Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

8. prosince 2018
Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl rozdělen na dvě části, které určily složení trojice pro velké finále. První dvě místa obsadily páry Pavla Tomicová a Marek Dědík a Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou. O třetím páru pak rozhodli pouze diváci, kteří do finále poslali pětibojaře Davida Svobodu a Veroniku Lálovou. Hořký konec musí nakonec skousnout herečka Veronika Arichteva s tanečníkem Michalem Necpálem, kteří přitom od poroty získali druhé nejvyšší hodnocení.

Bojovalo se o finále a podle toho také dnešní deváté kolo taneční soutěže StarDance vypadalo. Nervy by se v něm daly přímo krájet!

O složení finálové trojice se rozhodovalo nadvakrát. První vyhlášení proběhlo tak, jak jsme zvyklí – sečtením bodů a hlasů od poroty a od diváků. Z toho vzešly dva vítězné páry, kterými jsou Pavla Tomicová s Markem Dědíkem a Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou.

Paradoxem je, že se právě Tomicové a jejímu tanečnímu partnerovi tance samba a tango příliš nepovedly. Nakonec také od poroty získali souhrnně nejnižší hodnocení. U obou vystoupení jim porotci vyčetli, že oproti předchozím kolům nepředvádějí takovou energii a postrádají i rychlost.

„Dneska mi od vás něco chybí,“ shrnul porotce Václav Kuneš.

Následně moderátorské duo Tereza Kostková a Marek Eben spustilo hlasování znovu. A o tom, zda se do finále podívá Veronika Arichteva, nebo David Svoboda, kteří museli ještě jednou zatančit, rozhodovali už jen diváci.

Přitom právě tyto dva soutěžní páry získaly od poroty v první části večera nejvyšší hodnocení. 

David Svoboda s Veronikou Lálovou

David Svoboda s Veronikou Lálovou

Na Svobodovi porota například ocenila pohodu, s jakou tance jive a slowfox předvedl. Bylo na něm znát velké sebevědomí a před kamerou si dokonce neodpustil několik vtípků.

„Energie, s jakou jste to tančili, to bylo fantastické. Fantastický jive,“ ocenil dvojici jindy přísný porotce Zdeněk Chlopčík.

Mrazení v zádech nestačilo

Diváci nakonec rozhodli, že třetím finálovým párem bude právě moderní pětibojař David Svoboda s taneční partnerkou Veronikou Lálovou. Těsně před branami finále tedy skončila herečka Veronika Arichteva, která tvořila pár s Michalem Necpálem.

Veronika Arichteva a Michal Necpál.

Veronika Arichteva a Michal Necpál

A vyřazení to bylo opravdu hořké, Arichtevě s Necpálem se totiž večer jinak náramně povedl. U tanga, které tančili jako první, se dokonce od „kata“ Chlopčíka dočkali nečekaného uznání.

Prohlásil totiž, že mu při jejich vystoupení běhal mráz po zádech. Věřil jim prý každý krok a ocenil také nápaditou choreografii.

Do velkého finále se tedy dostali herci Pavla Tomicová a Jiří Dvořák, které doplnil pětibojař David Svoboda. Již příští sobotu se dozvíme, kdo z nich se stane vítězem letošní řady StarDance.

Fotogalerie

Komentáře