Tohle nikdo nečekal! Místo přemotivovaného Gondíka vypadl srdcař Genzer

10. listopadu 2018
V sobotu pokračovala televizní taneční soutěž StarDance. Zbývajících sedm soutěžních párů předvedlo rumbu a quickstep, tentokrát ve večeru příznačně pojmenovaném Cesta kolem světa. Rumba se zcela nečekaně stala osudnou baviči Richardu Genzerovi s taneční partnerkou Janou Zelenkovou, kteří se tak s taneční show museli rozloučit. Jak probíhal pátý soutěžní večer?

Tance rumba a quickstep čekaly v sobotu večer na sedm zbývajících soutěžních párů v taneční show StarDance. Kubánská rumba je klidný milostný tanec. Je plná slunce a kubánského rumu, proto je pomalá a vášnivá. Zato quickstep je opravdu svižný tanec. Rychlá hudba, rychlé kroky, rychlé změny. Jak si se soutěžními tanci jednotlivé taneční páry poradily?

Pátý soutěžní večer odstartovala herečka Pavla Tomicová se svým partnerem Michalem Dědíkem, kteří tančili latinskoamerickou rumbu. „Vy jste bláznivka v úplně nejlepším světle,“ ohodnotil Pavlu porotce Václav Kuneš a obdivoval, jak se jí povedl provaz. Tatiana Drexler nejprve chválila hereččin vzhled, aby poté zkritizovala nedostatečnou rychlost. Od poroty si odnesli pouhých 25 bodů.

V rytmu quickstepu na slavnou píseň Kaťuša vletěli na taneční parket moderátor Dalibor Gondík a jeho partnerka Alice Stodůlková. Radek Balaš komentoval jejich vystoupení slovy pronesenými v ruštině: „Velmi dobrá práce!“ Kunešovi se líbilo rytmické pojetí tance. Porotci jim přiřkli 28 bodů.

Jako třetí se předvedla moderátorka Daniela Písařovicová s tanečním partnerem Michalem Mládkem. Zdeněk Chlopčík chválil techniku, čínská poloha v rumbě se mu zdála chladná, sám by upřednostnil tu českou, plnou života a energie. „Vy se strašně zlepšujete, vy nejste latinářka, ale začínáte být,“ sdělila půvabné zprávařce Drexler. Za svou rumbu si vysloužili 31 bodů.

Kubánská rumba čekala i na herce Jiřího Dvořáka a jeho partnerku Lenku Noru Návorkovou. Porotce Radek Balaš byl nadšený, chválil fantastický výběr hudby i bezvadnou choreografii: „Vy jste jedno tělo, jedna duše.“ Chlopčík postrádal emoce, herec se podle něj tvářil jako mrtvola. Od poroty nakonec získali krásných 36 bodů.

Druhý quickstep večera na parketu předvedli pětibojař David Svoboda a jeho taneční partnerka Veronika Lálová. „Bylo to super, nádherná práce s prostorem,“ nešetřil jako obvykle superlativy Václav Kuneš. Porotkyně Drexler přislíbila známku vysokou, ale ne tu nejvyšší. Za svůj výkon obdrželi stejně jako předchozí pár vysokých 36 bodů.

Žhavou rumbu vyšvihl bavič Richard Genzer se svojí partnerkou Janou Zelenkovou, kteří tančili na skladbu havanské skupiny Buena Vista Social Club. Hodně jste toho pokazili. I tak to ale fungovalo. Dobře vybraná hudba,“ konstatovala Tatiana Drexler. „Chyby dělá každý, to je v pořádku. Moc chtění tam bylo možná. Nádhera!“ chválil taneční pár Chlopčík. Navzdory drobným nedostatkům dostali 33 bodů. Geňu a jeho tanečnici však nepodrželi hlasující diváci, a tak dnes jako čtvrtý vyřazený pár StarDance opouštějí.

Na závěr vystoupila herečka Veronika Arichteva s tanečním partnerem Michalem Necpálem. Ti porotě i divákům ukázali, jak skvěle natrénovali rumbu.Obrovské emoce, měl jsem husí kůži. Dnes to byl váš nejlepší tanec,“ dočkala se konečně Arichteva pochvaly od Zdeňka Chlopčíka. „Fantastická choreografie, pro mě taky nabitá největším erotickým nábojem. Veroniko, vy jste dospěla v tanečnici,“ nešetřil superlativy ani Balaš. Od pánů porotců jim přistály tři desítky a celkově 39 bodů, což byl tuto sobotu nejvyšší počet!

Za týden se budou ve StarDance tančit latinskoamerická čača a standardní tanec waltz.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:48 neděle 10. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • 43
  • 27
  • 26
  • 25
  • 20
  • 14
Komentáře