Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Favorit Cina, bavič Godla a dlouhonohá Hlaváčková: StarDance má za sebou první kolo

  Tereza Kostková byla v jednom kole. | foto: Pavel DvořákExpres.cz

  StarDance je po roční odmlce zase zpátky a hned první díl ukázal, jak jsou karty rozdané. Jan Cina svým excelentním tanečním výkonem zaskočil i porotu, Zdeněk Godla, jak se čekalo, opravdu neumí tančit, ale svou přirozeností to dofuní hodně daleko. A nejkrásnější nohy večera? Ty rozhodně předvedla Andrea Sestini Hlaváčková.

  „To byl hrozný rok. Někteří pracovali na hraně svých možností, jiní by chtěli, ale nemohli,“ začal návrat na taneční parket Marek Eben. „Doufáme, že všechny díly proběhnou normálně a uvidíme se deset večerů,“ přidala se Kostková.

  Zpátky jsou nejen hvězdní moderátoři, ale i oblíbení porotci, a to v podobě, jakou si ji pamatujeme z předchozí sezony, těmi byli Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík, Jan Tománek a Richard Genzer.

  Jako první se jim předvedli Marika Šoposká a Robin Ondráček, kteří zatančili u sambu, a i když byla z tance jasná nervozita hlavně u půvabné herečky, porota je šetřila.

  „Vaše mládí mi připomnělo moje stáří. Jenom zrychlit nohy a bylo by to dobré,“ pochválil je Richard Genzer. Tatiana Drexler sice Šoposké vytkla, že neprotahovala ruce, jedním dechem ji ale pochválila, že už teď je zřejmé, že má tanec v krvi a bude se postupně zlepšovat. Nejkritičtější byl Jan Tománek, který jí řekl, že byla až moc uskákaná. Šoposké se zastal kat mezi porotci Zdeněk Chlopčík.

  „Myslím si, že jste to zvládli fantasticky. Byly tam rytmické chybičky. Nevadí mi ani neprotažené ruce, ani nervozita. To k tomu patří,“ uzavřel Chlopčík. Ačkoliv porotci hodnotili rozdílně, nakonec udělili stejný počet bodů, a to 6. Dohromady si tak odnesli 24 bodů.

  Kompletní letošní ročník StarDance.

  Jako druzí se předvedli Pavel Trávníček a Veronika Lálová, kteří zatančili valčík na melodii z  Popelky. Trávníček si tak zopakoval kroky, které zná už od roku 1973, nejenže si tak tanec ulehčili, ale navíc zahráli na city divaček.

  Veronika Lálová se předvedla jako stratég, protože u tohoto tance nezůstalo jedno oko suché. Trávníčka v publiku podporuje manželka Monika, na niž několikrát kamera zamířila. Rozptylují tím zvěsti o jejich manželské krizi? Uvidíme. 

  V publiku jsme potkali Moniku Trávníčkovou, která podporuje a dohlíží na svého manžela Pavla Trávníčka, jehož tanečnicí je Lálová.

  Tento pár hodnotili jenom dva porotci, a to Tatiana Drexler a Jan Tománek, a zatímco Drexler byla lehce kritická, podle Tománka šlo o překvapení večera, nakonec si ale vytančili pouhých 19 bodů.

  Jako třetí se předvedli Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál, ti ukázali svou čaču. Andrea jenom několik dní předtím málem Michala zmrzačila ránou loktem do hlavy, před porotou ale předvedla, že tanec má v krvi. A také nádherné nohy „až na zem“, jak se s nadsázkou říká.

  Během rozhovoru s Markem Ebenem vyplynulo, že tenistka má kromě nohou i slušný smysl pro humor. Od poroty si za svůj výkon vyslechla nejen samou chválu, ale také si odnesla 25 bodů. Andrea je podle nás horké želízko v ohni letošního ročníku a může ještě hodně překvapit. 

  Richard Genzer začínal ve StarDance jako tanečník, teď porotcuje druhým rokem. Bez jeho humoru a nadhledu by show neměla tu správnou šťávu.

  Jako čtvrtí se předvedli Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková, které hned na začátku zviklal Marek Eben, když jeho partnerku překřtil na Navrátilovou místo Návorkovou. Sám Navrátil pak předvedl, že umí tančit a sambu má v krvi. Tereza Kostková na něj na závěr prozradila, že ještě před finálovým výkonem měl se svou kapelou koncert. Možná i proto si vytančili „jen“ 22 bodů.

  Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková jsou jedním z nových tanečních párů letošní řady StarDance.

  S číslem pět nastoupili Simona Babčáková a Martin Prágr a jejich valčík byl propracovanější než v podání Veroniky Lálové a Pavla Trávníčka. Prágr a Babčáková dojali snad všechny v sále a chválou nešetřila ani hvězdná porota. Dokonce i Tatiana Drexler si všimla, že Simona dokonce nepletla taneční kroky.

  „Teď jsem šťastná blbka. Prožila jsem si svůj sen. Podepíšu teď jakýkoliv kontrakt,“ vyznala se Kostkové Babčáková, která si s Prágrem vytančila 27 bodů.

