Neděle 20. září 2020, svátek má Oleg
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Štikovi mají na krku exekuce, luxus je jen navoněná bída: Čím si vydělávají?

  Snad každého diváka pořadu Štiky alespoň jednou napadlo, odkud rodina Štikových bere peníze. Žijí ve vcelku rozlehlém domě, jezdí luxusním vozem a neřeší každou korunu, přestože se právě ve spojitosti s jejich jménem často mluví o exekucích. Čím se tedy Monika a Michal Štikovi živí?

  Rodina Štikových se v českém showbyznysu pohybuje již šest let. Do veřejného povědomí ji dostal skandál nejstarší dcery Ornelly, jež měla románek s tehdy ještě úspěšným a především ženatým Josefem Koktou.

  Kolem celé kauzy byl ohromný mediální kolotoč především proto, že Kokta byl ženatý s moderátorkou Gábinou Partyšovou, s níž má syna Kristiána. Jakmile se tedy provalilo, že s mladou studentkou čeká dítě, stali se Štikovi jednou z nejsledovanějších rodin v Česku.

  Média sledovala každý jejich pohyb a věnovala jim několik titulních stran. Přesto se dodnes přesně neví, čím se vlastně Štikovi živí.

  Monika v reality show Štiky přitom neustále vyzdvihuje, že svým dětem poskytla s manželem veškerý luxus, dopřála jim drahé vzdělání, značkové věci a spoustu dovolených. Často také dává na odiv rozlehlý dům nebo vůz za několik set tisíc korun. 

  Kde tedy na tohle všechno vzali? 

  Štikovi se v době, kdy byly jejich děti malé, začali věnovat cestovnímu ruchu. Přesněji transferu cizinců a zajišťování ubytování. Dělali to se známými pod názvem Prague Transfers. Byli s tím vcelku úspěšní, protože si rychle vytvořili stálou klientelu, především Rusy a Angličany, kterým zajišťovali odvozy z letiště do hotelů nebo na různé výlety po Česku,“ svěřil se Expres.cz zdroj, podle něhož jim podnikání řadu let dobře šlapalo. „Časem se propojili s několika hotely a apartmány, kterým nasmlouvali turisty na několik týdnů dopředu,“ upřesnil.

  Vše šlo jako po másle až do chvíle, než se na trhu objevila silnější konkurence. „Bohužel nezvládli udržet tempo s ostatními,“ dodal náš zdroj. Zajímavé na celé věci je, že Michal Štika ani Monika Štiková nikdy ve společnosti oficiálně nefigurovali. „O svém podnikání nikdy moc nemluvili, nechtěli být nikdy nikde uvedeni. Dodnes nevím proč,“ krčil rameny.

  Monika před časem z podnikání vystoupila, její muž se tomuto odvětví ale podle našich informací věnuje dodnes. 

  Co tedy aktuálně dělá matka Štiková? Ta již před lety využila příležitosti a dostala se díky jménu své dcery a především kontaktům Josefa Kokty až na TV Barrandov, kde dostala vlastní pořad s názvem Tchyně, ve kterém monitorovala dění v českých rodinách a snažila se napravit pošramocené vztahy. 

  Monika vypadá jako neviňátko, umí ale být sprostá jako dlaždič.

  Monika Štiková se poprvé před kamerami ukázala v pořadu Tchyně.

  A protože se jí práce před kamerou velmi zalíbila, rozhodla se v mediálním světě zůstat. Plácla si proto s televizí Prima na natočení pořadu Štiky, který odhaluje nejen jejich soukromí, ale také skutečnost, že by rodina také potřebovala svou vlastní „tchyni“. 

  A kontroverzním pořadem to pro ni nekončí. „Aktuálně stále pracuji pro Primu,“ odvětila nám Monika do telefonu na dotaz, co momentálně dělá. Konkrétněji ale nic specifikovat nechtěla. „Více k tomu nechci říkat,“ dodala.

  Velkou část rodinné kasy měla také v minulosti naplňovat babička Ornelly a Charlotty, která se spoustu let věnuje zásobování restaurací, hotelů a jiných gastronomických zařízení čerstvým ovocem a zeleninou. „Babička je vlastně takový jistý finanční základ celé rodiny,“ sdělil nám náš informátor, podle něhož babička vždy ráda podpořila především své vnučky. 

  Monice Štikové to po čtyřicítce nevídaně sluší.

  Rodina Štikových je opravdu bizárem českého showbyznysu.

  Ani to však nestačí k životu, který by chtěla rodina Michala a Moniky vést. Podle veřejně dostupných informací Centrální evidence exekucí jsou nejen na Moniku, ale i na Michala a Charlottu uvaleny exekuce. Zatímco Monika má dluh přes dvě stě tisíc, Michal Štika je v tom přes tři a půl milionu korun. Charlotte se sice zatím drží pod dvaceti tisíci, ale k placení se nemá, a tak je jen otázkou času, kdy se dlužná částka navýší.

  Dům, kterým se Štikovi pyšní, nemají ve vlastnictví. Před lety si ho pronajali a od té doby v něm pobývají, ačkoli jejich příjmy nepatří k těm nejvyšším. Luxusní vůz je pak jednou velkou záhadou. Jednou Monika tvrdí, že ho dostala od svého milence, podruhé zase, že je auto půjčené. Ať tak či onak, vůz za několik set tisíc korun jí nepatří.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 6:33 3. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   125
  • Haha
   38
  • Tvl
   19
  • Super
   14
  • Sladký
   12
  • Cože
   11

  V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

  Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

  Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 20. září 2020, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz