Začíná devátá řada StarDance: Kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada StarDance je tu. | foto: facebook

Devátá řada oblíbené taneční soutěže StarDance je konečně tady a s ní přišlo také několik změn. Kromě tematické znělky, která se nese v prvorepublikovém duchu, přibyla nová posila mezi porotci a jeden díl bude věnován stému výročí Československa. Jak se všichni těší na dnešní první přímý přenos?

Po roční pauze jsme se konečně dočkali další, tentokrát už deváté řady taneční soutěže StarDance. A protože se oblíbená show připojila k oslavám sta let vzniku Československé republiky, kromě jednoho samostatného dílu, jenž bude věnován období první republiky, se natočila i speciální prvorepubliková znělka.

Znělka měla koncepčně vycházet z období první republiky. Mám ráda tanec a mám ráda dobovky a zadání spojovalo obojí. Líbí se mi natáčet pohyb a na kampani ČT mě bavilo hledat obrazové propojení fyzického pohybu a emocí,“ řekla režisérka Alice Nellis s tím, že natáčení znělky brala jako výzvu.

Hledala jsem možnost, jak spojit dobovost první republiky s hudebním stylem znělky, která je žánrově pevně daná, a rozhodně to není hudba dobová. Postupně vznikl scénář, který si s dobou první republiky spíš hraje, než že by ji přísně dodržoval,“ uvedla dále Nellis.

Stejně jako ve všech předchozích ročnících i letos v čele poroty stane přísný Zdeněk Chlopčík, který už se nových soutěžních párů nemůže dočkat. „Zdravím všechny fanoušky StarDance a už se na vás všechny moc těším!“ vzkázal Chlopčík všem divákům. Podobné nadšení sdílí také porotkyně Tatiana Drexler. V porotě dále usedne Radek Balaš a nově i tanečník Václav Kuneš.

Zatímco porotci už se nemohou dočkat prvních výkonů na parketu, nové taneční páry pilují poslední detaily choreografií a pro některé soutěžící je to přímo životní výzva. Například Adam Mišík, syn známého hudebníka, nechodil do tanečních, a tak usoudil, že by se mu průprava ze soutěže mohla jako zpěvákovi hodit.

Herečka Pavla Tomicová pozvání do StarDance dostala už kdysi, leč ze zdravotních důvodů musela odmítnout. Tentokrát si to už uniknout nenechala, ačkoliv připouští, že nebyla zvyklá na podpatky a měla hrůzu promenovat se v nich ze schodů. „Jsem na sebe zvědavá, protože už ty tři schody mi na podpatcích daly dost zabrat. Co teprve tanec!“ prozradila herečka.

Podobně své taneční schopnosti zhodnotila také Veronika Arichteva, i když díky péči svého tanečního partnera Michala Necpála to jistě nebude tak horké. Těžko zvládám střídat pravou a levou při chůzi, natož s hudbou,“ nechala se slyšet herečka ze seriálu První republika.

StarDance s moderátory Markem Ebenem a Terezou Kostkovou můžete sledovat dnes od 20 hodin na ČT1.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:03 10. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  37
 • Trapas
  23
 • Sladký
  12
 • Tvl
  12
 • Cože
  11
 • Haha
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat