat, protože ji znají hlavně jako herečku a v poslední době také moderátorku.

„Bylo mi hned od počátku jasné, že lidi to nebudou pobírat a nebudou s tím v pohodě,“ říká nová porotkyně s tím, že se jí snad podaří přesvědčit, že ve svém křesle sedí oprávněně.

Otázkou je, zda jí dají vůbec diváci šanci vyniknout. Mnozí z nich si SuperStar s díky nechají ujít, protože mají – celkem po právu – pocit, že se tento formát objevuje až příliš často.

A je úplně jedno, jestli k tomu televize „nutí“ licenční podmínky a ujednání. Česko možná „ustojí“ každý rok se StarDance, SuperStar ale není ten případ. 

Nehledě na to, že v Česku a na Slovensku se nerodí tolik výjimečných talentů, které by ustály palbu talentových soutěží, jež televize chrlí.

A zatímco Patricii diváci znají nejen z Ulice a Modrého kódu nebo show MasterChef, porotce Marián Čekovský je pro ně velkou neznámou. Je sice prezentován jako výborný komik a uznávaný slovenský hudebník, na tiskovce Novy ale dost pohořel.

Právě on dostal za úkol odprezentovat jarní schéma televize a takovou blamáž snad ještě tisková konference žádné televize nezažila.

Nejistý je i úspěch další řady MasterChef, která slibuje víc adrenalinu a agrese i soutěživost. Diváci dali jasně najevo, že je jim v kuchyni sympatičtější vlídná nóta, jakou předvádí třeba pořad Peče celá země.

Že se raději o vaření a pečení něco dozvědí, než aby nervozita a stres odkapávaly z vařečky a linuly se celým kuchyňským studiem.

„Je mi ctí, že budu součástí týmu v novém ročníku SuperStar. To, že tu budu v roli porotce, je i pro mě překvapením. Nikdy jsem si nemyslel, že bych takovou nabídku mohl dostat, ale strašně se na novou roli těším,“ říká Leoš Mareš, který vyprodal O2 arénu, a to hned několikrát. 

Jestli vyprodá i televizní prime time, je ve hvězdách...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 sobota 23. května 2020. Anketa je uzavřena.

  • 150
  • 54
  • 44
  • 42
  • 42
  • 39
Komentáře