  Pak přišli na řadu favorité letošní sezony Jan Cina a Adriana Mašková, na které sází 65 procent sázkařů. Cina svým prvním tancem všem vyrazil dech. Na parketu jsme viděli hotového tanečníka, který by svým kolegům mohl dávat lekce.

  „Čača je velmi rytmický a hravý tanec. Vše jste to, Honzo, předvedl. Užíval jsem si to. Velmi dobrá technika paží, tančil jste celým tělem. Za mě nejlepší tanec tohoto večera,“ pochválil Cinu Chlopčík a nadšená byla i Drexler.

  „Co vy jste za člověka? Očekávám velké věci. To bylo úžasné,“ zmohla se jen jindy kritická porotkyně. Za svůj výkon si vytančili 32 bodů. Otázkou je, kam se Cina dál bude posouvat a zda jej porota nebude odteď přísněji hodnotit. Každopádně mladý herec je jasným favoritem letošní StarDance a bude jen záležet na tom, jestli si něčím proti sobě nepoštve diváky. Jinak má finále téměř jisté. 

  Těžkou úlohu měli Tereza Černochová a Dominik Vodička. Než začala tančit, skoro jsme věřili, že příští kolo letí ven. Přišla na taneční parket po favoritovi Cinovi a ještě musela zatančit těžkou sambu. Nakonec to dala se ctí, napoprvé to nebyl špatný výkon. Jan Tománek opět použil slovní spojení „překvapení večera“ a chválou nešetřil ani Richard Genzer. Nakonec si vytančili 27 bodů.

  Nováčkem a překvapením soutěže je farářka Martina Viktorie Kopecká.

  Další na řadu přišli farářka Martina Viktorie Kopecká a stálice mezi profesionálními tanečníky Marek Dědík, který by brzy mohl tančit jako celebrita. A zahájili letošní sezonu valčíkem. Marek opět předvedl, že je nejen talentovaný tanečník, ale i trenér a choreograf. Tatiana Drexler naznačila, že nebýt profíka Marka Dědika, nejspíše by dojem nebyl tak dokonalý. Nakonec získali 22 bodů.

  Zdeněk Godla a Tereza Prucková jsou podle bookmakerů outsidery letošní sezony. A to ne kvůli sympatické tanečnici, ale kvůli nemotornému herci. Hned při své premiéře musel předvést čaču a už ze záběrů tréninků bylo zřejmé, že tanec není jeho nejsilnější stránkou. Také ho moc na parketu nepředvedl a téměř celé to odtančila jeho krásná tanečnice Tereza Prucková. Nutno říct, že na něm bylo vidět, že si to moc užívá, což je hlavní. Právě to mu poradil i Zdeněk Chlopčík. Netrápit se kroky, ale hlavně tančit. A možná méně mluvit.

  Některé jeho hlášky by se daly ale tesat, například když chtěl oslovit Zdeňka Chlopčíka a oslovil ho „tady pán“, čímž dostal do rozpaků Terezu Kostkovou, která mu musela vysvětlit, že je to porotce Chlopčík. Nakonec si vytančili 16 bodů. 

  Zdeněk Godla si zatančil s ostřílenou Terezou Pruckovou v doprovodu moderátorského dua Marka Ebena a Terezy Kostkové.

  Godla už je teď miláčkem publika, protože StarDance je o tanci, ale také show. Zdeněk má být tím pověstným žolíkem soutěže, mužem z lidu. Svou bezelstností si získá srdce mnoha žen a dofuní se minimálně do semifinále. 

  Na závěr večera se předvedli Tomáš Verner a Kristýna Coufalová, kteří zatančili sambu. A Tomáš předvedl, že pohyb je jeho životem, jako bývalý krasobruslař šermoval nohama jako naprostý profík, a dokonce vystřihl piruetu. 

  Ačkoliv měl Zdeněk Chlopčík několik připomínek, podle něj předvedli excelentní výkon, ale chválou nešetřili ani ostatní porotci. Podle všech to bude mít ale Tomáš Verner hodně těžké, protože právě od něj se bude každou sobotu očekávat téměř profesionální výkon. Podle Tatiany Drexler by si z něj dokonce mnozí profesionální tanečníci měli vzít příklad, co se práce rukou týče. Nakonec si vytančili 32 bodů. A to nejspíše proto, aby jim hned v prvním díle porota nedala plný počet a měli kam stoupat.

  Tereza Kostková připijí na začátek nového ročníku StarDance. Nervy z živého přenosu jsou ty tam.

  Zatímco během prvního kola mohli všichni být v klidu, už příští sobotu se rozhodne, kdo letošní StarDance opustí jako první.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:55 neděle 13. února 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   65
  • Trapas
   47
  • Haha
   12
  • Sladký
   5
  • Tvl
   5
  • Cože
   3

  Mávala jsem rodičům z okna a bratr už mi stahoval kalhotky, líčí Dominika

  Premium Dominiku v dětství po tři roky zneužíval vlastní bratr. Trauma ovlivnilo velkou část jejího života. Zlom nastal po...

  Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

  Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

  Když rodinu rozloží ezoterika. Manželka jako by zemřela, líčí otec tří dcer

  Premium Pětačtyřicetiletý Karel má s Lucií tři dospívající dcery. Manželé jsou skoro dvacet let. Rodina ale funguje v nouzovém...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz