Středa 22. května 2024, svátek má Emil
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Margitův první rozhovor: Lékaři mi předem řekli, že Hanička zemře. Prozradil, jak se to stalo

  Štefan Margita poskytl exkluzivní rozhovor CNN Prima News. | foto: CNN Prima NewsProfimedia.cz

  Koncem srpna obletěla Česko nečekaná zpráva, že legendární zpěvačka Hana Zagorová zemřela. Teprve nyní našel její zdrcený manžel Štefan Margita dost síly na to, aby fanouškům prozradil pravdu o jejích posledních hodinách. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima News prozradil, že ho lékaři předem připravovali na nejhorší, on ale musel před milovanou Hankou hrát, že je vše v pořádku. Popsal i přesnou chvíli, kdy milovaná zpěvačka vydechla naposledy, a také to, jak se s onou ztrátou vyrovnává.

  Na pohřbu Hanky Zagorové, který se konal koncem srpna v kostele svatého Tomáše, bylo jasně vidět, jak moc Štefana Margitu srazila manželčina smrt na dno. Působil zdrceně, na slova se nezmohl.

  Po více než měsíci ale poskytl rozhovor Martině Jandové ze CNN Prima News. V bytě, kde se Zagorovou prožil krásné manželství.

  „Pořád na ni myslím. Tady v tom bytě, kde jsi kolikrát s námi s Hankou točila. To bylo její křeslo. Tady vždy seděla. Podívám se na kytku, podávám se na obraz. Budete se smát, já to prostě říkám naprosto upřímně. Otevřu mrazák, kde všechno krásně skládala, aby se to vešlo. Všude vidím Hanku. Kde všude seděla. Takže to je strašné,“ uvedl zdrcený Štefan.

  „Nechci tomu uvěřit. Já bych se chtěl tak probrat a říct si: Ježíš, to byl strašný sen. Ale bohužel to sen není. A ty její nádherné ruce, když ona jenom tak udělala: Štefíčku. Prostě... Schází mi, strašně mi schází,“ dodal.

  Štefan Margita poskytl exkluzivní rozhovor CNN Prima News.

  Z bytu se odstěhovat nechce, protože se v něm nachází Hančina šatna, kterou odmítá vyklidit. Naopak si do ní chodí s manželkou povídat. Pravda je, že poslední týdny života spolu bohužel nestrávili ve svém hnízdečku, nýbrž v nemocnici.

  „Doktoři mě upozorňovali předem, že je to hodně špatné. A to bylo moje nejhorší životní představení, které jsem vůbec musel zahrát. Zahrát v tom smyslu, že když tam Hanka ležela, vždy jsem přišel za ní a ptal se, co bude jíst. Chtěla strašně kuřecí polévku, tu si denně dávala. Vždy si dala jeden indiánek. Ale pak mi páni doktoři říkali, že ten stav se zhoršuje a že to není dobré. Že musím počítat se vším. A v té chvíli jsem za pět sekund vstupoval do pokoje, kde Hanka ležela, tak se musíš usmívat. A ty to na sobě nesmíš dát najevo,“ vzpomíná Margita, který měl často problém Hanku přesvědčit, že je vše v pořádku.

  Hana Zagorová a Štefan Margita

  Přesto Zagorová věřila, že se její stav zlepší. Plánovala si koncerty, dokonce i v O2 aréně.

  „Stále se vyptávala, co budeme dělat. Jestli půjdeme na Slavíka. Prostě netušila, že se to stane. Byla velice pozitivní, ale pak se to najednou začalo hodně, hodně zhoršovat. Doktoři řekli, že by bylo lepší, kdybych se tam nastěhoval. Ale to jsme se ještě pořád bavili, smáli jsme se. Hodně spala, chudinka. A pak už ani neměla chuť do jídla,“ popisuje Štefan Margita.

  Rozpovídal se také o tom, jaké zdravotní problémy se Hance Zagorové staly osudným. Odmítl spekulace, že mělo jít o těžkou mrtvici.

  „Hanka zemřela na tu svoji nemoc, kde opravdu neexistovala žádná možnost. Vyčerpala všechny, které v medicíně jsou. A tam bohužel nešlo nic dělat. Tam byly nepříjemné zápalové hodnoty, takže ti páni doktoři věděli, že je zle, a upozornili mě na to, že se mám připravit na nejhorší. Ale víš, jak to je? Člověk jim nechce věřit. Když tam ležela, vždy jsem tam odpoledne přišel, donesl jsem jí jídlo. Pak jsme dlouho konverzovali. Pak jsem se vrátil domů. Dvacetkrát jsme spolu telefonovali. A já jsem si říkal: Určitě zítra přijdu do nemocnice a oni mi řeknou, že se to zlepšilo. Ale oni mi to říct nemohli, protože se to nelepšilo,“ popisuje nejtěžší chvíle života známý zpěvák.

  Štefan Margita poskytl exkluzivní rozhovor CNN Prima News.

  Do nemocnice Zagorovou převezli zhruba čtrnáct dní před osudným okamžikem. Tehdy dostala horečku. Lékař Margitovi řekl, že se manželka už asi domů nedostane, a bohužel se jeho prognóza naplnila.

  „Pak jsem se tam nastěhoval. No, žít s tím, to bylo strašné. Musíš se usmívat. Ona zemřela v pátek a ve čtvrtek tak kolem půl páté se ještě probrala, koukla na mě a řekla: Pusinku. Pak už spala až do rána a v jedenáct dopoledne umřela. Já jsem se vždy jen ptal, jestli nemá bolesti. Oni říkali, že ne. Takže v podstatě spinkala. Hrůza. Pak zařizuješ věci a pak padneš. Nebreč! Hanka se na tebe dívá, kopne tě,“ popisuje smutně Margita.

  Celý rozhovor se Štefanem Margitou odvysílá CNN Prima News ve středu ve 20:15.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 20:15 středa 1. února 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   24
  • Super
   17
  • Cože
   6
  • Haha
   3
  • Trapas
   2
  • Sladký
   2